«t* j HARTSZIEL Zo spreek je 'n woordje mee op datingsites 27 Hahaha Ben gewoon een Sapioseksueel... OMG een kittenfishü Teveel make-up? Minder gezag ONDERZOCHT Ook baby's denken logisch Stofje in speeksel voorkomt diarree Datingtaal Wat gebeurt er als je een kittenfish vangt of aanloopt tegen een ecoseksueel? Zoekje op datingapps en -sites een liefje, dan moet je wel weten waarover je het hebt. Schaaf je kennis bij met deze vijf termen. 1. Sapioseksueel Word jij helemaal wild van iemand die intelligent is en direct doorheeft wat je bedoelt? Dan ben je misschien een sapioseksueel, iemand die valt voor een IQvan over de too en de daarbij passende emotionele intelligentie. Het uiterlijk blijft ertoe doen, maar vooral dat scherpzinnige, uitdagende gesprek windt jou op. Sapioseksuali- teit heeft niets te maken met een voorkeur voor geslacht, zoals homo seksualiteit. De term raakte in zwang toen datingsite OKCupid in 2014 'sapioseksualiteit' toevoegde aan de keuzelijst met seksuele oriëntaties. Er is een datingapp voor sapioseksue- len, Sapio. Om lid te worden, is een IQjtest niet nodig. Wie spijt krijgt van ghosten en opnieuw contact zoekt, doet aan zombieën 2. Kittenf ishing Je denkt op internet een fotomodel aan de haak te slaan met een 'relaxte levensstijl'. Bij de eerste ontmoeting krijg je te maken met een bank- zittende aardappel. Gefeliciteerd, je hebt een kittenfish gevangen, het kleinere zusje van de catfish. Een catfish zoekt online liefde door zich voor te doen als iemand anders (de term komt uit de gelijknamige documentaire en tv- serie). De kittenfish liegt niet over zijn of haar identiteit, maar doet zich wel beter voor. Zijn foto's zijn digi taal bewerkt en al zijn verhalen zwaar overdreven. Het beste wat je bij dit bedrog kunt doen, is de kitten fish terug in zee gooien. 3. Tindertoerist Op datingapp Tinder ontmoet je mensen die zich meestal in je directe omgeving bevinden. Maar als iemand honderden kilometers van je is ver wijderd, ben je tegen een Tindertoe rist aangelopen. De Tindertoerist zoekt romantiek in het buitenland. Hap je snel genoeg, dan houd je er een vakantieliefje aan over. Ben je te laat, dan zit hij of zij alweer in het vliegtuig naar huis. De term wordt ook gebruikt voor mensen die uit nieuwsgierigheid op Tinder rond kijken. 4. Ghosten en zombieën Sommige mensen zetten een punt achter de relatie zonder dat uit te spreken. Het contact verbreekt ge woon. De telefoon wordt niet meer opgenomen, berichten blijven onbe antwoord: je partner lijkt een fan toom. Deze verdwijntruc heet ghosting. Je moet zelf maar uitvogelen dat het voorbij is. En al je onbeant woorde vragen? Pech gehad. Mensen die het uitmaken op deze manier, zijn vaak bang de confrontatie aan te gaan. Wie spijt krijgt van zijn ghosten en opnieuw contact zoekt, doet aan zombieën. Hij of zij herrijst uit de dood door plots weer berichtjes te sturen en reacties op sociale media achter te laten. 5. Ecoseksueel Wil je de aarde redden tussen de lakens? Dan is ecoseksualiteit iets voor jou. Een ecoseksueel is iemand met een klimaatbewust seksleven. Dat betekent duurzame seksspeel- tjes, herbruikbare condooms en sfeerlicht uit een spaarlamp. Ecosek- suele activisten gebruiken seks om milieuproblemen onder de aandacht te brengen. Zo maakt de actiegroep F*ckfor Forest porno voor milieube houd. Een kleine groep ecoseksuelen gaat nóg verder en raakt opgewonden van het milieu zélf. Zij vrijen met bomen en watervallen. dinsdag 20 maart 2018 GETEST Vrouwen die veel make-up dragen, worden minder snel als leider geaccepteerd. Dit ontdekten Britse psycho logen aan de universiteit van Abertay. In een experiment kregen proefpersonen foto's van identieke vrouwen te zien met meer of minder make-up op. Daarna moesten de deel nemers inschatten wat de leiderschapscapaciteiten van deze personen waren. Hoe meer make-up de vrouwen op de foto droegen, hoe vaker de proefpersonen vonden dat ze er incapabel uitzagen. Baby's kunnen logica toepassen nog voordat zij hun eerste woordjes zeggen, volgens een arti kel in vakblad Science. Onderzoekers toonden baby's van 1 tot 1,5 jaar een filmpje waarin figu ren achter een doek ver dwijnen en verschijnen. Door hun ogen te volgen, ontdekten de onderzoe kers dat zij verward waren wanneer de film een onlogisch einde had. De baby's voorspelden zelf het logische einde en kunnen nadenken over oorzaak en gevolg. hS&i ONTDEKT Speeksel bevat een medicijn tegen diarree. Wetenschap pers aan de Universitaire School van Medicijnstudies in Boston onderzochten E. coli, een bacterie die diarree ver oorzaakt. Zij ontdekten dat een proteïne in speeksel de E. coli kan verlammen en uitschakelen. De proteïne is een van de stoffen waarmee speeksel ons lichaam tegen ziektes in het eten beschermt. De wetenschappers hopen dat dit eiwit in poedervorm een nieuw diarreemedicijn kan opleveren. -Berichten: Samuel Bom GO Samuel Bom Tindertoerist! Ecoseksueel? Zombieën?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 27