C9 Waar kiezen we voor? y Mies Kiezen voor ouderenzorg 2 Goede zorg, betaalbare woningen, het beste onderwijs, een veilige buurt en werk voor iedereen. Het zijn vaste thema's in de aanloop naar de gemeenteraadsverkiezin gen. Maar wat is de rol van de gemeenten op deze vijf terrei nen? VERKIEZINGEN GEMEENTEN Commentaar Waar gaat het morgen eigenlijk om in het stembu reau? Politieke partijen doen soms hun best dat vaag te houden. Het optreden van landelijke kop stukken vertroebelt het beeld. Lokaal profileren ze zich met kwesties die de tongen losmaken, maar die soms wei nig gewicht hebben. Het is goed als de kiezer een beetje loskomt van deze poli tieke waan van de dag. Dan wordt snel duidelijk dat de ge meenteraden zeer belangrijk zijn. Neem werk, veiligheid, wonen, onderwijs en zorg. Stuk voor stuk zaken die er echt toe doen. Daar kunnen gemeenten het verschil maken. Een paar voorbeelden. Gemeenten kiezen met het UWV, met de sociale werkbedrijven, met de bonden en met de werk gevers de beste weg om mensen aan het werk te helpen. Gemeenten kiezen een goede plaats uit voor de bouw van woningen en scholen. Zeeuwse gemeenten moeten bij dit soort beslissingen meer en meer samen optrekken. Het is een slecht moment om te beginnen over minder en grotere gemeenten. Maar de verstandige burger zal nu wel een vertegenwoordiger kiezen die openstaat voor deze ontwikkeling. Die vanaf het pluche ver over de gemeentegrens wil kijken. Een verte genwoordiger die beseft dat het lokale belang tegenwoor dig vaak het best is gediend met een nauwe samenwer king met andere gemeenten. Dit betekent geven en nemen. Niet alle politici zijn daarvoor in de wieg gelegd. Verstandige burger stemt op een vertegenwoordiger die ver over de gemeentegrens kijkt Kijk voor het laatste nieuws ook op pzc.nl ALMANAK Het overlijden van Mies Bouw man bracht op dat Vlissingse kantoor herinneringen aan vroeger teweeg. Wat voor vak vrouw het was en eigenlijk ook wel dat ze een icoon van haar generatie was. Natuurlijk kwam het gesprek ook op de beroemde spelshow 'Eén van de acht'. Maar daarmee werd ook een ge neratiekloof wat pijnlijk bloot gelegd. Een jongere werknemer, die zich op de achtergrond had gehouden, mengde zich in het gesprek en beëindigde de con versatie met één zinnetje. „O ja, dat heb ik wel eens gezien op YouTube." Kamervragen over eigen bijdrage Nieuwe impulsen voor een Veelzijdig m i Vlissingen. nr. 1 Coen Bertijn Vlissingen L'Escaut neemt bod Willem III aan Leerlingen met zaak op markt VLISSINGEN 'Vrijwilliger haakt af om parkeergeld' De verantwoordelijkheid voor de uitvoering van veel zorgta ken is een paar jaar geleden over geheveld naar de gemeenten. Bij voorbeeld de begeleiding van nog zelfstandig wonende, kwetsbare ouderen loopt via de gemeenten. Het gaat dan om thuiszorg en hulp bij het huishouden. De gemeenten krijgen daar geld voor van het Rijk en moeten zich bij de uitvoering houden aan de landelijke richtlijnen. De Zeeuwse gemeenten werken in regionale verbanden samen om de zorg te kunnen verlenen. „De gemeente kan niet aan alle Een goede financiële positie mag niet het hoofddoel van een gemeente zijn. Ik vind dat de gemeente bovenal moet zorgen voor een leefbare samenleving. Vlissingen Ik sta voor eerlijkheid en respect politiek Vlissingen touwtjes trekken, maar ze speelt een erg belangrijke rol", zegt bestuurder Jan de Graaf van de Stichting WVO Zorg. „Bereikbaarheid, vei ligheid, geschikte woningen, buurtcentra. Het gaat niet zozeer om zorg, maar meer om randvoor waarden voor ouderen om op zichzelf te kunnen blijven wo nen." Het aantal ouderen in een gemeente groeit sterk. „Straks woont achter elke derde voordeur een 65-plusser. We krijgen een an der straatbeeld. Dat wordt nog een uitdaging voor gemeenten." Ik sta voor onderlinge verbondenheid in een veelkleurig, veilig en leefbaar Vlissingen. Vlissingen dinsdag 20 maart 2018 n Veelzijdig Vlissingen Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN De hoge eigen bijdrage die visueel gehandicapte Stefan Sanderse uit Vlis singen moet betalen voor zijn woon-werkverkeer heeft geleid tot Kamer vragen. Jasper van Dijk van de SP wil weten of de minister bereid is dit probleem op te lossen. In januari trok hij in de PZC aan de bel. Omdat zijn salaris nét boven de norm is gaat hij in één klap van 14 cent eigen bijdrage naar 49 cent. Dat betekent dat hij niet 120 euro per maand kwijt is, maar 360 euro. VLISSINGEN Woningcorporatie l'Es- caut accepteert het bod op de voormalige kunst kazerne Willem III in Vlis singen. Op een online veiling begin maart werd acht ton geboden. De koopovereenkomst neemt nog enkele weken in beslag. L'Escaut wil eerst een Verklaring om trent Gedrag (VoG) van de koper. Manager Wonen Fikri Bouzambou: „We willen zorgvuldig handelen jegens de huur ders die er nog wonen." VLISSINGEN Tweedejaars leerlingen van CSW Bestevaêr bie den vrijdag hun waar aan op de weekmarkt in Vlis singen. Ze maakten voor een eigen 'onderneming' allerlei producten in het kader van de lessen eco nomie en ondernemen. Een groot deel van de opbrengst van de fair trade en de zelfgemaakte producten is voor het goede doelen. De markt kraam biedt ook koffie, thee en lekkers. Vrijwilligers van het zorgcentrum Schelde- hof in de Vlissingse bin nenstad haken af om de parkeerkosten, waar schuwt de SGP. De par tij wil bij de hoofdingang een blauwbelijnde 'op haal- en thuisbreng- parkeerstrook'. De partij vraagt het college de di rectie te bewegen tot onkostenvergoeding. Wat doen ze nou in die raad? nr. 2 Marin de Zwarte Veelzijdig Vlissingen Veelzijdig Vlissingen nr. 5 Kecy Salakory Veelzijdig Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 34