Hondenbezitters tonen begrip voor verzoek dier aan te lijnen Bezoekers staan al vroeg op de stoep op experiencedag 19 Ter afsluiting van de week van de zorg hield Allévo zaterdag een experiencedag. Wie meer wilde weten over werken en leren in de zorg, kon er terecht. Vooral vrouwen waren nieuwsgierig. st Sm ke 1 meteen om tien uur staan de eerste bezoe kers op de stoep. Eline de Putter van llévo ontvangt hen enthousiast en deelt meteen een stapel goodiebags uit. Vooral vrou wen weten vandaag de weg te vin den naar de Experiencedag, maar er is toch ook een aantal mannen gekomen om te informeren naar een opleiding of baan in de zorg. In de lokalen proberen zowel praktijkopleiders als leerlingen hen te enthousiasmeren voor de zorgsector. Wilma de Jonge is praktijkopleider bij Allévo en is is haar nopjes met de belangstelling voor het evenement. „Mensen ko men om verschillende redenen langs", legt De Jonge uit. „Omdat ze een baan zoeken of omdat ze al medewerker van Allévo zijn en bijscholing willen of juist omdat ze nu iets anders doen en een car rièreswitch overwegen." Materialen Achter haar op de tafel liggen al lerlei materialen uitgestald die ge bruikt worden in de opleidingen. „Zo kan ik bezoekers laten zien wat er allemaal voor verpleegtech- nische vaardigheden nodig zijn in dit werk. En dat het niet alleen maar mensen wassen is." De doel groep van vandaag is heel breed. Praktijkopleider De Jonge ziet graag een mix van jong en oud, want dat is ook in de praktijk zo. „Mensen zeggen soms dat ze toch niet bij 17-jarigen in de klas kun nen zitten. Maar dat doen wij juist expres, een team bestaat namelijk ook uit collega's van verschillende leeftijden." Opleiding Leerling-verpleegkundige Renate van Eleukelom heeft vandaag al vaak verteld over haar werk en op leiding. Ze deed de opleiding tot verzorgende en kon daarna de ver snelde opleiding tot verpleegkun dige gaan volgen. „Ik heb altijd al gezegd dat ik in de zorg wilde wer- lk had een eigen bedrijf, maar zou wel in de zorg willen werken ken", zegt Van Heukelom. „Na mijn stage werd dat gevoel beves tigd. Het is fijn om iets voor oude ren te betekenen. Je kan het ver schil maken in hun dag." Natuurlijk heeft haar vak naast mooie ook verdrietige kanten. Toch haalt ze daar iets positiefs uit. „Niemand wil eigenlijk in de Cor- nelia wonen, want dan gaat het niet zo goed met je. Ondanks dat wil ik zorgen dat mensen er een fijn en waardig leven hebben. Ook voor de familie." Wilma de Jonge is in de tussen tijd in gesprek geraakt met Annette Blom uit Zierikzee. Zij is hinaarde Experiencedag gekomen, omdat ze een carrièreswitch overweegt. „Het is nooit eerder op mijn pad gekomen, maar werken in de zorg leek me leuk. Ik heb altijd een ei gen bedrijf gehad, een familiebe drijf als juwelier. Mijn zoon gaat de opleiding verpleegkunde doen en ik merk dat dat mijn interesse ook verder aanwakkert." Spannend De inwoonster van Zierikzee vind het spannend om weer te gaan le ren. Dat is volgens praktijkopleider De Jonge heel normaal. Je weet toch niet precies waar je in stapt en of je het aankunt. „We merken dat onzekerheid voor mensen een drempel is. Ze vragen zich af of ze het kunnen en of ze niet te oud zijn. Uiteraard helpen en begelei den wij mensen om al die dingen inzichtelijk te krijgen. Want wie bepaalt dat, of je te oud bent?" Het natuurgebied is extra kwets baar door het begin van het broed- seizoen. Tientallen keren per jaar maken boswachters mee dat een hert doodgebeten wordt of in pa niek verstrikt raakt in een hek door een aanvaring met een loslopende hond. Boswachter Tim Rommes krijgt veel positieve reacties op de actie. Als beloning voor het aanlij nen krijgen de honden een hon denkoekje. „We krijgen veel com plimenten dat we dit organiseren. Het is onze bedoeling mensen op een positieve manier te benaderen. Wanneer je uitlegt dat loslopende honden ernstige gevolgen kunnen hebben voor de natuur, snappen ze dat." Zijn collega Piet van Loon bij de excursieschuur ervaart hetzelfde. „Het is ook prettig voor andere mensen dat honden aangelijnd zijn. Niet iedereen vindt het fijn als een vreemde hond tegen je op springt." Het is de tweede keer dat de actie georganiseerd wordt en bij de Adri- aan van der Weijdeweg is dat sa men met Natuurmonumenten. Van Loon: Het is goed om met dit soort acties samen op te trekken. De komende tijd wordt gecontroleerd. De boete voor een niet aange lijnde hond is standaard 95 euro. Dat kan oplopen tot 500 euro als een hond moedwillig jaagt en doodt. Een stel dat net uit het bos komt lopen, begrijpt de actie, maar biecht ook op: „Eigenlijk laten we de hond vaak los. Iedereen denkt zijn hond te kennen. Totdat je na tuurlijk zo'n 'dat doet ie anders nooit' momentje hebt." maandag 19 maart 2018 SD Allévo is blij met grote interesse Mariska den Hartog Zierikzee - Annette Blom Staatsbosbeheer en Natuurmo numenten hielden dit weekend de actie De aanlijner wint. Op de Kop van Schouwen spraken medewerkers en vrijwilligers mensen aan op de noodzaak hun hond aan te lijnen. Mariska den Hartog Burgh-Haamstede Jan Berrevoets van Staatsbosbeheer legt Rudy en Karine Meyvis uit waarom ze hond Pasja moeten aanlijnen, foto marieke mandemaker Praktijkopleider Wilma de Jonge (2e van rechts) staat met enkele bezoekers om een oefenpop in bed. foto marieke mandemaker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 54