L I Ramona Buteijn slaat haar slag 16 Vechtlust Rapide is niet genoeg Treffers zijn duur bij Novitas Trainers verlengen Zeeuwse in de kop ATLETIEK ZWINSTEDENLOOP Alexander Diaz Rodriquez wint jubileumeditie van de Zwinstedenloop. Op de vierde plaats is Erwin Harmes de beste Nederlander. ZE De hockeysters van Rapide le den gisteren een i-o-nederlaag tegen koploper Barendrecht. Het niveau was een topduel waardig, maar na afloop stond Rapide wel met lege handen in de derde klasse. Trainer-coach Mark-Jan de Jonge moest even slikken na de nederlaag, maar kon niet anders dan zijn team complimenteren. „De meiden hebben een dijk van een wed strijd gespeeld onder zeer moeilijke omstandigheden. Naast de barre weersomstan digheden moesten ze ook nog opboksen tegen het arbitrale tweetal, dat niet altijd even correct leidde. Maar ze hebben de rust bewaard en gevochten voor wat ze waard waren. Ze ven minuten na de rust werd een moment van onachtzaam heid ons fataal. Barendrecht profiteerde optimaal van een moment van esorganisatie", zo gaf hij, nog vol van adrena line, zijn visie op de wedstrijd. Door deze nederlaag is de voorsprong van Barendrecht opgelopen naar negen punten en lijkt de titelstrijd gelopen. De handbalsters van Novitas konden gisteren een goede start geen vervolg geven. In de sporthal van Kloosterzande waar Novitas haar thuiswed strijden afwerkt, werd met 11- 15 verloren van de derde keus van Elshout. Uit de eerste de beste aanval was het raak, maar daarna ver loor de ploeg uit Hulst de grip op de wedstrijd. Novitas kwam steeds moeilijker tot scoren, terwijl de tegenstander vooral met afstandsschoten succes had. Dat leidde tot een ruststand van 7-11. In de tweede helft toonde de ploeg van trainer Erwin Bel veerkracht, maar bleef op een punt achterstand steken. Het bracht Elshout niet uit het evenwicht. De Brabantse vrouwen liepen weer verder uit en speelden de wedstrijd zonder problemen uit. Eind stand: 11-15. BANKDRUKKEN Mulder vierde Het viel uiteindelijk mee. Zaterdag was het nog de vraag of de jubileu meditie van de Zwinstedenloop in Sluis (die voor de 25ste maal werd gehouden) doorgang kon vinden, maar organisatievoorzitter Willy Schram kon zijn afscheid vieren met een fraaie wedstrijd. Daarin was zoals reeds verschillende jaren daarvoor geen plaats ingeruimd voor Nederlandse atleten. De zege was voor de 39-jarige Belg Alexan der Diaz Rodriquez die zijn landge noot Gert De Vos met slechts drie seconden verschil versloeg. Naarmate de strijd vorderde, werd het steeds beter om te lopen Willy Schram stond nog lang na de wedstrijd te jubelen. Een beter en mooier afscheid had hij zich niet kunnen wensen. „Dit was echt mooi. Een mooier verloop had ik me niet kunnen wensen. En we hebben natuurlijk een pracht van een winnaar", oordeelde Schram over de wijze waarop Alexander Diaz Rodriquez (vorige maand 39 jaar geworden) naar de overwin ning was gelopen. Hoewel zijn naam anders doet vermoeden, is Diaz Rodriquez een echte Belg die geboren werd in zijn huidige woonplaats Brugge. „In het begin van de wedstrijd was het nog vrij zwaar maar naarmate de strijd vorderde werd het steeds beter om te lopen. We hebben lang samen gelopen en dat scheelde natuurlijk behoorlijk. Daardoor konden we om de beurt kopwerk doen", ver telde Diaz Rodriquez na afloop. Hij voltooide de wedstrijd in een tijd van 1.09,54 en dat was drie secon den sneller dan de nummer twee, zijn landgenoot Gert De Vos die uitkwam op 1.09.57. Alexander Diaz Rodriquez is vooral een middenlange-afstands- loper, al heeft de Belg vorig jaar wel zijn debuut gemaakt in een hele marathon in zijn woonplaats en daarin noteerde hij een tijd van 2.25.20. Overigens heeft hij zijn snelste tijd op de halve marathon ook gelopen in Brugge, in 2011 toen hij 1.08.36 liep. De beste Nederlander werd dit maal