'Het is schandalig wat we hebben laten zien' Derby blijkt een abc'tje voor Goes 11 zv wel maar krijgt nauwelijks steun, van een team dat af en toe als los zand oogt en geen schim meer is van de formatie die zo sterk aan het seizoen begon. Een verklaring voor de enorme terugval heeft Schalkwijk niet. Maar net als veel van zijn ploegge noten vindt hij het ook onbegrij pelijk dat VC Vlissingen deze middag, uitgerekend in de derby tegen Goes, zonder beleving voet balt. „We hebben echt een hart stikke goede ploeg", zegt de aan valler. „Het zijn allemaal topgas- ten. Als je de beleving soms op trainingen ziet, dat is echt prach tig. Daar kan ik dan echt van ge nieten. Maar vandaag hebben we niks laten zien. Het was ver onder Het zijn allemaal topgasten. Als je de beleving soms op trainingen ziet, dat is echt prachtig ons niveau." Morgenavond wil hij weer op het trainingsveld staan en samen met zijn ploegmaats op zoek gaan naar een positief gevoel. Het gevoel dat de Vlissingers bij voorbeeld tijdens de winterstop nog hadden. „Toen speelden we Leonidas in een oefenwedstrijd helemaal weg, het werd 6-2." De beleving van die periode moet heel snel terug komen, weet Steve Schalkwijk. „We moeten al lemaal in de spiegel kijken. Ikzelf ook. We winnen met z'n allen en verliezen met z'n allen." Hij wil het seizoen met een goed gevoel afsluiten en, zoals het een spits be taamt, doelpunten maken. „En bij elke goal denk ik dan aan iemand daar boven..." Ontlading bij Goes na de tweede overwinning van dit seizoen op Vlissingen? Je zou denken dat de spelers van de Bevelandse ploeg wel even euforisch zouden zijn, maar daar was eigenlijk helemaal geen sprake van. „Het ging allemaal zo makkelijk", zei Remon de Vlie ger. De middenvelder van Goes, die volgend seizoen overstapt naar Vlissingen, was verbaasd over wat zijn toekomstige club had laten zien. Of juist niet had laten zien. „Het lijkt wel normaal dat we weer even van Vlissingen winnen." Goes kwam geen moment in de problemen tegen Vlissingen, dat voor rust maar één echte kans wist te creëren. Halverwege de eerste helft was er een zeldzame rush van rechtsback Renzo Roemeratoe, die Yves Nyemb bediende. De inzet van de spits verdween over het doel van keeper Brian Meulmeester, die net als zijn ploeggenoten een rus tige middag beleefde. „Het was schandalig wat wij hebben laten zien", zei Nyemb. „Dat heb ik daar net ook gezegd in de kleedkamer. Ongelofelijk." Dat laatste woord gebruikte Da niël Wissel ook, alleen dan in een andere context. Het ging namelijk ongelofelijk makkelijk voor Goes. „Dat er na afloop nul ontlading was, zegt wel veel", vond de num mer 9 van de winnende ploeg. „Net als vorige keer speelde Vlissingen weer heel verdedigend. Dat is nu eenmaal hun spel. Voor ons was dat ideaal. Vlissingen heeft wel goede spelers, maar ze komen er niet uit. Dat is eigenlijk best treurig." Wissel stond aan de basis van de openingstreffer, toen hij Giovanni Siereveld passeerde en de paal raakte. De rebound werd na 41 mi nuten binnengeschoten door Fran- cis Kabwe Manengela. „Vorige week kwamen we ook met 1-0 voor en toen wisten we: deze wedstrijd gaan we winnen", aldus Wissel. „Alleen in een derby tegen Vlissin gen denk je dat minder snel. Maar na rust zijn we geen moment in de problemen geweest." Mededogen De tweede helft was vijftig secon den oud toen Wissel ineens een vrije doortocht kreeg (2-0). „Ieder een stapte weg, ze deden niks", zei Wissel over die treffer. De snelle Erwin Franse, de laatste weken goed op dreef én scorend, ver zuimde de score verder op te laten lopen. Vlissingen was rijp voor de slacht, maar Goes toonde mededo gen. Wissel: „Vlissingen heeft zelf niks