©NDERNEMER Ik steek veel tijd in mijn werk. Dat is precies wat het Van ProCenter ook doet. W3 180 medewerkers en een omzet van zorn 35 miljoen euro VOETBALCLUB FC URBAN VOLGENS NETFLIXMODEL Merford speelt al heel lang mensen vrij om nieuwe dingen te bedenken, maar het familiebedrijf gebruikte ook een andere methode om innovatie binnen te halen, een overname. „Het gaat niet om geld, maar om continuïteit", aldus Merford-directeur Adrienne Vertooren. Door René Bogaarts Met de overname van de Britse start-up Sonobex haalde Merford begin vorig jaar niet alleen nieuwe technologie binnen, maar ook een hoop kennis. „De oprichters van Sonobex zijn drie doctoren en een master. Zij hebben een revolutionaire methode ontwikkeld om geluid te dempen' aldus Merford-directeur Adrienne Vertooren (36). Vijf businessunits Merford, dat in 1958 werd opgericht, verkocht de eerste jaren alleen pro ducten als filters, brandkleppen en luchtroosters. Op advies van toenmalig medewerker Harry Vertooren, Adriennes vader, ging het zich specialiseren in het beperken van geluidshinder bijvoorbeeld door lawaaierige installaties en machines te voorzien van een geluiddempende omkasting. In de jaren 80 nam Vertoo ren het bedrijf over en in 2012 droeg hij de directie over aan zijn dochter. Merford heeft vijf businessunits, pak weg 180 medewerkers en levert over de hele wereld. De omzet bedraagt ongeveer 35 miljoen euro. Kennis in huis „We zijn voortdurend bezig met inno vatie", vertelt Vertooren. „We proberen daarbij al onze businessunits altijd tijd en mensen voor vrij te spelen. Meestal zijn dat ervaren technici die al jaren bij ons werken, en die achter de tekentafel nieuwe ideeën bedenken en uitwerken. Maar met de overname van Sonobex haalden we kennis van buiten in huis." Waar bij het beperken van geluidsover last meestal gebruik wordt gemaakt van geluiddempend materiaal, zoals met steenwol bekleed staal, ontdekten de oprichters van Sonobex dat de vorm van een isolerend paneel tot even zo goede of zelfs betere resultaten leidde. In eerste instantie wilde Merford alleen maar met de Britten samenwerken. Toen de investeerders te kennen gaven hun belangen te willen verkopen, besloot Vertooren het bedrijf over te nemen. Financiering Volgens Vertooren is Merford net als andere familiebedrijven best conserva tief als het om financiering gaat. „We hebben alles uit eigen zak betaald, omdat we niet afhankelijk van banken of in vesteerders willen zijn", zegt ze. Zij is samen met haar ouders en haar drie broers en zus eigenaar van het bedrijf. „Omdat het niet om miljoenen ging, werd de beslissing snel genomen. Boven dien gaat het ons niet zozeer om geld, maar om de continuïteit van het bedrijf. De technologie van Sonobex zorgt nu nog voor een klein deel van de omzet, maar daardoor lopen we wel verder uit op de concurrentie en kunnen we meer toegevoegde waarde bieden." 500 leden Investeerders Sponsors Mercedes-Benz thema: groei I Merford haalt innovatie binnen via overname deondernemer.nl Ondernemers Joep Lamme en Kees Lohman richtten in 2017 FC Urban op. De club waarbij voetballers kunnen spelen wanneer zij dat willen. Iedereen die voetbalt heeft er weieens mee te maken; teamgenoten die afzeggen waardoor het team niet compleet is en jij niet kunt voetballen. Lamme en Lohman maakten hieraan een einde. De diversiteit aan wedstrijdlocaties is groot bij FC Urban. Faciliteer dit in steden als Amsterdam, Rotterdam, Den Haag en Hoorn en de voetballers komen vanzelf. „We hebben inmiddels vijfhon derd leden", begint Lohman langs de kant van het speelveld in de Amsterdamse Rivierenbuurt. „Vanaf een tientje per maand kunnen zij zo vaak komen spelen als ze willen. Als je een account neemt, kun je op onze web-app zien waar er wed strijden worden gehouden en hoe laat deze be ginnen. Het enige watje hoeft te doen, is aange ven datje mee wilt doen, de rest verzorgen wij." „Met de web-app benutten wij de hedendaagse techniek optimaal. Om dit voor elkaar te krijgen, hebben wij hulp van meerdere investeerders. Zij zagen ook de behoefte naar deze activiteit. Ik kan niet zeggen hoeveel geld zij er precies in hebben gestopt, maar wel dat het meer is dan een paar duizend euro. Er moesten tenslotte wel attributen en een app worden aangeschaft om überhaupt te kunnen beginnen." Sportmerk Kappa nam contact op om de spelers te voorzien van hesjes en de Masters van jassen en trainingspakken. „Daar hoefden we natuurlijk niet lang over na te denken." Sony is een andere partij die hun naam aan ons heeft verbonden. Wanneer de twee ondernemers wordt gevraagd naar hun ambities, komt er een helder antwoord. „Wij willen de grootste club van de wereld worden. Natuurlijk niet als het gaat over het budget, maar wel over het ledenaantal." Door Robbert Daalder Lees het hele interview met Joep Lamme en Kees Lohman op deondernemer.nl. automotions Mercedes-Benz Als u iedere dag verder gaat voor uw klanten, gaan wij verder voor u. Met extra ruime openingstijden zijn we er altijd voor u, ook als anderen hun deuren al hebben gesloten. In Goes en Roosendaal zelfs tot 22.00 uur en natuurlijk ook in het weekend. Met onze ruime openingstijden en minimale wachttijden houden we uw bestelwagens altijd in topconditie. Omdat uw werk altijd door gaat, ondersteunen we u non-stop. Vans. Bom to run. Goes Albert Plesmanweg 2, 4462 GC, tel. 0113-21 27 30. www.automotionsmercedes-benz.nl Roosendaal Bredaseweg 225-227, 4705 RN, tel. 0165 - 55 74 00. mercedes-benz@automotions.nl Terneuzen (servicevestiging) Productiestraat 4, 4538 BX, tel. 0115 - 62 04 00. Sas van Gent (Groosman) Wervenweg 8, 4551 MC, tel. 0115 - 47 19 46.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 15