CAD-tekenaar Ike mag nu in Boedapest skills laten zien f Groot contract voor vliegveld Arnemuiden Zeeuws Energieakkoord kent strakke planning Florie (I) en Sigrid vinden de virtuele schouwburg heel erg mooi IJZENDIJKE Scaldastudent Ike Vermeulen mag door naar Euro- Skills in Boedapest. De 18-jarige Biervlietenaar won in de finale van beroepenwedstrijd Skills the Finals in Zwolle een gouden me daille als beste CAD-tekenaar. CAD staat voor computer aided design. Met de computer wordt een vaak driedimensionale werktekening gemaakt die dient als leidraad voor het bouwen van een machine. Ike gaat nu inten sief trainen voor het EK: „Mijn stagebedrijf, Centraal uit Ter- neuzen, helpt daarbij, zoals ook voormalig Europees kampioen Bob Kramer, oud-student van Scalda." In Zwolle wonnen ook vier andere Scalda-leerlingen: Sjanine Breen (zilver, apothe kersassistent); Esmeralda Bou- man (brons, bedrijfsadministra- teur); Rachel Joziasse (brons, kapper) en Harro Maljaars (brons, restauratietimmerman). Sinds 2008 is Scalda actief bin nen vakwedstrijden voor CAD- tekenen. Tijdens het NK won nen Scalda-studenten drie keer goud. Tijdens het EK twee keer goud en een keer brons. Op het WK in Canada won een student brons, foto dirk-jan gjeltema Van Oord is betrokken bij de bouw van windmolenparken op de Noordzee voor de Britse kust - het East Anglia project. Personeel wis selt één keer per week van ploeg. Daarvoor zijn vijf retourvluchten nodig, verdeeld over twee dagen. Dat betekent dat er tien keer een heli over een deel van Zeeland vliegt, gedurende een halfjaar. Midden-Zeeland wordt in de toekomst ook de helihaven voor personeelsvervoer naar Windpark Borssele, dat op 22 kilometer uit de Walcherse kust in zee wordt ge bouwd door het energiebedrijf 0r- sted. De internationale logistieke dienstverlener Peterson begint daarvoor een passagiersterminal voor helikoptervluchten. De samenwerking met Van Oord is dus een goede test, zegt vlieg velddirecteur Enno Belderok. „In feite is dit voor ons de start van die nieuwe activiteit. We kunnen nu goed gaan oefenen." Op het vliegveld komt bijvoor beeld een vast platform voor de he- Dit is voor ons de start van die nieuwe activiteit. We kunnen nu gaan oefenen likopters. „Ze krijgen een vaste plek waar ze gaan opstijgen en landen. Ook voor de brandstofvoorziening heeft dit gevolgen. We zullen meer brandstof gaan verkopen. Maar onze opslagcapaciteit is ruim vol doende hoor", zegt Belderok. De helikopterbewegingen die de komende zes tot zeven maanden voor Van Oord worden uitgevoerd, passen binnen de huidige vergun ning van Midden-Zeeland. Dat be tekent dat ze kunnen opstijgen en daarna zelf hun route kunnen kie zen, bevestigt Belderok. „Wij zul len ze wel vragen de stillere gebie den op te zoeken, dus waar niet te veel bewoning is." Als voor de bouw en het onder houd van windparken voor de Zeeuwse kust helikopters gaan vliegen, neemt het aantal vluchten veel meer toe. Dan is een aanpas sing van het luchthavenbesluit no dig en dan wordt ook een andere route gevlogen: vanaf het vliegveld bij Arnemuiden zo snel mogelijk zuidwaarts naar de Westerschelde, langs Lewedorp en Nieuwdorp, maar niet over de dorpen. Voor het personeelsvervoer van Van Oord worden helikopters inge zet van het type H155. Dat zijn geen heel grote heli's maar vergelijkbaar met die van de kustwacht. Volgens Belderok vindt donder dag al een 'droge oefening' plaats op Vliegveld Midden-Zeeland. „Dan kijken we vooral naar de procedu res op de grond. Personeel wordt er dan nog niet vervoerd." dinsdag 20 maart 2018 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND4 rv Eerste heli's naar Brits zeewindpark Met ingang van volgende week vliegen helikopters vanaf Arne muiden vijf keer per week op en neer naar de Noordzee om per soneel van offshore-bedrijf Van Oord naar het windpark East Anglia te brengen. Het wordt het eerste langdurige perso- neelsvervoer per helikopter vanaf vliegveld Midden-Zee land. Maurits Sep Arnemuiden - Enno Belderok, directeur vliegveld Midden-Zeeland ZEELAND4 Stem in Zeeland D66

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 33