gecreëerd." Op die ene kans voor invaller Mart de Kroo na dan. Hij stuitte op Meulmeester, die daarmee zijn eerste en meteen ook laatste echte redding van de mid dag mocht noteren. Geen seconde stond Goes-trainer Veenstra gistermiddag gespannen voor zijn dug-out. De Middelburger zag zijn elftal niet in de problemen komen. „Ik ben heel erg trots", zei hij na afloop. „We speelden met vertrouwen en voerden alles uit wat vooraf doorgesproken was. We straalden vertrouwen uit in onszelf en in elkaar. Als wij halverwege voor staan, winnen we." Vanaf minuut één liet Vlissingen het initiatief aan Goes. De thuis ploeg zocht geduldig naar gaatjes in de defensie van de Vlissingers. Het leverde een aantal goede mogelijk heden op. Pas in de 41ste minuut viel de verdiende openingstreffer. John Karelse, oud-trainer van Goes en nu eindverantwoordelijke bij de Vlissingers, was na afloop furieus over de start van de wedstrijd. „We begonnen gewoon slecht. We wil den met de linies dicht bij elkaar spelen, omdat Goes snelle en bewe gelijke spelers heeft. Maar ons ni veau, met name centraal achterin, was bedroevend. Het lag helemaal open. Ook gingen we zwak de duels in." Ook aanvallend kon Vlissingen geen potten breken. De enige mo gelijkheid voor rust was voor Yves Nyemb. Hij werkte een voorzet t De trainers Rogier Veenstra en John Karelse zien een groot niveauverschil over het doel. Desondanks stond het 'maar' 1-0 bij rust. „Vlissingen heeft spelers met de kwaliteiten om een wedstrijd om te draaien", wist Veenstra. Vijftig seconden na de pauze konden alle goede bedoelingen bij de bezoekers alweer de prullenbak in. „Jarreau Manuhuwa leed knullig balverlies", had Karelse gezien. „Het centrum lag helemaal open. Giovanni Siereveld kwam één op één te staan met Wissel." De Goese aanvalsleider snelde het vijande lijke strafschopgebied binnen en maakte de 2-0. „Ik kan beter niks meer zeggen in de rust", verzuchtte Karelse. Gelatenheid De oud-doelman stoorde zich aan de wedstrijdinstelling van zijn spe lers. „Ik vind verliezen niet erg. Maar op deze manier zakt echt m'n broek af. Hoe graag wil je deze wed strijd winnen? Aanvallend brach ten we niets." Veenstra consta teerde hetzelfde. „Ik zag gelaten heid en berusting bij Vlissingen. Wij wilden liever winnen, zo leek het." Hij vond Goes in alle facetten be ter. „Wij zetten veel fanatieker druk. Doorstappen doen wij met elf man, in plaats van twee. En we gin gen goed met de omstandigheden om. Als iemand balverlies leed door een polletje pepten we elkaar op." Karelse voerde na een klein uur spelen drie wissels door, hopend dat het tij zou keren. Mart de Kroo en Geraldi Geerman vervingen Ibrahim Eryürük en Khalid el Hat- tach. Shannon Braafhart kwam binnen de lijnen voor de niet geheel fitte Sierreveld. „We wilden aanval lend iets forceren." Van een slotof- fensief was echter geen sprake. Ka relse deed na afloop een pijnlijke conclusie: „We zijn niet goed ge noeg voor de topteams." maandag 19 maart 2018 Steve Schalkwijk (rechts) duelleert met Goes-verdediger Sherief Tawfik. foto 'sjohan van der hei jden - Steve Schalkwijk Barry van der Hooft Goes De derby tussen Goes en Vlis singen in de hoofdklasse B van het zondagvoetbal was gisteren eigenlijk geen moment een wed strijd. De thuisploeg won een voudig met 2-0. Beide trainers constateerden een groot ni veauverschil tussen de Zeeuwse hoofdklassers. „Het was nog minder spannend dan de vorige keer", refereerde Rogier Veen- stra aan de 1-2-zege eerder dit seizoen. Len Wolters Goes 'b 1' Erwin Franse is Dangelo Martien (links) en invaller Shannon Braafhart jr. te snel af maar zal niet scoren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39