i Krappe selectie funest bij vrouwen Heftig duel levert Dallinga.com remise op 15 zv -H - Hulstenaar verrast met zijn partner Steven van de Velde in Aalsmeer met eerste podiumplaats op de World Tour. Met een bescheiden voorbereiding heeft beachvolleyballer Dirk Boehlé uit Hulst een maximaal resultaat be haald met zijn partner Steven van de Velde. Voor het eerst stonden ze op het podium van een World Tour- toernooi. En passant pikten ze ook Elke wedstrijd hebben we gevochten het wildcard voor het EK later dit jaar mee. Boehlé: „En dat geeft rust." Het toverwoord bij die prestatie op Blooming Beach Aalsmeer was 'wils kracht'. „Elke wedstrijd hebben we gevochten voor wat we waard zijn", aldus Boehlé. „De eerste wedstrijd op donderdag verloren we. We speelden niet eens slecht, maar we hebben toen afgesproken om te blijven vech ten. Die andere mindset heeft ge werkt." Boehlé en Van de Velde schaarden zich zaterdag bij de laatste vier door een Indonesisch duo te verslaan. Daardoor stuitte het tweetal gisteren in de halve finale op Alexander Brou wer en Robert Meeuwsen, in 2016 winnaar van het brons tijdens de Spelen van Rio. Vorig jaar tijdens het NK versloegen Boehlé en Van de Velde hen nog. „Maar nu was vechten alleen niet voldoende." Daarvoor was ook een verklaring. „Steven en ik hebben de afgelopen tijd niet veel samen kunnen trainen. Bij Steven staat dit jaar zijn studie op één. Dat hebben we afgesproken. Hij krijgt het nu rustiger, waardoor we langzaamaan de intensiteit weer kunnen opvoeren." Des te prettiger dat ze gisteren in de troostfinale het Nieuw-Zeelandse duo Ben en Sam O'Shea versloegen. Voor de nummer drie lag in Aals meer immers een wildcard voor het EK in Nederland klaar. Over kwalifi catie hoeven ze zich nu niet meer druk te maken. Tussen 15 en 22 juli zijn ze erbij. De ploeg van coach Martin van Ham speelde te wisselvallig. „De tweede en laatste periode waren slecht van onze kant"zei Van Ham na afloop. Scheldesport keek halverwege tegen een ach terstand aan van tien punten: 17- 27- De Terneuzense vrouwen her pakten zich knap onder aanvoe ring van guardspeelster Gözde Dere en zetten in de derde peri ode met een score van zestien punten de achterstand om in een 33-32-voorsprong. Het leek de opmaat voor de overwinning, maar in de beslissende periode scoorde de moegestreden thuis ploeg slechts vier punten. Souburg sloeg een beslissende kloof met vier punten, waarvan twee bonuspunten uit vrije wor pen. De Walcherse vrouwen lie pen uit naar een 35-40-voor- sprong. Scheldesport, dat dit sei zoen over een krappe selectie be schikt, wist zich toen verslagen. Gözde Dere was met dertien punten de productiefste speel ster bij Scheldesport. Eredivisie. Dallinga.com-L&B Le dermode 4-4: Dallinga.com hoopte zicht te houden op de playoffs. Na een bijzonder kleurrijk en span nend duel werd het gelijk. Voor de pauze ging Berry Dallinga kansloos onderuit tegen John Tijssens. Op de andere tafel leek Jean Paul de Bruijn aan een kansloze missie bezig tegen Dave Christiani, maar bij een tus senstand van 19-25 ontplofte de Hulstenaar na een fraaie serie van 14 en nam meteen de leiding. Die verdween echter weer als sneeuw voor de zon: 36-35. Toen pakte De Bruijn met een serie van 4 toch nog de winst. Na de pauze een soortge lijk scenario. Maar dan met omge keerd gevolg. Frédéric Caudron schoot uit de blokken tegen Eddy Merckx en kwam met 18-10 (serie van 11) voor na 4 beurten. Merckx kwam echter met series van 5,6 en 12 erop en erover en maakte zijn laatste punt in beurt 12. Caudron verloor zelfs met 2.833 gemiddeld, omdat Merckx 3.333 liet noteren. Steven van Acker moest tegen Ger- win Valentijn zorgen dat er min stens een punt in eigen huis bleef en dat lukte de jonge Belg op het nippertje na een heftig duel: 40-38. Eerste divisie. Sportfoyer De Ha- zelaar-Pearle Opticiens 1 3-5: Een zwaar bevochten overwinning voor de bezoekers waarin Jens van Dam een cruciale rol vervulde. Nadat Piet Rodts voor de pauze royaal had gewonnen en Richard de Bruin ge lijk had gespeeld, was het aan de kopmannen om de zege veilig te stellen. Dat lukte met dank aan Jens van Dam, omdat Pascal Claus ver loor. Alles hing af van het duel van Van Dam met Ton Roovers. Van Dam liet zien dat hij nog steeds een uitstekend driebandenspeler is. Met 26-40, in slechts 24 beurten, veegde hij de vloer aan met de thuisspeler. Een moyenne van 1.666, dat in de eredivisie niet zou misstaan. Tweede divisie. Treva-Polka Print 4-4: Het duel tussen de nummers één en twee was van uitzonderlijk hoog niveau en eindigde onbeslist. Treva blijft daardoor leider met twee punten voorsprong. Voor de pauze domineerde de thuisploeg met dank aan Patrick Vasseur, die Dirk Vlerick versloeg met 30-16 in 29 beurten en Wim Pelders die ge hakt maakte van Meerten Dallinga. Na een 20-2-voorsprong werd het 30-15. Na de pauze waren de rollen omgedraaid en heersten de bezoe kers. Koen Saver zette met 26-35 in slechts 21 beurten de ook sterk spe lende Leslie van Neyen aan de kant en Jean Paul de Kraker deed dat dunnetjes over met 24-35-winst op de Deen Allan Jensen in 26. maandag 19 maart 2018 A Dirk Boehlé verraste in Aalsmeer met een derde plaats, fotopimwaslander Dirk Boehlé kan rustig toewerken naar het EK Rudy Boogert Aalsmeer Mikas* - Dirk Boehlé (r) Het gebrek aan scorend ver mogen brak de basketbal- sters van Scheldesport za terdag op in de Zeeuwse derby tegen BV Souburg. De winst (37-44) ging mee naar Walcheren. Aector Doorns Terneuzen In de heenwedstrijd was het verschil tussen Schel desport en Souburg nog 15 punten. Toen werd het 48-33, nu 'slechts' 37-44. Dallinga.com speelde in de ere divisie driebanden gelijk tegen L&B Ledermode uit Ouden bosch. Pearle Opticiens won in de eerste divisie op het nipper tje en Polka Print deelde de pun ten in de tweede divisie met koploper Treva. Joop van den Oudenhoven Vlissingen Pearle Opticiens was de enige Zeeuws-Vlaamse ploeg die afgelopen weekeinde won. Tegen Sportfoyer De Hazelaar werd het 5-3.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43