9 alles-of-nietspoging voor thuispubliek De Kannibaal De Das De Haai van Messina Ik wist dat het vandaag met een solo moest. De enige manier om te winnen rondewinnaar Milaan - San Remo won. Dat lukte Sean Kelly in 1992 voor het laatst en leek haast niet meer mogelijk in het huidige tijd perk, waar periodiseren en specia liseren tot kunst zijn verheven. Maar daar heeft Nibali - winnaar van de Giro (ix), Tour en Vuelta en de Ronde van Lombardije (2x) - maling aan. Froome 's Ochtends in Milaan om 10.10 uur vertrok hij met het idee om te win nen. Andere grote rondewinnaars deden geen poging. Chris Froome, Nairo Quintana, Fabio Aru, Alejan- dro Valverde lieten Milaan - San Remo links liggen. Tom Dumoulin stond wel aan de start, maar schikte zich bij voorbaat al in de rol als hel per voor Sunweb-ploegmaat Mi- chael Matthews, de Australiër die uiteindelijk als zevende eindigde in zijndroomkoers. Nibali schonk de Italiaanse fans de eerste 'thuiszege' sinds Filippo Pozzato in 2006. Door naar eigen zeggen te koersen met zijn hart, vertelde hij na afloop. „Dit is eigen lijk een klassieker die mij niet op het lijf is geschreven. Rijd ik met een groepje weg op de Poggio, dan zit er altijd een man van het kaliber Sagan, Kwiatkowski, Alaphilippe of Gilbert mee. Die zijn altijd sneller dan ik in een sprint. Toch werd ik hier in 2012 al eens derde. Daardoor wist ik dat het met een solo moest. Vandaag koerste ik op de enige juiste manier om Milaan - San Remo te winnen." Eddy Merckx Bernard Hinault Vincenzo Nibali Dovizioso blijft Marquez voor Herlingswint GP van Europa FLITSEN maandag 19 maart 2018 ode aan de durfal ▲Nibali benut zijn daalkunst na zijn ontsnapping op de Poggio. FOTO PHOTO NEWS Vincenzo Nibali (33) Hij kan in geen enkel lijstje van veelwinnaars ontbreken. Van de drie grote rondes en de vijf klassiekers is de Vuelta de enige wedstrijd die veel vraat Merckx 'slechts' één keer op zijn naam wist te schrijven (in 1973). 11 grote rondes 19 klassiekers Zijn extreme veelzijdigheid leverde hem 237 profzeges én een plek in dit gezelschap op. Hinault was tijdrijder, maar kon ook klimmen en sprinten met de besten. Zijn Girozege van 1980 maakte de reeks van de Fransman compleet. 10 grote rondes 5 klassiekers Na de Vuelta (2010), de Giro (2013/2016), de Tour (2014) en 'Lombardije' (2015/2017) nu San Remo. Wat de andere drie nog op hem voor hebben? Zij werden wereldkampioen. 4 grote rondes 3 klassiekers MOTORSPORT Andrea Do vizioso heeft de eerste race van het seizoen in de MotoGP gewonnen, de GP van Qatar. De Italiaanse coureur van Ducati bleef op het woestijncircuit van Losail regerend wereld kampioen Mare Marquez (Honda) nipt voor. Valen- tino Rossi eindigde op de Yamaha als derde. Marquez ging in de laatste bocht van de race Dovizi oso voorbij, maar de Itali aan hield zijn hoofd koel en pakte de leidende positie voor het uitkomen van de bocht weer terug. Hij greep zijn negende zege in de MotoGP. MOTORCROSS Jeffrey Herlings (foto) heeft giste ren de zege in de Grand Prix van Europa in de MXGP gegrepen. De Bra bander had eerder op de dag al de eerste manche gewonnen en was na een lange inhaalrace op zijn Ita liaanse rivaal (en teamge noot bij KTM) Antonio Cai- roli ook de beste in de tweede manche op het Brabantse zandcircuit in Valkenswaard. Herlings won twee weken geleden in Argentinië de eerste grand prix van dit seizoen. Hij heeft drie wereldtitels in de lichte klasse MX2 op zijn palmares, maar aast dit seizoen nadrukkelijk op zijn eerste titel in de MXGP. Judoka Henk Grol heeft bij de grandslam in Jekate- rinenburg, Rusland goud gewonnen in de klasse boven 100 kilogram. Juul Franssen pakte zilver in de klasse tot 63 kilogram. Turner Bart Deurlo won bij de wereldbekerwed strijd in Bakoe (Azer beidzjan) goud op de rek stok. Jan van Veen stapt op als hoofdcoach van de Duitse schaatsploeg, die op de Winterspelen geen enkele medaille won. Joost Luiten doet mee aan het WGC Match Play, dat woensdag begint en waar de beste 64 golfers van de wereld actief zijn. Nummer 67 Luiten profi teert van afzeggingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 37