rrrr-'E m Eerste maand nieuw afvalbeleid Hulst: helft minder restafval Babijn Zebrapad voor winkelcentrum Schuttershof al maanden weg Lijst Babijn 7 Het zebrapad dat voor de ingang van winkelcentrum Schuttershof in Terneuzen lag, is sinds een paar maanden verdwenen. Mensen steken er echter nog gewoon over. mm r-r-i-iC:-!- Sommigen doen het uit gewoonte, anderen vin den het vervelend rond te moeten lopen. De par king waarop hun auto staat, ligt vaak recht tegenover de ingang van het winkelcentrum: parking Axelsedam, in de 'put'. En dus pal aan het oude zebrapad, dat tijdens de reconstructie van de naastgelegen Kennedylaan verlegd is. Maar waarvan de voormalige strepen nog te zien zijn in het wegdek, wat voor extra verwarring zorgt. „Vooral voor oudere mensen is «es s.fizmz. het niet fijn dat ze nu rond moeten lopen", vertelt een mevrouw die op pad is met twee oudere dames. Rondlopen is eigenlijk wel de be doeling, want er ligt wel degelijk een nieuw zebrapad op de hoek van de Schuttershofweg en de Kennedylaan. Maar of dat nu veili- ger is, betwijfelen veel voetgan gers. Auto's die vanaf de Kennedy laan de Schuttershofweg willen inrijden, stuiten namelijk meteen op de oversteekplaats en passe rende voetgangers. Hinder „Mijn zus en ik zijn hier bijna aan gereden", vertelt Sarai Strik- Apai geïrriteerd. „Er stond een vracht wagen op de hoek, waardoor een automobilist ons niet zag overste ken. We waren erg geschrokken." Strik-Apai bezoekt Schuttershof dagelijks en ondervindt veel hin- Mijn zus en ik zijn hier bijna aangereden. We zijn erg geschrokken toen der van de nieuwe situatie. „Ik be grijp dat er een nieuw zebrapad moest komen vanwege de drukte met de werken nu. Maar waarom het oude pad moest verdwijnen, snap ik niet." Marion Kint van bed and breakfast Black Pearl aan de Beurtvaartkade begrijpt dat dan weer wel. „Anders zouden auto's twee keer na elkaar moeten stop pen", zegt ze. Ze komt wel met het idee om een extra zebrapad aan het einde van de Schuttershofweg te leggen. „Mensen weten gewoon niet waar ze moeten oversteken nu." Opletten Meneer Stam en zijn vrouw wo nen sinds twee weken in de Chur- chilllaan. Ze verhuisden vanuit de Randstad naar Terneuzen, voor de rust. „Dat is niet gelukt met dit ze brapad", zegt hij lachend. „Ook al is het een oversteekplaats, je moet echt goed opletten als voetgan- Mensen weten gewoon niet meer waar ze moeten oversteken nu ger." Ondanks dat veel mensen klagen over de nieuwe situatie heeft de gemeente Terneuzen slechts twee formele klachten bin nengekregen. Woordvoerder Sas- kia De Vries laat weten dat de aan leg van het nieuwe zebrapad vol doet aan de eisen. „Het is wel be kend bij ons dat er vragen zijn over de veiligheid en we zijn dan ook aan het monitoren. Zodra de Ken nedylaan weer open is, zullen we kijken hoe de situatie dan is en of er eventueel maatregelen moeten worden genomen." Dat blijkt uit cijfers van de ge meente Hulst. Sinds 1 januari wordt afval daar anders ingeza meld. Om bewoners te dwingen meer te gaan scheiden, wordt de container met restafval nog maar een keer in de vier weken geleegd, in plaats van om de week. Daar staat tegenover dat plastic aan huis wordt opgehaald. Het nieuwe be leid was nodig omdat de gemid delde Hulstenaar jaarlijks 236 kilo restafval produceert. Volgend jaar mag dat volgens landelijke regels nog maar 100 kilo zijn. Als de lijn van januari zich door zet, zetten bewoners dit jaar ge middeld 125 kilo restafval aan de straat. Bovendien is in de eerste maand 58.000 kilo plastic en drankkartons ingezameld, tegen over 21.000 vorig jaar. Nuance is wel op zijn plaats, weet ook wet houder Diana van Damme. „Het is pas de eerste maand, we hebben in januari ook extra opgehaald, maar als dit zich doorzet zijn we geluk kig. Zo'n groot verschil had ik niet verwacht en zelfs de ZRD (Zeeuwse Reinigingsdienst, red.) heeft dit nog nooit meegemaakt." Vooral in het begin van het nieuwe beleid was het wennen, bekent Van Damme. In woonwijk Groote Kreek in Hulst werden zakken af val bij de containers voor plastic gedumpt. „Dat gebeurt nu eigen lijk niet meer. We krijgen nog wel praktische vragen over hoe je afval moet scheiden bijvoorbeeld." voor burger-nabije politiek in onze mooie gemeente Lia Flikweert nr.2 Lijst dinsdag 20 maart 2018 Voetganger blijft oversteken Gertie De Boey Terneuzen Het zebrapad voor ingang Schuttershof Terneuzen is verdwenen, al zijn de strepen nog steeds te zien op het wegdek, foto peter nicolai Veel voetgangers nemen de kortste route, foto boaztimmermans -Sarai Strik-Apai -Marion Kint, Black Pearl Het gaat tot nu toe goed met het scheiden van afval in Hulst, blijkt uit cijfers van januari. In de eerste maand van dit jaar is de hoeveelheid restafval gehal veerd ten opzichte van januari 2017. Ook werd er anderhalf keer meer plastic opgehaald, het ingezamelde GFT-afval steeg met veertig procent. Bos Maes Hulst 21 maart 2018

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 75