13 HOOFDKLASSE A PLOEG IN VORM m SASSENHEIM Met nog negen duels in het verschiet stijgen de kansen op nacompetitie om pro motie naar de derde divisie voor Hoek met de week. De formatie van Jannes Tant maakte op vreemde bodem gehakt van num mer twee Ter Leede. Hoek won met 5-1, boekte de zesde zege op rij en is in de hoofdklasse A in 2018 de enige ploeg zonder puntverlies. De afgetekende overwinning zorgde voor een feeststemming, maar ook voor gezonde realiteit in het Hoek-kamp. Waar hier en daar al voorzichtig over een rol van be tekenis in de derde divisie werd gefilosofeerd, hield Jacky Lambert beide benen op de grond. „Eerst maar eens uit deze klasse zien te komen", zei de technische man in de bestuurskamer van Ter Leede. De ijzersterke reeks van Hoek na de winterstop staat haaks op de te leurstellende serie in november en december. De hoofdklasser bakte er een paar maanden terug in de competitie niet veel van, pakte uit een serie van vijf duels slechts twee punten en werd in het toernooi om de districtsbeker - waarin het titelverdediger was - uitgeschakeld door Baronie. Jannes Tant werd in die fase van de competitie beschimpt en kon digde na de nederlaag tegen de Brabantse zondagclub aan dat hij na het huidige seizoen vertrekt uit Hoek. Er was kritiek op zijn basis opstelling, zijn wissels, zijn tac tisch inzicht en zijn coaching. Maar half maart is de vertrek kende trainer een gevierd man en lijkt het met het einde van de sa menwerking in zicht tijd om te oogsten. Het is inherent aan het voetbal, weet Jannes Tant. Hij hield onver stoorbaar vast aan zijn visie, slaagde erin de rust binnen de spelersgroep te bewaren en ziet het rendement van zijn inbreng wekelijks toenemen. Of hij stie kem spijt heeft van zijn in decem ber aangekondigd vertrek? Nee, zei de trainer, die voor het eerst in bijna drie jaar - na vijf nederlagen - een keer won van Ter Leede. Besluit „Mijn besluit had niks te maken met een slechte of goede serie. Na tuurlijk was het in december af en toe moeilijk, maar de voorzitter en technische commissie hebben me in die periode altijd gesteund", vertelde de trainer. „Het was een beslissing die ik met mijn volle verstand heb genomen, een com binatie van factoren. Ik ben hier nu drie jaar en kon terug naar een club waar ik al met veel plezier heb gewerkt. Ik zou het ook heb ben besloten als we in december een goede serie hadden gehad." Hoek bivakkeerde net voor de winterstop op de negende stek, maar is na de opleving in 2018 - op de voorlopig ongenaakbare koplo- Dit besluit had ik ook genomen als we in december een goede serie hadden gehad per Noordwijk en Stedoco na - de ploeg met de minste verlies- punten. De Zeeuws-Vlamingen zijn bovendien kansrijk voor een plaats in de nacompetitie. Dat ticket wordt niet alleen bij een pe- riodetitel bemachtigd, maar ook met een tweede plaats achter Noordwijk verkregen. En wat als Hoek op 7 april thuis van Noordwijk wint? De manier waarop Hoek de voorbije weken tegenstanders terug wijst, doet denken aan de indrukwekkende manier van spelen tijdens de voor bereiding op het seizoen. „We ge ven de laatste weken veel minder weg en zijn zelf veel efficiënter", stelde verdediger Kim van den Bergh. „Ter Leede had in de eerste helft meer de bal dan wij en kreeg in het begin een paar kansen (Jordi de Jonghe redde beide ke ren). Het is ook gewoon een goede ploeg, hé. Ik dacht dat ze in de tweede helft zouden komen, maar ze hebben niets meer gecreëerd. Het stond gewoon goed. Deze 5-1 is een statement, hoor." Hoek zocht met de wind in de rug de ruimte achter de defensie van de thuisploeg en leidde bij rust door treffers van de sterk spe lende Bram Leroy (kopbal over de doelman), Rik Impens en Daniël Akindayini (allebei na uitge speelde aanvallen) met 3-1. Na de hervatting verdedigde Hoek com pact, tegen de snijdende wind in. De diepste spelers stonden niet verder dan de middenlijn. „We wilden geen lange bal spelen", zei Jannes Tant. Hoek brak diverse keren snel en gevaarlijk uit, liet mogelijkheden onbenut, maar liep verder uit via Fabian Wilson en Sidy Ceesay. „Dit was een serieuze test", aldus Tant. „We hebben in de eerste helft met veel druk naar voren ge speeld en zijn er in de tweede helft met voetballend vermogen uit gekomen. Er is wel eens gezegd dat we vijf keer achter elkaar van zwakke tegenstanders hadden ge wonnen. Maar we hebben van daag getoond dat we ook van een moeilijke ploeg kunnen winnen." KARAKTERISTIEK maandag 19 maart 2018 Hoek slaagt met een tien Sidy Ceesay (nummer 24) heeft Hoek op 5-1 gezet tegen Ter Leede en valt in de armen bij Fabian Wilson, die ook scoorde, fotopieterplatteel/orangepictures - Jannes Tant Ter Leede-Hoek 1-5 (1-3). 25. Bram Leroy 0-1, 40. Jef- frey Bok 1-1, 41. Rik Impens 1-2, 45. Daniël Akyndayini 1- 3, 78. Fabian Wilson 1-4, 81. Sidy Ceesay 1-5. Scheids rechter: B. Sahiner (Oss). Rode kaart: 86. Mike Boelee (Ter Leede). Gele kaart: Rik Impens (Hoek). Aantal toe schouwers: 150. Hoek: De Jonghe; Wilson, De Backer, Van den Bergh, Chergui; Vandepitte, Impens, Van Renterghem, Verwilligen (85. Verbruggen); Leroy (89. Martens), Akindayini (75. Ceesay).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41