Keuzelol r Boekenbal bij Film by the Sea Middelburgs trio alsnog 'geplukt' als het aan justitie ligt 2 ERNST JAN ROZENDAAL VANDAAG t>A<3 VAN HET 6ELUK Column Je zou er keuzestress van krij gen. Morgen mogen we naar de stembus, voor de ge meenteraadsverkiezingen en het referendum over de Wet op de in lichtingen- en veiligheidsdiensten (Wiv). Na 28 keer wikken en we gen tussen 'eens', 'oneens' en 'neutraal' in de kieswijzer van de PZC ben ik er voor de gemeente raad wel uit. Het referendum vind ik lastiger. Ik heb het niet zo op een dergelijke volksraadpleging. Liever geef ik een partij het mandaat om vier jaar lang in de Tweede Kamer of de ge meenteraad datgene wat mij het beste lijkt voor me uit het vuur te slepen. Maar als de Kamer dan een referendum instelt, vind ik het slap om het na één keer weer af te schaffen. Verbeter het dan, als het je niet bevalt. Nu mogen we morgen nog een tweede keer voor spek en bonen. Niks wijst er namelijk op dat het kabinet de Wiv gaat aanpassen. Terwijl dat het signaal is wat ik met mijn nee-stem wil geven. Ter rorismebestrijding graag, maar niet op deze manier. Alleen ben ik bang dat als de meerderheid nee zegt en het kabinet ja doet, mijn stem weer wordt gekaapt door de voorstanders van een referendum waar ik eigenlijk tegen ben. Kunt u het nog volgen? Over kapen gesproken. Vandaag wordt bekend of Willemien Treurniet uit Middelburg het beste raadslid van Nederland is, maar die verkiezing is in het water ge gooid door de digitale vuilnisbelt GeenStijl, die bang was dat een is- lamistische kandidaat zou win nen. Ach, dat heb je met zo'n poll. Het lijkt wel een referendum. Gelukkig hebben we de verkie zing van de slechtste politieke slo gan nog, ook vandaag. Dat is meer een geval van keuzelol. Het CDA Veere is in de race met 'Voor elkaar en morgen', een variant op de aloude zin 'We zetten koffie en over', waarmee je op de basis school leert hoe het niet moet. De concurrentie is niet misselijk. Wat te denken van de WD Woerden die condooms uitdeelt met de slo gan 'Voel de liberaal in je'? Op de redactie regende het varianten. Zoals: 'De WD naait je'. Of: 'Kom je ook op 21 maart?' Nu mogen we morgen nog een tweede keer voor spek en bonen DESTELLING Vandaag: Gemeenteraadsverkiezingen zijn belangrijker dan die van de Tweede Kamer Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters WAAR KOMT WE MUZIEK VANDAAN VAN HET FEESTJE IN MN HOOFW Meerpaal Zeeuws schaakkampioen Nieuwe peilboot North Sea Port 24 Zeeuwse scouts naar VS VLISSINGEN Legpenning voor Balkenende Het Zeeuwse filmfestival viert dit jaar zijn 20-jarig bestaan. Reden voor Film by the Sea om extra uit te pak ken. Een 'film-boekenbal' is een van de plannen. Het staat op het pro gramma voor zaterdag 8 september, de tweede dag van het festival. Het is niet de eerste keer dat Film by the Sea een boekenbal houdt. In 2012 werd de naam ook al geplakt op de avond rond de presentatie van de verhalenbundel 'Zondig in Zeeland'. „Wat we nu gaan doen, benadert veel meer het grote Boekenbal in Amsterdam", verzekert festivaldi recteur Leo Hannewijk. „We bieden eerst een zaalprogramma in CCXL met allerlei optredens, waarvoor we goede artiesten hebben uitgenodigd. Daarna is er een groot feest. De trap pen van de Stadsschouwburg Am sterdam hebben we weliswaar niet, maar wel de wandelgangen en het feestgedruis." Britannia Tijdens het 'echte' Boekenbal eerder deze maand heeft Hannewijk veel auteurs en andere BN'ers alvast uit genodigd. „Heel veel mensen zei den: natuurlijk komen we." Vlissingen kende vanaf 1962 tien jaar lang een roemrucht boekenbal, dat plaatsvond in Britannia. Vanaf 1984 werd het Lions Lentefeest ge houden, dat zich zag als opvolger van het boekenbal. „Ik denk dat het mooi is als het boekenbal in ere wordt hersteld", zegt Hannewijk. „Destijds was het vooral voor de elite en de notabelen. Ik hoop dat nu ie dereen komt die wel eens een boek leest. En dat zijn er nog heel veel." Het festival