mm cheje PO 'V* li ÜHMB Alles over het Formule 1-seizoen 2018 POLEPOSITION WIST U DAT... Jj N Alom wordt hij beschouwd als toekomstig wereldkampioen, maar waar staat Max Verstappen nu op zijn 20ste? Een schets op basis van cijfers na drie seizoenen in de koningsklasse. POLEPOSITION r.'iigun.'iia.'t ■IddiJHUl I4.1II.I4* Interviews, voorspellingen en feiten Alles over de circuits, teams en de coureurs Jouw Formule 1 gids voor het hele seizoen Vind een winkel bij u in de buurt via pzc.nl/fl BON POLE POSITION dinsdag 20 maart 2018 PC De carrière van Max in cijfers Drie seizoenen op zijn cv, 60 races gereden. Bijna een vijfde van alle GP's gereden door de zeventien actieve Nederlan ders (322) staat op Verstap pens naam. Alleen zijn eigen vader Jos reed vaker mee in Formule 1-races: 107 keer. In dit tempo lost zoon Max hem halverwege seizoen 2020 af als meest actieve Nederlander. 3 Het verhaal is bekend. In zijn tweede seizoen was er in de eerste race namens Red Buil Racing meteen ook de eerste overwinning in Spanje. In Ma leisië en Mexico kwamen daar vorig jaar nummers 2 en 3 bij voor Verstappen. Vijf procent van al zijn races won de Lim burger en hij stond in totaal al elf keer op het podium. Zeven keer in 2016, vier keer vorig jaar. I Denk nu niet dat Verstappen na drie mooie jaren nu alleen nog jaagt op een wereldtitel. Er is nog wel meer waar hij nog niet aan geproefd heeft. Zo greep hij nog nooit een poleposition. Dichtbij was hij wel. Vorig jaar in de regen van Monza, Mexico en Singapore. En een jaar eerder in Spa. De eerste pole, het lijkt een kwestie van tijd. 42! Het aantal WK-punten dat Verstappen in drie jaar verza melde. Goed voor 7,02 punten per race. Ter vergelijking: Lewis Hamilton heeft een ge middelde van 12,55 punten per race. Het bracht Max Verstap pen een twaalfde (2015), vijfde (2016) en zesde (2017) plaats in het wereldkampioenschap. Het uitvalpercentage van Ver stappen, na 15 uitvalbeurten in 60 races. Tamelijk hoog, wat niet onlogisch is na de zeven exits in 2017. Leeftijdsgenoot Esteban Ocon, die nu start aan zijn derde seizoen, viel in zijn 29 races nog maar één keer uit. Lewis Hamilton moest 25 van zijn 208 races vroegtijdig beëindigen, goed voor een uit stekend uitvalpercentage van slechts 12,02 procent. Ook met al drie seizoe nen op zijn cv nog altijd maar de leeftijd van Verstappen, die op 30 september 21 wordt. Lewis Hamilton moest op zijn 20ste nog twee jaar wachten al vorens hij zijn F1- debuut maakte. Se- bastian Vettel begon pas drie weken voor zijn 20ste verjaardag. En ook Fernando Alonso was al zeven maanden 19 jaar toen hij in 2001 debuteerde. Het record zal wel nooit meer uit de boeken gaan. Max Ver stappen was 17 jaar, 5 maan den en 15 dagen oud toen hij in 2015 debuteerde in Melbourne. Ten minste net zo knap en waarschijnlijk net zo eeuwig is het record van Louis Chiron. De Monegask was tijdens zijn laatste GP, die van Monaco in 1955, liefst 55 jaar, 9 maanden en 9 dagen oud. Om dat record af te pakken moet Verstappen dus nog 35 jaar doorgaan met racen. Het aantal kilometers dat Max Verstappen tot nu toe in races heeft afgelegd. Bijna net zo ver als van zijn Limburg in een rechte lijn naar Melbourne, Australië. Recordhouder is Mi- chael Schumacher, die in zijn carrière maar liefst 81.208 kilo meter aan asfalt onder zijn wie len door zag gaan. Ruim twee keer de aarde rond. Verstappens lengte, wat hem tot een van de langere cou reurs van de huidige grid maakt. Esteban Ocon is de langste met 186 centimeter, Nico Hulkenberg doet er met 1.84 meter niet veel voor onder. De kleinste man is Fernando Alonso met 1.71. De titelkandi daten? Lewis Hamilton is net een fractie kleiner dan Sebas- tian Vettel: 1.74 om 1.76. 6 Droomt u ook over een ritje in een Formule 1-bolide? In zijn nog korte carrière reed Max Verstappen al in zes verschil lende modellen. Namens Toro Rosso deed hij eind 2014 wat vrije trainingen in de STR9. Hij debuteerde het jaar daarop in de STR10 en begon 2016 in de STR11. Na zijn plotse overstap naar Red Buil beleefde hij een schitterende vuurdoop als win naar in Spanje in de RB12. Vorig jaar vloekte hij de RB13 maandenlang stijf, om er na de zomer toch nog twee races mee te winnen. En nu is er de RB14, met een halo rond zijn hoofd. -Samenstelling: Arjan Schouten m V aö POLEPMION f>CU)L*UL S O.a. verkrijgbaar bij: AKO, Albert Heijn, Blz., Bruna, Cigo, Jumbo, Libris, Plantage, PLUS, Primera, The Read Shop, Vivant. 8 710114 004123

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 52