opnieuw Erwin Harmes die als vierde eindigde. Daarvoor had de Walcherse atleet 1.10.33 nodig. Dat was ruim twee minuten lang zamer dan in de Midwinter Halve Marathon van Cadzand-Bad (1.12.34). De Middelburger is in voorbereiding op de marathon van Rotterdam. Bij de vrouwen ging de zege naar de Belgische Gwendolyne De Deyne in 1.21.21. Hier was Renate de Reus (Vlissingen) op de negende plaats de beste Nederlandse. „Bright Gold liep weer super. Ze liet zich fijn sturen en deed enorm haar best. Vooral in de uitgestrekte gangen gaf ze me een goed gevoel", vertelde Buteijn na afloop van de voor haar zo succesvol verlopen dag. „Ik ben tevreden. Bright maakt veel progressie. Volgende week rijd ik in Mi nog de finale van De Kroo Dressuur Trofee Zeeland. Daarna stap ik over naar M2." Ook Delyla Steijvers was goed op dreef. Zij werd eerste en tweede Maxime van Tatenhove (Ga- pinge) kwam het dichtst bij Buteijn in de buurt. Zij eindigde met de vosmerrie Bonny als tweede (61,31 en 62,83). Delyla Steijvers (Vlissingen) liep, met de mooi bergopwaarts en veel afdruk door de arena galopperende merrie Elishia, in L2 naar de eerste en tweede plaats (68,17 en 64,50). Steijvers rijdt al vrij lang op het paard en dat betaalde zich uit. „We hebben dit paard als drieja rige gekocht. Ik heb haar met mijn moeder Brenda opgeleid. Mijn moeder en ik rijden er ook wed strijd mee", vertelde de amazone. „Ik de ene week, ma de andere week. En dat gaat prima." Op het moment dat het paard er moest staan, stond ze er. „Elishia is ook een fijn paard om te rijden. Ze is lief, maar soms ook een draak. Zoals vandaag bij het losrijden. Maar in de proef deed ze enorm haar best en ging ze er weer voor." Katja de Leeuwen (Vlissingen) schreef met de ruin Gangster de eerste proef op haar naam (64,67). maandag 19 maart 2018 HOCKEY HANDBAL Score Novitas: Patricia Bel 4, Patty van Kerckhoven 3, Saskia van Goethem 2,Hieke Boenne 1, Renske Blaecke 1. Orson Harms heeft in Merksem tijdens bankdrukwedstrijd voor teams zijn persoonlijk record verbroken. In de derde beurt drukte de Terneuzenaar 160 kilogram, nadat hij in de tweede beurt 157,5 kilogram had gerealiseerd in de raw- wedstrijd (zonder pak). „Ik heb mijn persoonlijk record met 5 kilo scherper gesteld." zei hij. foto peter nicolai MOUNTAINBIKE Mountainbikester Zoë Mulder (foto) is vierde geworden in de tweede wed strijd van de Wallo- nia Cup. De Zeeuwse pres teerde dat in Dinant als juniore tussen de elite dames. Vo rige week werd ze derde bij de eerste wedstrijd in het Bel gische Lac de l'Eau d'Heure. Over twee weken is in Baste naken de derde wedstrijd. KORFBAL Peter Crucq en Hans de Meij zijn ook volgend sei zoen de hoofdtrai ners van korfbalver eniging Fortis. Zijn gaan na de zomer hun derdejaar in bij de club uit Oost- Souburg. WIELRENNEN Wielrenster Quinty van de Guchte uit Driewegen koos za terdag de juiste ontsnapping in een koers in het Belgi sche Zwevezele. Na 60 kilometer sprong ze mee in een groep van zes tien renners. Op de meet kwam ze na 95 kilometer als veertiende binnen. Yva Geluk uit Mid delburg werd 36ste in een veld van 85 deelnemers. Willy Schram sluit Wim de Vos Sluis - Alexander Diaz Rodriquez Drie Zeeuwen finishten bij de eerste 50. Behalve Harmes (4de) ook Job de Feijter (28ste) en Edwin de Jaeger (42ste). Erwin Harmes (startnummer 851) leidt de dans in de sraten van Sluis. De Middelburger fi nishte uiteindelijk als vierde in de Zwinstedenloop. FOTO PETER NICOLAI Dressuuramazone Ramona Bu teijn was zaterdag in de compe titie om de Steketee Mode Gou den Ruif van de RSV Schelde- stad in Vlissingen op dreef. De Vlissingse liep in de klasse M, met de expressief bewegende merrie Bright Gold, twee keer op rij naar de overwinning (64,17 en 63,18 procent). Lucien Roelandt Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 44