Hateboer: Ik heb nu zoveel 18 Nieuwe bondscoach Ronald Koeman wijst op Tot de zomer experimenteren, om vanaf september klaar te zijn voor de strijd met de wereldtop in de Nations League. Dat is het eerste doel van Ronald Koeman. Waarbij de nieuwe bonds coach in de teamgeest van IJsland een voorbeeld ziet. Kort Actie Thy vindt navolging Zeker 5.000 mensen hebben zich aangemeld voor een stamceldonatie na de publiciteit rond Lennart Thy van VW. De aanvaller liet zaterdag het duel met PSV schieten om bloed te doneren voor een stamceltrans plantatie. Hiermee kan een patiënt met acute leukemie gered worden. Bert Elbertse van Stichting Matchis, een centrum voor stamceldonatie: „Het aantal aanvragen is fors hoger dan gemiddeld." Videoref bij alle wedstrijden Arbiters bij alle wedstrijden in de eredivisie krijgen volgend seizoen hulp van een video- scheidsrechter. Dat is besloten tijdens een buitengewone algemene vergadering be taald voetbal in Zeist. De videoref wordt volgend seizoen eveneens ingezet vanaf de kwartfinales van de KNVB-beker, de play- offs en de Johan Cruijff-Schaal. Tuchel haalt uit naar Watzke Coach Thomas Tuchel is mede door de na sleep van de aanslag op de spelersbus van Borussia Dortmund ruim een maand later bij de club vertrokken. Hij gaf aan dat er na het incident een verwijdering is ontstaan tussen hem en directeur Hans-Joachim Watzke. „Dat kwam waarschijnlijk omdat hij niet in de bus zat en ik wel", zei de trai ner bij het proces tegen de dader. De bus werd getroffen op weg naar het stadion voor het Champions League-duel met Monaco. Eén speler raakte gewond. Flitsen Quote van de dag 'Ik heb nog geen idee wat ik dan ga doen of waar ik wil wonen' Osaka PSV-shirt Max Een korte omschrijving van Ronald Koeman op zijn eerste echte werk dag als bondscoach? Monter, gevat, ambitieus en op een aantal zaken meteen scherp. Een Engelse ver slaggever struinde gisteren wat rond in de beeldentuin van de KNVB-campus en tussen de ver steende portretten van Oranje-ico nen als Cruijff, Van Basten en Berg kamp zag hij nergens Koeman staan. 'Hoe dat zo?', vroeg de man zich af. „Ik was kennelijk als speler niet goed genoeg", antwoordde de bondscoach. „Maar misschien zet ten ze me er over twee jaar wel tus sen." Over twee jaar is het 2020. Dan wil de trainer Koeman de eerste bondscoach in zes jaar worden die met Oranje weer een eindtoernooi speelt. Dat is het alles overstijgende doel, zei hij gisteren bij een eerste publieke uiteenzetting van zijn plannen. Maar voor nu zijn er eerst ook subdoelen. Koeman heeft zijn eer ste interlandjaar voor zichzelf in twee delen opgeknipt. „De inter lands nu tegen Engeland en Portu- Mensen schijnen daar twijfels bij te hebben, of ik het echt wel vier jaar wil doen. Nou, ik blijf gal en ook de twee in mei en juni wil ik gebruiken om duidelijkheid te creëren voor mezelf. Duidelijk heid in de manier van spelen en met wie. Zodat we in september klaar zijn voor de start van de Nati ons League. Daarin wil ik dan niks meer hoeven uitproberen als we te gen Frankrijk en Duitsland spelen." Zijn eerste selectie, waarmee hij gistermiddag in Zeist een uur trainde, biedt in zijn ogen 'van alles wat'. „Ik heb spelers gekozen op ba sis van hoe we willen spelen. Er zit ten ook debutanten bij die je een keer een week van dichtbij wil zien. Ik heb een elftal in mijn hoofd voor vrijdag tegen Engeland, maar tegen Portugal komen er ook wijzingen. Ik wil dat er een team staat dat iets uitstraalt. Spelers moeten ook trots zijn dat ze zijn geselecteerd." De vraag wordt op welk niveau een nieuw Nederlands elftal valt in te schalen. De generatie Sneijder- Robben bracht jarenlang de mores van de wereldtop mee naar Oranje. Wat er overblijft zonder hen, laat zich dat inschalen op het niveau van pakweg IJsland? Of van Portu gal minus Cristiano Ronaldo? Koe man zei er minzaam lachend over: „Ik vind dat wij met Nederland be ter moeten zijn dan IJsland. Maar zij hebben laten zien dat je met min der individuele kwaliteit toch een sterker