O O) CD O Verrassend veel voordeel voor jou DZK keert terug op hoogste niveau 8 Verheul slaat een belangrijke slag Menheere is dolblij met nationale titel Akindayini evenaart clubrecord Hoek bakketbai BEKIJK ALLE FOLDERS IN DE GRATIS APP OF GA NAAR RECLAMEFOLDER.NL bakker bart 3. bespaar honderden euro's Derby Groene Ster In het Nederlands damkampioenschap voor vrouwen, dat gisteren in het Beach Hotel in Zoutelande van start ging, sloeg Heike Ver heul een belangrijke slag. De kampioene van 2016 versloeg in een fraaie flankpartij haar teamgenote Ester van Muijen, terwijl titel- houdster Vitalia Doumesh na een gelijkspel tegen Barbara Graas meteen al op achterstand staat. Doumesh stelde vorig jaar haar titel vei lig door Graas in de slotronde te verslaan, maar deze keer gaf Graas beter partij. Behalve Verheul won ook Jacqueline Schouten haar eerste partij. Tegen haar oudere zus Nicole stond ze in het middenspel onder druk, maar ze herpakte zich en won gedecideerd. In Kerkrade legde Giel Menheere uit Colijns- plaat beslag op de Nederlandse titel drieban den klein voor rolstoelbiljarters. In de slot ronde verloor hij weliswaar van titelverdedi ger Jan Vos uit Daarlerveen, maar de eindzege was toen al binnen. „Het was een fantastisch toernooi", zei Menheere. Had hij nog last van zenuwen gehad. „Nee, want ik wist voor de laatste partij al dat ik eerste zou worden. Daar door was de scherpte er een beetje af. Ik heb een goed toernooi gespeeld en tot de finale maar één partij verloren, van John Bax." De ti tel betekende veel voor Menheere. „Je wordt vaak tweede of derde. Nu zat alles een keer mee. Dat gebeurt once in a lifetime." Daniël Akindayini is niet te houden. Ook in zijn zesde wedstrijd in het shirt van Hoek scoorde hij. Hij was zaterdag tegen Ter Leede (5-1-uitzege) niet zo beslissend als eerder te gen AFC, Zwaluwen en Jodan Boys, maar met zeven doelpunten in zes duels staat hij wel symbool voor de remonte van Hoek. De Engelse spits verschafte zich een plaatsje in de annalen van de club door als eerste spe ler in elk van zijn eerste zes wedstrijden van Hoek te scoren. Daarmee verdreef hij de Belg Jan Huygens, die elf jaar geleden in zijn eerste vijf wedstrijden trefzeker was voor de zater dag-hoofdklasser. zv Hoofdtrainer Emmanuel Solé was content met de prestaties van zijn ploeg. „Als je naar de uitslagen kijkt, hebben we ge daan wat we moesten doen. Nummer drie DWK uit Barneveld had de vorige wed strijd bijvoorbeeld een dipje en deed er alles aan om terug te ko men. Uiteindelijk zijn we de concurrentie voorgebleven." Na een verblijf van drie jaar in de hoofdklasse degradeerde DZK in 2017 naar de A-klasse. Nu wordt weer de omgekeerde weg bewandeld. Solé: „Promotie was voor dit seizoen geen doel op zich, maar we pakken het wel lekker mee. Als je ook ziet wat er met de zwemmers gebeurde in de loop van dit seizoen... Ze raakten enthousiast en toonden commitment. Ze hadden de wil om er wat van te maken en dan zie je dat iedereen boven zich zelf uitstijgt." De Walcherse zwemploeg trad in Dordrecht aan tegen Hieronymus uit Roosendaal en MNC Dordrecht. De DZK- zwemmers presteerden uitste kend. Met Babet de Voogd, Melle van Gemert en Kalle van Ge- mert (allen twee keer), Bridget de Bat, Esther Tiemersma, Guido Brink en drie estafette teams boekte de Vlissingse zwemvereniging in totaal twaalf overwinningen in 32 program manummers. Voor Zeeuwse begrippen is het bijzonder dat er volgend sei zoen weer een zwemclub in de hoofdklasse actief is. „Het is jammer dat het verschil met de andere verenigingen groot is. We moeten het dan verderop zoeken voor de competitie", zei Solé, die verder benadrukte dat dit goede resultaat niet vanzelf kwam. „We moeten niet verge ten hoeveel tijd en energie onze trainers erin steken en hoe vaak onze zwemmers komen trainen. We moeten er met z'n allen veel voor doen en voor laten." Solé vindt het nog te vroeg om vooruit te kijken naar volgend seizoen. „We moeten afwachten hoe het zich de komende tijd gaat ontwikkelen. Welke zwem mers komen erbij en welke zwemmers gaan weg? Welke minioren stromen er van on deraf door? Het zou mooi zijn als we volgend jaar in de hoofd klasse kunnen blijven. Daar gaan we in ieder geval aan wer ken." Aanbieden dinsdag 20 maart 2018 V App Store 12 De derby in de derde klasse zon dag tussen Philip- pine en Terneuzen is opnieuw verzet. Het duel, dat op 7 oktober vanwege hevige regenval werd gestaakt, was onlangs vast gesteld op don derdag 10 mei. Het duel is nu ver plaatst naar don derdag 12 april, af trap 19.00 uur. Dan zal de tweede helft worden uit gespeeld. Op 10 mei (Hemelvaarts dag) worden de duels gespeeld die afgelopen weekend werden afgelast, zoals de derby Hontenisse tegen HVV'24. 12 Na zeventien ge speelde duels is Groene Ster Vlis- singen nu de minst productieve ploeg in de eredi visie. De zaalvoet ballers scoorden 62 keer en slikten 70 goals. Nummer negen FC Marlène - vrijdag nog met 4-1 te sterk voor Groene Ster - heeft een doel saldo van 64-70. Hekkensluiter Wa tergras scoorde meer dan Groene Ster (67 doelpun ten) maar staat in middels al op 148 tegentreffers. DAMMEN BILJARTEN Annelien de Witte (midden) van het Beach Hotel doet de openingszet van het NK in Zoutelande. foto dirk-jan gjeltema VOETBAL Goes was zondag in de hoofdklasse voor de tweede keer te sterk voor VC Vlissingen. Nadat de heenwedstrijd in 1-2 was geëindigd won Goes nu op eigen veld met 2-0. Vlissingen droop teleurgesteld af maar de kans is nog steeds aanwezig dat de Walcherse ploeg dit seizoen de kans krijgt om enigszins revanche te nemen. Goes en Vlissingen zijn de enige twee overgebleven Zeeuwse teams in de dis trictsbeker en spelen op dinsdag 3 april hun kwartfinales. Goes gaat die avond op bezoek bij Sliedrecht, Vlissingen neemt het dan in Wouw op tegen Cluzona. Wanneer beide clubs hun kwartfinale winnen, staan ze in de halve fi nale tegenover elkaar op het veld van Goes. 1. download de reclamefolder app 2. bekijk de nieuwste aanbiedingen o. De zwemmers van De Zeeuwse Kust zijn in de lande lijke zwemcompetitie op over tuigende wijze kampioen ge worden van de A-klasse. In de vierde en laatste wedstrijd waren zij met een puntento taal van 5668,01 ruim 117 se conden sneller dan nummer twee Deltasteur uit Kampen. De Walcherse club keert nu terug op het hoogste niveau. Joram Lawalata Dordrecht msKSitfflW' VOOR VOOR VOOR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40