meer inhoud 'Interessant om met Memphiste werken' het grote belang van saamhorigheid voor de komende jaren 19 was in ons gesprek duidelijk: Oranje is voor hem voorbij." Dat geldt nog niet voor een derde kopstuk uit de zilveren generatie van het WK van 2010. Met Robin van Persie sprak Koeman tijdens een bezoekje aan Feyenoord. „Hij heeft niet gezegd dat hij al definitief stopt bij Oranje. En ik zeg niet bij voorbaat nee tegen hem. Mits fit, is voor mij kwaliteit op het veld bepa lend en niet leeftijd." Voorlopig is het aan jongere spe lers uit andere lichtingen om Oranje weer smoel en nieuw elan te geven. „De echte Arjen Robbens, de wereldspelers, die zijn er nu niet", aldus Koeman. „Maar talenten als Kluivert, Til, Bergwijn, dat zijn aan vallend ingestelde spelers die ook iets extra's hebben in hun spel." Vanavond heeft Koeman een eer ste groepsbespreking gepland over de speelwijze. Het is duidelijk dat Oranje onder Koeman aan geen en kel dogma gebonden zal zijn. Tegen Engeland komt het hoogstwaar schijnlijk tot een eerste probeersel met een speelwijze 3-4-3 (of 3-5-2). Waarbij Hans Hateboer en Patrick OEFENINTERLANDS van Aanholt de offensieve backs kunnen zijn die meedoen op het middenveld. En Stefan de Vrij, Mat- thijs de Ligt (of Nathan Aké) en Virgil van Dijk het centrale trio achterin vormen, met die laatste mogelijk als nieuwe captain. „Van Dijk aanvoerder? Zou een mogelijk heid kunnen zijn", aldus Koeman. Tot slot nog even terug naar de beeldentuin. Stel dat het in twee jaar niet lukt om ook een sculptuur te krijgen, dan kan het misschien wel in vier jaar. Tenminste, als-ie zo lang aanblijft. Koeman, nu gevat: „Tja, mensen schijnen daar twijfels bij te hebben, of ik het echt wel vier jaar wil doen. Nou, ik blijf. Maar goed, ik kan dat alleen bewijzen door het ook vier jaar lang te doen." PROGRAMMA ORANJE ZEIST Toen Ronald Koeman trai ner was van Everton, nodigde hij één speler uit zijn eerste Oranje-se lectie bij hem thuis uit. Dat was Memphis, toen nog op een zijspoor bij Manchester United. „Het lukte niet hem te halen, maar ik heb toen een betere indruk van hem gekre gen dan de indruk die ik had", ver telde Koeman gisteren. „Er zijn mo menten dat je bij hem denkt: doe dit of dat nou effe anders. Die strijd wil ik wel met hem aangaan, want hij kan meer dan je denkt. Of hij één van de dragende spelers kan worden bij mij? Ik hoop van wel. Ik ben alleen niet iemand die denkt: mij lukt alles. Het moet wel van twee kanten komen." Koeman hoopt dat Memphis on der zijn leiding kan uitgroeien tot een dragende speler van het Neder lands elftal. „Hij heeft veel kwalitei ten. Ik vind het interessant om met hem aan de slag te gaan", zei de bondscoach over de aanvaller, die zijn club Olympique Lyon zondag de winst bezorgde tegen Olympi que Marseille (2-3). dinsdag 20 maart 2018 GO IJsland als model Donderdag 22 maart 12.35 uur China - Wales 20.00 uur Denemarken - Panama Vrijdag 23 maart 12.35 uur Uruguay - Tsjechië (in China) 17.00 uur Rusland - Brazilië 18.00 uur Noorwegen - Australië 18.30 uur Turkije - Ierland 19.00 uur Griekenland - Zwitserland 20.00 uur Oekraïne - Saudi-Arabië 20.30 uur Marokko - Servië (in Italië) 20.45 uur Duitsland - Spanje Argentinië - Italië (in Engeland) Nederland - Engeland Polen - Nigeria Schotland - Costa Rica 21.00 uur Frankrijk - Colombia Zaterdag 24 maart 03.00 uur Mexico - IJsland (in de VS) 15.00 uur Noord-lerland - Zuid-Korea 18.00 uur Zweden - Chili Maandag 26 maart 20.30 uur Portugal - Nederland (in Zwitserland) Dinsdag 27 maart 14.20 uur Japan - Oekraïne (in België) 17.50 uur Rusland - Frankrijk 19.00 uur Zwitserland - Panama 20.00 uur Denemarken - Chili 20.30 uur Roemenië - Zweden 20.45 uur België - Saudi-Arabië Duitsland - Brazilië Polen - Zuid-Korea 21.00 uur Colombia - Australië (in Engeland) Engeland - Italië Marokko - Oezbekistan 21.30 uur Spanje - Argentinië Vandaag 11.30 uur Training Morgen 11.00 uur Training (besloten) 16.30 uur Training (besloten) Donderdag 16.30 uur Persconferentie Koeman in Amsterdam Arena 17.00 uur Training (Amsterdam Arena) Vrijdag 20.45 uur Nederland - Engeland (Amsterdam Arena) Zaterdag 15.30 uur Training (besloten, De Toekomst, Amsterdam) Zondag 12.00 uur Vlucht Amsterdam-Genève 17.30 uur Persconferentie Koeman speler (Stade de Genève) 18.00 uur Training Stade de Genève Maandag 20.30 uur Portugal - Nederland (Stade de Genève) Dinsdag 12.00 uur Vlucht Genève-Amsterdam Hans Hateboer gisteren tijdens de training van Oranje. „Ach teraf kan je stellen dat Atalanta de juiste keuze was." fotoanp Memphis meldde zich in Zeist met een verse scheur bij z'n oog, een aandenken aan Marseille- uit. FOTO PIM RAS 4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 19