team kunt maken. Wat IJs land de laatste paar jaar doet, is knap. En ook wel een voorbeeld. Wij zullen het ook moeten hebben van 'een team zijn', nu er een paar jongens zijn afgehaakt die iets ex tra's hadden." Koeman ging de afgelopen we ken persoonlijk langs bij Sneijder en bij Robben. Interessant is dat hij dat met een verschillende bood schap deed. Naar Sneijder vloog hij om open en eerlijk te vertellen: je interlandcarrière zit er op onder mijn leiding. Robben hoopte hij juist te verleiden tot een terugkeer. „Omdat ik dacht te proeven dat Ar jen zelf de deur op een kier hield toen hij in oktober stopte. Maar hij Met de vorige bondscoach Dick Advocaat had hij nooit contact, maar Ronald Koeman heeft Hans Hateboer (24) direct opgenomen in zijn eerste selectie van Oranje. De rechtervleugelverdediger maakt een prima seizoen door in Italië bij Atalanta Bergamo, waar hij vaste basisspeler is. Koeman zag het in september zelf als toenmalig trainer van Ever- ton van dichtbij dat Hateboer in druk maakte. In de Europa League speelde Atalanta Everton van de mat. „Daar ben ik toen wel opgeval len", zegt Hateboer over die wed strijd, die de Italianen met 3-0 won nen. „Dat was misschien wel onze beste wedstrijd van het seizoen." Hateboer speelt bij Atalanta als rechterverdediger in een defensie met vijf man. Precies zoals het Oranje van Koeman ook wel eens zou kunnen gaan spelen. Of dat de reden is dat Hateboer is geselec teerd? „Ik voel me prettig in dat sys teem. Bij Atalanta pendel ik over de gehele rechterkant. Op en neer. Dan draait het om loopvermogen en power. Maar over het systeem heb ik nog niet met de bondscoach gesproken." i Koeman zag van dichtbij Hateboer met Atalanta uitblinken tegen Everton Een échte verrassing vindt hij zijn selectie niet. „Zeker achteraf kun je stellen dat ik de juiste keuze heb gemaakt met Atalanta. Ik had vier seizoenen eredivisie achter de rug bij FC Groningen en vond het tijd voor iets nieuws. Dat die keuze nu heeft geleid tot Oranje maakt mij trots. Hopelijk kan ik mijn eer ste minuten maken." Dat Hateboer niet eerder werd opgeroepen, kan hij wel verklaren. „Misschien was het toen nog een beetje vroeg. Ik ben nu een halfjaar vaste basisspeler en val dus meer op. In Italië ben ik op alle vlakken sterker geworden. Tactisch, omdat ik heb moeten aanpassen aan het systeem met vijf verdedigers, maar vooral ook fysiek. Ik heb nu zoveel meer inhoud dan voorheen." dinsdag 20 maart 2018 GO VOETBAL VOETBAL VOETBAL Aanvaller John Verhoek (28) verhuist na deze zomer van FC Heidenheim naar MSV Duisburg (Tweede Bundesliga). De Spaanse wielrenner Oscar Sevilla is tij dens een trainingsrit in de Colombiaanse stad Bogota beroofd. Vijf overvallers sloegen hem in elkaar en pikten vervolgens zijn fiets, helm en bril. De 41-jarige renner, die in 2001 tweede werd in de Vuelta, brak zijn pols. Real Sociedad heeft Eusebio Sacristan ontslagen. De Spaanse trainer moet weg vanwege de slechte resultaten (15de plek). Lionel Messi (30) op America TV over een leven na het voetbal Naomi Osaka (foto) is op de wereldranglijst gestegen van plek 44 naar 22. De 20-ja- rige Japanse veroverde in In- dian Wells haar eerste WTA- titel. De Argen tijn Juan Martin Del Potro klom door zijn zege in Indian Wells van 8 naar 6. au PSV moet een nieuwe hoofd sponsor zoe ken. Energiedi- rect.nl verhuist medio 2019 naar de achter kant van het shirt. Het be drijf volgde in 2016 Philips op, voor 6 miljoen euro per jaar. 3 Max Verstap pen is bij de bookmakers na Hamilton en Vettel de derde kandidaat voor de wereldtitel. Unibet betaalt bij Max' winst 7 euro uit voor elke ingelegde euro, Bwin 9. O fi. <0 Oranje ziet Maarten Wijffels Zeist -Ronald Koeman Bondscoach Ronald Koe man doet mee aan een rondo tijdens de trai ning van Oranje in Zeist. Hij be vindt zich tus sen Guus Til, Davy Pröpper, Nathan Aké en Marco Bizot. „Spelers moe ten trots zijn dat ze zijn ge selecteerd." FOTO PIM RAS Daniël Dwarswaard Zeist

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 18