OZCAN AKYOL Recherche arresteert Sjaak B. na getuigenis Astrid Holleeder An nl ©088 - 70 70 600 iStlP i €70 J 6 op' 9^ .1- 4? All Inclusive Sicilië All Inclusive Sardinië VpTynu v.a. Column Nu basisschooldocenten een prominentere rol hebben gekregen in het school advies van kinderen, iets wat in 2015 werd bedacht, ontspint zich een nieuw maatschappelijk pro bleem: ouders die leraren intimi deren omdat ze het niet eens zijn met hun professionele conclusies. Uit een enquête van vakbond CNV Onderwijs en actualiteiten programma EenVandaag blijkt dat drie op de vier leraren de afgelo pen twee jaar weieens onder druk zijn gezet, bijvoorbeeld in de vorm van intimidatie, bedreigingen, omkoping en het vooruitzicht van een rechtszaak. ouders een vertekend beeld van hun eigen kinderen hebben en daarom niet akkoord gaan met een advies als vmbo-kader, al zijn de spruiten, op basis van objectieve waarnemingen en toetsing, totaal niet geschikt voor de havo of het vwo. Wat zegt deze trieste ontwikke ling? Allereerst lijkt onze waarde ring voor ambachtslui die goed en nuttig werk met hun handen ver richten, gebukt te gaan onder een misplaatst stigma, zodat het vak van automonteur of schilder bevlekt raakt. Dit beeld berust op een enorm misverstand: ons land kan niet zonder aanwas van jongeren. Ze zijn een cruciaal onderdeel van onze economische motor. Niet iedereen kan advocaat of arts worden. Ik noem bewust deze voorbeel den omdat vroeger, bij ons in de buurt, alle Turkse jongetjes en meisjes advocaat of arts moesten wor den, vanwege de ar moede en verne deringen die ouders voel den - die wilden ze ons bespa ren. opgezadeld met een enorme druk, die voor de meeste kinderen funest was, omdat ze wisten dat ze niet aan de verwachtingen konden voldoen. De resultaten van het onder havige onderzoek laten zien dat het probleem in elke laag van de samenleving bestaat - alleen zijn sommige mensen wat assertiever dan anderen. intimidatie van leraren, maken het vak van onderwijzer steeds onaan trekkelijker. Veel docenten hebben er geen zin meer in. Bovendien zadelen ze hun kinderen op met torenhoge ver wachtingen die ze nooit kunnen waarmaken, simpelweg omdat ze intellectueel tekortschieten. Wie zo met zijn telg omgaat, moet niet bij docenten, maar vooral bij zichzelf te rade gaan. Drie op de vier leraren zijn de afgelopen twee jaar onder druk gezet Advocaat Marnix van der Werf heeft Sjaak B. gisteren opgezocht in de cel. „Hij is kort verhoord door de politie. In dat verhoor heeft hij gezegd dat hij niet betrokken is bij de liquidatie van Cor van Hout." Gisteren deed de advocaat de beschuldiging van Astrid Holleeder al af als roddel praat. Astrid Holleeder noemde gis termorgen in het proces tegen haar broer enkele namen van per sonen die betrokken zouden zijn geweest bij de moord op haar zwager Cor van Hout. Volgens haar bestuurde Sjaak B. de motor waarop de schutter zat. Bij de uit voering was verder Jesse R. be trokken, zei ze. B. en R. werden vorig jaar in hoger beroep veroordeeld voor hun rol bij andere liquidaties. Jesse R. kreeg levenslang, Sjaak B. 5,5 jaar vanwege wapenbezit en -handel. Toen het OM maandag vroeg of Astrid wist wie de motor bestuurde, antwoordde zij ont kennend. Uit veiligheidsoverwe gingen, zei ze gisteren. „Het betreft iemand die buiten loopt. Hoe meer namen ik noem, hoe groter het gevaar. Ik moest zeker weten dat het voor mijn veiligheid geen kwaad kon." Volgens Astrid Holleeder bestuurde Sjaak B. de motor B. is al jaren een bekende van de politie. In 1995 kreeg hij acht jaar cel voor een schietpartij in een café in Badhoevedorp. Er vielen toen een dode en een zwaar gewonde. De als nieuw bewijsmateriaal ingebrachte tape is uitermate belastend voor Holleeder, maar ook voor Sjaak B., die door justitie al heel lang wordt verdacht van betrokkenheid bij de moord op Cor van Hout. Kijk voor alle aanbiedingen en ons volledige aanbod op onze website! flO reizen «nl maandag 19 maart 2018 GO @ÖzcanAkyol Ouders Het lijkt erop dat veel mondige We werden al op jonge leeftijd Ouders die zich bezondigen aan De recherche in Amsterdam heeft gisteren crimineel Sjaak B. (46) gearresteerd op verdenking van de moord op Heineken-ontvoerder Cor van Hout. De aanhouding vond plaats kort na een voor hem belastende verklaring van Astrid Holleeder. Koen Voskuil Amsterdam entekriebel 10% korting Ook verlenging mogelijk. j Tijdens deze 8-daagse groepsrondreis ontdekt u de kustlijn van Sicilië! U bezoekt o.a. vulkaan Etna, Siracusa en Taormina. Inbegrepen zijn de vliegreis, verblijf in het 4* Eloro Hotel o.b.v. All Inclusive (maaltijden en consumpties tijdens de excursies zijn voor eigen rekening) en Nederlandssprekende reisleiding. zie stipreizen.nl/itslkls zie stipreizen.nl/itslskl ^Catama Siracusa Ortigia di Noto Verblijf in 4* Eloro Hotel Inclusief vliegreis Nederlandssprekende reisleiding Ook verlenging Costa ralda Asinara astelsardo Sassari +Algnero Maak tijdens deze schitterende 8-daagse groepsrondreis kennis met alle hoogtepunten van Sardinië! U verblijft in het 4-sterren hotel Castelsardo Resort Village o.b.v. All Inclusive (maaltijden en consumpties tijdens de excursies zijn voor eigen rekening). Inbegrepen zijn de vliegreis, rondreis per comfortabele touringcar Nederlandssprekende reisleiding. zie stipreizen.nl/itsasvs zie stipreizen.nl/itsassv 574 Verblijf in 4* Casfelsardo Resort Village Inclusief vliegreis Nederlandssprekende reisleiding Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Voor deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing, kortingen variëren per reis en zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt. Zie de website voor alle voorwaarden en kortingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6