20 Beleef een complete avond uit met je vriendinnen! pf HUSICfll Polman mist EK-tweeluik Greipel: einde van voorjaar Luiten moet rust nemen Pt Jan van Halst werd nog maar twee jaar geleden feestelijk binnengehaald bij FC Twente. Zaterdag verliet hij tegen Willem II als een paria het stadion. In het voetbal is heldendom altijd eindig, zelfs voor 'Jantje Beton'. Als je reputatie heilig is, één tip: stap nooit bij een voetbalclub naar binnen. Het afbreukrisico van een jokkende minister is minder groot dan als je een functie uitoefent in dit mijnenveld. FC Twente is daar al jaren een goed voorbeeld van. Diep was de val van de zonneko ning van de regio, Joop Munster man. En neem Steve McClaren. Die werd in 2010 nog net niet heilig verklaard toen hij Twente naar de titel leidde, maar in zijn tweede re geerperiode kon hij niets goeds meer doen. Wegwezen! Fred Rutten? Die moet het vol gens velen nu gaan doen bij Twente, maar zijn die mensen de spando in Vak P vergeten toen hij ats oefenmeester van PSV terug keerde in Enschede? Rutten werd een verrader genoemd. De volgende in dat rijtje van ge vallenen is Jan van Halst, met in zijn slipstream trai ner Gertjan Ver beek. Al bena drukte Van Halst gisteren voor de camera's van RTV Oost nog ex pliciet dat hij Twente. 'Jantje Beton' werd hij des tijds liefkozend genoemd. Altijd bikkelend en strijdend. Altijd voorop in het gevecht. Dubbelfunctie Dat hij jaren later een opvallende dubbelfunctie kreeg als technisch en commercieel directeur? Een functie die nauwelijks te verenigen is en nergens voorkomt. 'Nou en?' Alleen zuurpruimen begonnen daar over. Dat hij nog nooit leiding aan een organisatie had gegeven en dat insiders hem in de tijd van Munsterman vooral als loopjongen van de baas zagen? Niemand wilde het horen. Van Halst kreeg de ruimte en waande zich onaantastbaar. De grote leider die het wel even zou regelen. Net als velen voor hem. Een denkfout. Gaandeweg dit sei zoen kwamen de barstjes, de twij fels. Hij offerde een trainer (René Hake), die hij zelf voor twee jaar had laten verlengen, en bleef zelf zitten. Zijn aankopen vielen tegen, de prestaties werden steeds beroer der en op commercieel gebied was er weinig vooruitgang. Op de werk vloer hoorde je gemopper over een gebrek aan visie en leiding. Dat Van Halst tussendoor nog een bonus pakte, terwijl er overal werd ver kondigd dat er geen geld was voor goede spelers, werd hem ook niet in dank afgenomen. Waar had hij die eigenlijk aan verdiend? Maar Van Halst masseerde de onrust meestal met zijn vlotte babbel weg. Laat hem zandlopers in de Sahara verko pen en hij wordt rijk. Totdat hij vo rig weekeinde een kapitale inschat tingsfout maakte door na de neder laag bij Heracles net als zijn trainer als analyticus op televisie te ver schijnen. Toen barstte bij een groot deel van de achterban de bom. 'Van bijtertje in het veld naar zakkenvul- lende antiheld', stond er zaterdag op een van de spandoeken geschre ven. Even later verliet Van Halst met de staart tussen de benen het stadion, de plek waar hij zo vaak is toegejuicht. Jantje Beton is niet meer, het cement tussen de linies van FC Twente is verdwenen. niet opstapt én dat Verbeek hoe dan ook het seizoen afmaakt, dui delijk is dat de sfeer in Enschede totaal is omgeslagen. Nog niet eens zo lang geleden kon het enthousi asme niet op, na de benoeming van deze zelfde twee mannen. Er was applaus, opluchting, muziek. Twente was gered, klonk het. En kijk eens hoe ze er nu voorstaan met hun club. Verketterd worden ze, afgeserveerd en afgebrand. In juni 2016 kwam Van Halst door de voordeur binnen. Lachend, stralend, vol bravoure. Een groot deel van de aanhang smolt. Wie kon er nu beter puin gaan ruimen als de sloper van weleer? Denken aan Jan, was denken aan zijn heroïsche duels op het middenveld van FC Het mooiste aanbod voor een avond uit! KT 'W'WmIhTÈsÏI 610RIA fMIHO Bespaar€20,~ per persoon* dinsdag 20 maart 2018 HANDBAL Estavana Pol man mist het komende tweeluik in de EK-kwalifica- tie tegen Hongarije (don derdag en zondag). De op- bouwster is nog niet her steld van een blessure aan haar voet, die ze recent op liep bij haar club Esbjerg. Nederland en Hongarije voeren samen de groep aan, waaruit twee landen zich plaatsen voor het EK in december in Frankrijk. WIELRENNEN De Duitse sprinter André Greipel (foto) komt dit voorjaar niet meer in actie. De 35-jarige kopman van Lotto Soudal ging zaterdag tijdens Mi- laan-San Remo onderuit. Onderzoek wees uit dat Greipel zijn linkersleutel been op meerdere plaat sen heeft gebroken. Tij dens een operatie werd de breuk vastgezet. GOLF Joost Luiten heeft zich met een polsblessure afgemeld voor het WK matchplay deze week in het Amerikaanse Austin. Hij laat het gewricht onder zoeken en hoopt dat drie weken rust voldoende is voor herstel. Luiten won in februari nog het Oman Open, zijn zesde toernooi winst op de Europese Tour. 'Jantje Beton' is niet langer de held Leon ten Voorde Enschede Jan van Halst bij zijn aanstelling in 2016 in de Grolsch Veste. Intussen is hij in het stadion van FC Twente een paria, foto lars smook M Jan van Halst en trainer Gertjan Verbeek toen er nog wat te lachen viel bij de club. FOTO EMIEL MUIJDERMAN Are you ready to party? Beleefde leukste avond uit met jouw vriendinnen en ga terug naar jouw 80's en 90's gevoel! Met wereldhits als 'Dr. Beat', '1-2-3' en 'Conga'. Nummers die jij waarschijnlijk zo meezingt bij OnYour Feet! De swingende musical met een grote live band, over het leven van superster Gloria Estefan en haar man Emilio. Samen begonnen zij hun ongelofelijke carrière als de Miami Sound Machine. Dat feestgevoel, die sexysound die je helemaal terugbrengt naar toen! Boek nu je kaarten inclusief 2-gangendiner in het Beatrix Theater Utrecht. Alléén geldig voor shows in maart. Bestel uw tickets op pzc.nl/vriendin

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 20