O CD 10 Anis Karkach slaat zich niet naar China Knieblessure gooit roet in eten Tolhoek Zeeveld dankt haar geweldige paard HOOFDKLASSE ZEEUWSE DERBY Aanvaller van Walcherse ploeg besluit drie dagen na het afscheid van Owen in actie te komen tegen Goes. De spits van Vlissingen beleeft in meerdere opzichten een zware middag. zv Anis Karkach heeft zich tijdens het Fight Night viermanstoernooi in Turnhout niet ge plaatst voor het Kunlun Fight-evenement in China. De kickbokser uit Oost-Souburg ver loor zaterdag meteen zijn eerste partij. Karkach, die zich vorig jaar kroonde tot we reldkampioen bij de Fight Night-bond, moest het in België opnemen tegen Tony Jas uit Den Haag. De winnaar van het gevecht tussen de Zeeuw, uitkomend voor Marokko, en de meervoudig Nederlands kampioen plaatste zich voor de finale. Dat werd Jas. Omdat Karkach geen knock-out kon forceren en bovendien de jury niet overtuigde, verloor hij. Daardoor plaatste hij zich niet voor het evenement in China en kon hij na één duel weer naar huis. Boere Antwan Tolhoek staat vandaag niet aan de start in de Volta a Catalunya. Door een bles sure moet de wielrenner van LottoNL-Jumbo de Spaanse koers laten schieten. In de voorbereiding op de wedstrijd in Spanje kreeg de coureur uit Yerseke last van zijn knie. Hoewel hij er alles aan heeft gedaan op tijd fit te raken, moet hij toch verstek laten gaan. Tol hoek heeft te veel last van de kwetsuur om in Spanje te kunnen koersen. „Helaas niet op tijd hersteld om aan de start te staan. Super balen om deze koers te moeten missen", aldus Tolhoek op Twitter. HSV De Jong Maaike Zeeveld (Driewegen) veroverde met de hengst Hummer op het NK dressuur in Er- melo brons. Zeeveld liep met de imponerende St. Mouritz Junior-afstammeling naar een score van 66,39 procent. „Wat is die Hummer toch een fantastisch en geweldig paard", was de eerste reactie van Zeeveld. „Drie weken geleden heb ik nog ge twijfeld om dit NK af te zeggen. Ik had weer erg veel last van m'n hernia en heb twee we ken plat gelegen. Gelukkig was ik vorige week weer in staat om voorzichtig te gaan rijden. En dan worden we nu gewoon derde. Dan kan ik alleen maar dankbaar zeggen dat ik een gewel dig paard heb." Na het korte fluit signaal van scheidsrechter Kok is het ijzig stil op en rond het veld in Goes. De spelers van Vlissingen kijken stuk voor stuk naar beneden, de ogen gericht op het gras. Steve Schalkwijk is de enige die het gezicht richting de hemel heeft. Zijn ogen zijn geslo ten. Het moment stilte vooraf gaand aan de derby in de hoofd klasse is voor zijn broer, voor Owen, die slechts twintig jaar mocht worden. „Owen had hier vandaag langs de lijn moeten staan", zegt Steve Schalkwijk ruim twee uur later. De jongste van het gezin Schalk wijk overleed op 8 maart aan de gevolgen van een bedrijfsongeval. Afgelopen donderdag werd tijdens een indrukwekkende dienst door Ik wilde de draad weer oppakken. Ik denk dat mijn broertje ook niet anders had gewild kleedkamers. „Ik wilde de draad weer oppakken. De keuze was snel gemaakt, ook omdat ik na de KARAKTERISTIEK bijna 1500 mensen afscheid van hem genomen. Onder de aanwezi gen waren onder anderen de selec tie en staf van VC Vlissingen, net als veel mensen van W Goes. Steve Schalkwijk liet zijn tranen die dag de vrije loop. In de avond uren stuurde hij John Karelse een bericht. „Ik heb de trainer laten weten dat ik vandaag wilde spelen", ver telt Schalkwijk in de gang bij de thuiswedstrijd in Vlissingen nog iets goed te maken had tegen Goes. Ik denk ook dat mijn broertje niet anders had gewild. Hij had hier heel graag bij willen zijn. Het mag helaas niet zo zijn." Loszand Hij heeft in meerdere opzichten een zware middag achter de rug. Mentaal is het zwaar, al weet hij zich gesteund door familie en vrienden. Zijn vader en moeder staan zoals altijd achter het doel van Goes, deze keer samen met zijn oudste zus. Fysiek is het ook zwaar, want Steve Schalkwijk komt niet in het stuk voor tegen Goes, de club waar hij volgend sei zoen weer speelt. Hij probeert het maandag 19 maart 2018 KICKBOKSEN Anis Karkach (rechts) foto lex de meester WIELRENNEN Het FC Twente van spits Tom Boere is naar de achttiende en laatste plaats ge zakt in de eredivi sie. Met de spits uit Terneuzen in de basis speelde de ploeg met 2-2 gelijk tegen Wil lem II, terwijl Roda JC won van NAC. 1-2 De situatie van HSV en Rick van Drongeler is er weer wat penibe ler op geworden. De ploeg verloor, met de Zeeuwse verdediger in de basis, met 1-2 van Hertha BSC. Doordat hekken sluiter Köln won van Leverkusen (2-0) staat HSV nu onderaan de rang lijst. i Wielrenner Timo de Jong uit Goes bemachtigde gis teren een podium plaats in de Om loop van de Houtse Linies. Hij eindigde de klas sieker door Mid den Brabant op de derde plaats. Al snel kwam De Jong in een kop groep, waar hij tot de meet in bleef. O CL Schalkwijk: Mijn broertje had hier bij moeten zijn Barry van der Hooft Goes - Steve Schalkwijk Goes-VC Vlissingen 2-0 (1-0). 41. Francis Kabwe Manen- gela 1-0, 46. Daniël Wissel 2-0. Scheidsrechter: M.J. Kok (Maas tricht). Aantal toeschouwers: 600. Goes: Brian Meulmeester; Klaas van Hecke, Sherief Tawfik, Jan Paul van Hecke, Jop Dekker; Tim de Winter (86. Yannick van de Woes- tijne), Ruben Hollemans, Remon de Vlieger (71. Raymond Wolft); Erwin Franse, Daniël Wissel en Francis Kabwe Manengela (77. Ray Kroon). VC Vlissingen: Joan van Belzen; Renzo Roemeratoe, Jarreau Manu- huwa, Giovanni Siereveld (57. Shanno Braafhart jr.), Milton Roe meratoe; Ibrahim Eryürük (57. Mart de Kroo), Menancio Weeda, Khalid El Hattach (57. Geraldi Geerman), Dangelo Martien; Yves Nyemb en Steve Schalkwijk. ?-A t*.wwv u-tL.. :<r - j! Terwijl de spelers van Goes de openingstreffer van Francis Kabwe Manengela (derde van rechts) vieren, strikt Vlissinger Khalid El Hattach teleurgesteld zijn veters. Maaike Zeeveld fotolucienroelandt I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 38