Sneeuw spelbreker bij jubileumkoers Dobbelaar en De Booij verdelen de buit Gebrek aan doelpunten breekt Togo weer op Vlucht uit huis levert Huub van Noorden zege op 17 OUD-VOSSEMEER De zeven tigste wielerronde van Oud-Vos- semeer werd vanwege de slechte weersomstandigheden afgelast. De organisatie besloot zaterdag morgen om ro.oo uur dat het on verantwoord was om de koers te laten starten. Volgens voorzitter Frank Hommel was er geen an dere keuze. „We kunnen de vei ligheid van de renners en rensters niet garanderen." In alle vroegte werd al besloten om de sportklasse niet door te la ten gaan. Dat peloton zou zich om 9.45 uur in gang trekken. Ook de dikkebandenrace voor de plaatse lijke jeugd werd meteen ge schrapt. Een definitief besluit over het hoofdprogramma met koer sen voor elite-mannen en -vrou wen werd uitgesteld. „We hebben met man en macht gewerkt om het parkoers sneeuw vrij te krijgen. Er is extra ge strooid. Met de jury hebben we nog een ronde over het parkoers gemaakt. De situatie verbeterde wel, maar toch bleven er plekken waar renners mogelijk zouden kunnen vallen. Dan moet je ver standig zijn en de knoop doorhak ken." Hommel spreekt van een unieke situatie. „In 1953 is de ronde afgelast, vanwege de gevol gen van de Watersnoodramp. De koers werd in die periode overi gens nog in de zomer verreden. Sneeuw is nooit eerder de spel breker geweest." Behalve de vei ligheid van de renners speelde er nog een andere reden mee om de koers af te gelasten. „Hoeveel cou reurs krijg je aan de start? Wie stapt er bij dit soort weer in de auto om hier te komen koersen?" Het is nog onduidelijk of de ronde later dit seizoen verreden wordt. „We zitten nu nog in de emotie. We halen de hekken weg en gaan de renners opvangen die toch naar Oud-Vossemeer zijn ge komen. In alle rust gaan we de ko mende tijd over een mogelijke nieuwe datum nadenken." Samantha Dobbelaar (Hulst) en Anneke de Booij (Kloosterzande) eisten gisteren in de dressuur- wedstrijd van de Vlakteruiters in Mi de overwinningen op. Samantha Dobbelaar liep in de eerste proef met de mooi bergop waarts en veel afdruk door de arena van het Hippisch Centrum Midden Zeeuws-Vlaanderen in Westdorpe galopperende merrie Diesel, naar de eerste plaats (67,16 procent). „Ik heb Diesel zelf ge fokt. Mijn doel was een paard, maar ze bleef klein. En ik rij haar nu als pony bij de paarden. Niet erg, want zo'n klein paard past prima bij mij. Ik ben zelf ook niet groot", vertelde Samantha la chend. „Ik heb de merrie ook zelf opgeleid. Ze is lang een 'puber' ge bleven.. Vooral de galop was een zwak punt. Ze is nu volwassener en is de galop een van haar sterke punten." In de eerste proef kwam Anneke de Booij met de merrie Grace zes tienhonderdste procent tekort voor de zege. In de herkansing stuurde ze de met veel souplesse en lengtebuiging wijkende Rou- seau-dochter naar een overtui gende overwinning (67,16 pro cent). „Ik heb Grace een jaar gele den gekocht. Het is een heel fijn paard om te rijden. Maar een echte merrie, met veel Jazz-bloed in de aderen. Soms een beetje heet. Maar als je ze in haar waarde laat doet ze alles voor je", vertelde An neke de Booij. „Grace toonde in de laatste wedstrijden ook veel pro gressie. Ze liep altijd een beetje vlak. Nu komt de druk meer van achteruit, loopt ze mooi bergop waarts en kan ik haar beter voor waarts rijden." MASSALOOP rende Rotterdammers waren ook op dat vlak de baas over Togo, bij wie het bepaald tegen zat. Na een enkelblessure van Marten Postema en een dubieuze rode kaart voor Jordi Dommisse was het lot van Togo beslecht. „Erg jammer dat op zo'n belangrijke wedstrijd een misplaatst autoritaire arbiter staat, maar we zijn vooral op afronding geklopt en dus niet klaar voor de tweede klasse", zei coach Sjaak Jo- ziasse na afloop van het promotie duel. Good Luck-KVK 10-27: Een ontke tend KVK liet al voor rust (3-18) geen spaan heel van de gehavende thuisploeg. De 0-7 na een kwartier gaf het eenrichtingsverkeer aan in de eerste confrontatie in de beslis- singsdriekamp. De luxe zetel zorgde voor een mindere concen- tratieboog na rust, waardoor de teller stil stond op 27. Dinsdag zal PSV tegen Good Luck het doel saldo van KVK aanvallen. Ko mende zaterdag komt PSV op be zoek in Kapelle voor het derde en laatste duel van het driekamp. Scores KVK: Koen Volkers en Niels Verdonk 6, Sander Slabbe- koorn 5, Romie de Winter 3, Nicole Bostelaar en Lennard Volkers 2, Saskia Nieuwdorp, Bart Nieuwen- huijse en Antwan Schouwenaar 1. OZC-Togo 23-15: Tegen OZC kampten de Goesenaren met het euvel van het hele zaalseizoen: het scoorde te weinig. De provoce- maandag 19 maart 2018 Lucien Roelandt Westdorpe Huub van Noorden liet zaterdag zien uitste kend met winterse om standigheden te kunnen omgaan. In de kou en de sneeuw liep de atleet naar de zege tijdens de Massaloop. Van Noorden stond na zijn overwinning in de Rammekesloop pas voor de tweede keer aan de start van een wedstrijd. „Ik heb veel moeten klussen in mijn huis en daar heb ik lang zamerhand genoeg van", legde hij uit. Op de 15 kilometer had Van Noorden geen tegen stand van betekenis. Na de grote ronde van 10 kilometerm had hij al een ruime voorsprong op Jorim de Boks en Arjo Verhage. In de afsluitende 5 kilo meter bouwde Van Noorden zijn voor sprong uit tot ruim vier minuten, met een eind tijd van 55 minuten en 6 seconden. De Boks no teerde 59.16 en Verhage bleef net boven het uur steken. Komend week end staat er voor Van Noorden een trail van 57 kilometer op het pro gramma in de omgeving van het Belgische Spa. Bij de vrouwen moest tweevoudig Kustmara- thonwinnares Martine Lust alle zeilen bijzetten om na 1 uur, 13 minuten en 17 seconden Sophie Miljoen zes seconden achter zich te houden. Annette Bevelander maakte het erepodium bij de vrouwen vol. af met glimlach Scores Togo: Niek Meerman 5, Desiree Voshart Mijke Tahapary en Wietse de Munck 2, Jordi Dom misse, Marten Postema, Roby de Vegte en Tim van Zon 1. Togo (rode shirts) verloor zaterdag van OZC. fototoob meerman Togo speelt ook volgend zaal seizoen in de derde klasse. In de promotiewedstrijd tegen OZC waren de Goese korfballers kansloos: 23-15. KVK, dat na Togo aantrad in sporthal de Bever in Sommelsdijk, verging het stukken beter. In de eerste wedstrijd van het degradatie- driekamp walsten de Bevelan ders over Good Luck heen: 10- 27. JaapJan Ritsema Sommelsdijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 45