denkt nog niet aan een jaarlijkse gebeurtenis. „Misschien om de vijf jaar. Het moet wel echt een 'event' zijn. Laten we er eerst dit jaar een heel groot, mooi feest van maken. Dan zien we daarna wel weer verder." Ik hoop dat iedereen komt die wel eens een boek leest Drie Middelburgers - de 55-jarige J.K.zijn 54-jarige zus S.K. en zijn 51-jarige zwager E. van A. - hebben er tien jaar op moeten wachten, maar sinds gisteren weten ze ein delijk waar ze aan toe zijn. J.K. zou 741.438 euro en zijn zus S.K. en zijn zwager E. van A. ieder 282.243 moe ten betalen. Daar gaat vanwege het overschrijden van de redelijke ter mijn nog wel tien procent af. Maar hoe dan ook zullen ze - als de recht bank de berekening van de officier van justitie volgt - geruïneerd zijn, maakte hun advocaat Martijn van der Want alvast duidelijk. Zijn cliënten zitten volgens hem nu al volledig aan de grond, tobben met hun lichamelijke gesteldheid en hebben geen enkele draagkracht om hoe dan ook deze eis te betalen. Unicum Daarnaast had Van der Want wei nig bewondering voor de extreme overschrijding van tien jaar. „Een unicum", zei hij. „Ik heb dit zelden meegemaakt en volgens mij is dit ook nooit eerder voorgekomen." Waarom deze vordering zo lang er gens in een kast had gelegen, wist de officier ook niet te verklaren. Medio 2007 was er een melding geweest dat Van A. een hennep kwekerij zou hebben en een half jaar later werd eens gekeken of dat klopte. Bij een doorzoeking kwa men de adressen van kwekerijen Volgens mij is dit nooit eerder voorgekomen met 510 planten (Borssele) en 440 planten (Middelburg) bovenwater. Daarvoor werden ze in 2009 ver oordeeld tot taakstraffen voor de hennepkweek en vrijgesproken van deelname aan een criminele orga nisatie. Drie jaar later wees het Hof in Den Bosch arrest. Er volgden en kele vrijspraken voor de kweek, maar weer wél veroordelingen voor de deelname aan een criminele or ganisatie. dinsdag 20 maart 2018 Reageer op pzc.nl Gisteren: Het maakt mij niet uit of mijn stroom groen is 543 stemmen kusters TERNEUZEN Openbare basisschool De Meerpaal uit Terneuzen is Zeeuwse kampioen schoolschaken gewor den. Het team bleef in zeven ronden ongesla gen. Slechts één keer werd gelijkgespeeld tegen de School met de Bijbel uit Nieuwerkerk, die op een tweede plek ein digde. De kampioen van 2017, Warande uit Axel, haalde een derde plaats. De Meerpaal mag nu gaan strijden om het Ne derlands kampioenschap. VLISSINGEN Gedeputeerde Carla Schönknecht heeft giste ren in Vlissingen een nieuwe peilboot van ha venbedrijf North Sea Port gedoopt. Het schip heeft de naam Harmonie mee gekregen. De boot is ruim 15 meter lang en 4,74 meter breed en haalt een snelheid van 20 knopen. Het schip kost 925.000 euro. De Harmonie gaat in het Zeeuwse en Gentse havengebied de bodem peilen en inspecties uit voeren. VLISSINGEN 24 jonge scouts uit Zee land vertrekken volgend jaar naar Amerika om deel te nemen aan de World Scout Jamboree, het grootste internationale scoutingkamp ter wereld. Dat wordt eens in de vier jaar gehouden. Aan de jamboree doen maar liefst 40.000 scouts mee uit 150 verschillende landen. Nederland stuurt 700 jonge scouts samen met 450 vrijwilligers. In 1937 en 1995 was de Jamboree in Nederland. Oud-premier Jan Peter Bal kenende krijgt morgen de legpenning van de studie kring Wolfert van Bors- sele. De legpenning wordt uitgereikt aan personen die zich inzetten voor de Zeeuwse zaak. Eerder ging hij naar onder anderen Jacques de Milliano van Artsen zonder Grenzen, voormalig minister en com missaris van de koningin Karla Peijs en topkok Ser- gio Herman. Vlissingen krijgt weer een heus boekenbal. Film by the Sea blaast bij de komende editie in september de traditie nieuw leven in. Vooralsnog eenmalig. Rolf Bosboom Vlissingen - Leo Hannewijk, festivaldirecteur Ad Roos Middelburg -Martijn van der Want, advocaat drietal uit Middelburg Uitspraak over zes weken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2