Herhaling zit er niet in voor Stevo en YVC I Jzendijke herstelt zich na rust tegen subtopper NSV 14 Vlotte treffers blijken fataal bij De Schelde Het zondagvoetbal kende opnieuw een speelronde met veel afgelastingen. Zo vond in de vierde klasse A alleen het duel tussen NSV en IJzendijke doorgang. Met een 1-1-eindstand leverde die wed strijd geen winnaar op. In de vijfde klasse A werden vier duels afgewerkt, waarvan drie met Zeeuwse inbreng. Hulsterloo- Sluis kende eveneens een 1-1- eindstand, Biervliet won ternau wernood met 1-0 van Graauw en Vogelwaarde had meer moeite dan verwacht met SDO'63 (3-2). In de tweede klasse kwam Zeelandia Middelburg niet in actie en ook in de derde klasse werden de Zeeuwse duels afgelast. Vierde klasse A. NSV-IJzendijke 1-1: Met de wind in de rug had de thuisploeg voor rust een over wicht. Pas kort voor de pauze le verde dat de openingstreffer op van Martin Kuijer: 1-0. „In de rust hebben we wat meer de puntjes op de i gezet en ons wat hersteld van de domper van deze late te gentreffer.", aldus IJzendijke-trai- ner Nico Knol na afloop. Met suc ces, want in de tweede helft waren de bezoekers sterker. Het duurde echter tot de slotfase voordat Lo- dewijk van Keeken, die eerder al tweemaal oog in oog met de doel man was gekomen, nu wel de trek ker overhaalde. Hij bepaalde de eindstand op 1-1. Vijfde klasse A. Vogelwaarde- SDO'63 3-2: In Vogelwaarde gin gen de vrijwilligers 's morgens aan de slag om het veld speelklaar te maken. Zij zagen na hun noeste arbeid een duel waarin SDO'63 het voor rust voor het zeggen had. Desondanks eindigde het eerste bedrijf in 1-1, door treffers van VLISSINGEN De volleyballers van Stevo zijn er niet in geslaagd om hun stuntwerk voort te zetten. Ti telkandidaat Atak'55 2 was in Was pik met 3-1 te sterk. De vrouwen van YVC kregen met 4-0 klop van Volley Tilburg 5. Het was de vijfde nederlaag op rij voor de ploeg uit IJ zendijke, die in de eerste klasse in zwaar weer dreigt te geraken. Atak'55 2-Stevo 3-1 (25-18,18-25, 25-16, 25-21): De thuisploeg nam revanche voor de twee weken gele den nederlaag in Zuiddorpe. De er varen titelkandidaat legde het duel vanaf de derde set in een beslis sende plooi. Daarvóór waren de teams aan elkaar gewaagd. „Het is geen schande om van deze ploeg te verliezen", vond Guido de Beule. „We hebben echt goed meege- Nieck Elderson en Ruud van Driessche. De laatste kopte na rust ook de 1-2 binnen, maar al snel bracht Jeffrey Geers de stand weer in evenwicht: 2-2. Martij n van Pas- sel werd, met medewerking van de SDO'63-doelman, matchwinnaar door uit een vrije trap de 3-2 aan te tekenen. Biervliet-Graauw 1-0: Vanaf half elf's morgens waren er zo'n vijf tien man in de weer geweest om het veld sneeuwvrij te krijgen. En kele uren later kregen zij een ma tige wedstrijd te zien, die halver wege de tweede helft terecht in het voordeel van de thuisploeg werd beslist door Patrick Versluis: 1-0. „Drie punten voor de sneeuw- ln de rust hebben we de puntjes op dei gezet en ons hersteld van de domper ploeg", zo luidde het commentaar van Wilfred Jansen van Biervliet na afloop. Want hen werk werd beloond met de volle buit. Hulsterloo-Sluis 1-1: Een voor rust beter Sluis opende pas in de 35ste minuut de score via Jens Pyffe- roen: 0-1. Dat was ook de ruststand in Nieuw Namen. In de tweede helft bood Hulsterloo beter partij, maar ook nu bleven de beste mo gelijkheden voor de bezoekers. De vele doelkansen werden door Sluis echter niet omgezet in doelpun ten. Mede hierdoor kon Cristoph Praet met een treffer in de 67ste minuut gelijkmaken: 1-1. Met nog iets meer dan twintig minuten op de klok was er genoeg tijd voor beide ploegen om de winnende treffer te maken, maar deze kwam er niet. daan." De trainer wees vooral op de gedre venheid van de tegenstander uit Waspik, die de doorslag gaf. „Het grote verschil zat hem in een stukje beleving", zei hij. „Wij probeerden eruit te halen wat erin zat, maar Atak was een ploeg die voor het kampioenschap of in elk geval voor promotie gaat." De Brabanders bestookten Stevo met een lastige opslag en profiteer den in de eerste set van de geringe servicedruk van Stevo. Na verlies in de eerste set pakte Stevo de goede draad op. De opslag was scherp en zowel blokkerend als in het achter veld stond de verdediging als een huis. Dat leidde tot de gelijkma kende winst. In het restant van het duel kreeg Stevo echter geen vat op een omzetting bij de thuisploeg. Een linkshandige buitenspeler ver- Wij probeerden eruit te halen wat erin zat, maar Atak was een ploeg die voor het kampioenschap gaat huisde naar de middenpositie en maakte het verschil. Volley Tilburg 5-YVC 4-0 (25-16, 25-14, 26-24, 25-16): YVC kon niet stunten zoals eerder dit seizoen, toen in eigen huis de nummer twee met een 3-2-nederlaag naar huis werd gestuurd. Afgereisd met ze ven speelsters kreeg YVC in de eer ste twee sets tegen een sterk spe lende thuisploeg geen voet aan de grond. Dat lukte wel in de derde set, toen YVC teleurgesteld door twee ruime nederlagen agressie in goed spel omzette. YVC nam het initia tief en koesterde geruime tijd een voorsprong. Die ging in de slotfase tegen de stabiele thuisploeg verlo ren. Volley Tilburg schroefde de ser vicedruk opwas aan het net effec tief en profiteerde op momenten dat het erop aankwam van een ge brek aan lef in de YVC-gelederen. In de vierde set was er voor de Bra banders weer geen vuiltje aan de lucht. TERNEUZEN De waterpoloërs van De Schelde verloren zater dag met 8-6 van Lutra. Na een vlotte 3-0-achterstand keek de Zeeuws-Vlaamse ploeg halver wege tegen een 4-2-achterstand aan. Er volgde een spannende derde periode waarin De Schelde terugkwam tot 5-4. In de laatste periode miste De Schelde een manmeersituatie en liep Lutra uit naar 8-4, waarmee de wedstrijd gespeeld was. De Schelde had nog een goed slot akkoord dat stokte bij 8-6. Scores De Schelde: Ivar Jansen van Roosendaal, Gijs Manhave en Sven Schieman allen 2. maandag 19 maart 2018 Vogelwaarde zet derby tegen SDO'63 na rust naar zijn hand HHHDVPviaM Vogelwaarde (groene shirts) had het lastiger dan verwacht in de derby tegen SDO'63. De thuisploeg kreeg de bezoekers pas na rust op de knieën, foto peter nicolai Jos van Belzen Viissingen - Nico Knol - Guido de Beule

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 42