Paniert esman Borg voor ARM 14 is30.000euro Oproep: nomineer voor de Lokale Vier Vrijheden Achtervolging zorgt voor ophef 2 MARLEEN BLOMMAERT MOS TWEE bASEM PING.' Column Wanneer we betrapt werden op verspilling klonk menigmaal de frase: 'Jullie zouden de oorlog eens moeten meemaken'. Pas veel later realiseerde ik me dat die oorlog voor hen nog maar kort geleden was. Voor ons was het geschiede nis die al gestold was in lesboeken en daarmee in dezelfde categorie viel als de Romeinen en de Egyp- tenaren. Bovendien was alles verspilling. Een aardappeltje dat na twee da gen uitdrogen in de ijskast in de vuilnisbak verdween. Of een velle tje van een kladblok niet ook aan de achterkant gebruiken. Het overdragen van de waarde zuinigheid is niet echt goed gelukt bij mijn echtgenoot. