7 Buurten Geen winkels en geen school meer op het dorp. Toch zijn er ouderen die nooit weg willen van de Ring in Ouwerkerk. En er zijn jonge gezinnen die zich er nieuw vestigen. A De bloemen op tafel bij Salomo (44) en Martine (38) Zondervan-Krista- lijn symboliseren de hartelijkheid die het echtpaar hier ervaart. Het boeket kwam van de buren bij hun intrek drie weken geleden in hun drastisch ver bouwde woning op nummer 9. Salomo heeft zich een halfjaar lang een slag in de rondte gewerkt. Als ZZP-er in de interieurbouw wist hij waar hij aan begon. Hij heeft het eigen huis even voorrang gegeven op zakelijke opdrachten. Het karwei is nog niet af, maar nu woont het gezin Zondervan met zoon Stein (7) en dochter Suzie(s) er al wel. Na overwinteren op het Salvatorpark omdat hun woning aan de Breedstraat in Zierikzee al was verkocht. „We wilden meer ruimte om te wonen en voor mijn bedrijf én een betere plek waar de kinderen veilig buiten kunnen spelen", zegt Salomo. Hij en Mar tine zochten en vonden de Ring in Ouwerkerk. „Het moest wel in de buurt zijn van Zierikzee. Op indu strieterrein De Zuidhoek heb ik een loods. Sinds de Zuidhaven poort is afgesloten en ik moest rondrijden ben ik er nu van hieruit bijna net zo snel. Stein en Suzie hebben hier een speeltuin voor de deur. Bovendien spreekt de vrij zinnigheid op dit dorp me aan. Martine is van Christelijke Gere formeerde huize en ik heb eigen lijk geen geloof', motiveert Sa lomo de keuze voor Ouwerkerk. Het pand Ring 9 dateert uit 1850. Tijdens de verbouwing vond Sa lomo een oud muntje in de grond: een Utrechts Duitje uit 1739. „De mensen hier tonen echt belang stelling. Tijdens de intocht van Sint Nicolaas liepen er allemaal omwonenden binnen om te kij ken hoe het stond met de verbou wing", vertelt Martine. Zelf werkt zij als thuishulp bij Eilandzorg en is daardoor op Zierikzee gecon centreerd. Het gemis van een school op het dorp deert haar dan ook niet. „Stein en Suzie zitten op de J.L. de Jongeschool in Zierikzee en we wilden ze toch niet van school la- De groenteboer komt langs en de kaasboer waar ik ook brood bestel. In feite heb ik hier alles. ten wisselen. Dus brengen en ha len wij ze nu. Al mist Stein wel een beetje het zelf naar school fiet sen." Leen Lukus (64) woont zijn hele leven al op Ouwerkerk en sinds 1970 in het pand Ring 3. „Een prachtige plek, je overziet hier al les en ik kijk vanuit mijn raam ook nog de Zuidstraat in. Een andere locatie zou ik niet willen." Leen woonde hier tientallen ja ren samen met zijn ouders. Het huis was destijds eigendom van de gemeente Duiveland. Toen het te koop kwam durfde zijn vader die stap niet aan, maar Leen wel. Sinds de dood van zijn ouders woont hij hier alleen. Hij is vrijgezel. „Dat was niet per se het plan, maar het is zo gelopen." Na 44 jaar bij Bouwbedrijf Quant in Zierikzee stopte hij met werken. „Ik had het er goed naar mijn zin, maar mis het niet." Leen vindt dat hij het als kind heeft getroffen met destijds 'de school van meester Berrevoets' nog midden op de Ring. Hij herin nert zich ook de komst van de campings. „Toen kwam er een te lefooncel hier tegenover, want mensen hadden nog geen mobiel tjes. Dan stond er vaak een hele rij gasten van de campings te wach ten." Leen zag de winkels op de Ring verdwijnen, maar is blij dat restaurant annex kapsalon 'De Barbier' er wel is. Daar laat hij zijn haar knippen, haalt er elke don derdag frites met een snack en viert er zijn verjaardag. Voor het spelen in de drumband van 'Nieuw-Leven' hoeft hij maar een paar passen te doen naar het dorpshuis. „Verder komt de groenteboer hier met een wagen op de Ring en de Kaasboer waar ik ook brood kan bestellen. Nou en mijn nichtje houdt van bood schappen doen dus dat doet ze ook voor mij. In feite heb ik hier alles', concludeert Leen. dinsdag 20 maart 2018 SD Wat speelt er in uw buurt? In deze rubriek nemen we een kijkje in uw eigen dorp of wijk. Vandaag: DE RING IN OUWERKERK Over wat is, verdwij nt en blij ft Ali Pankow - Leen Lukus Ook met regen willen Stein en Suzie Zondervan wel even buiten spelen. Salomo en Martine zijn blij met deze veilige locatie voor hun kroost.FOTO'S DIRK-JAN GJELTEMA Leen Lukus is blij met restaurant annex kapsalon 'De Barbier' aan de Ring in Ouwerkerk. Hij haalt er elke donderdag frites met een snack en viert er trouw zijn verjaardag. De muziektent en de Hervormde Geertruidkerk zijn trouwe blik vangers op de Ring.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 69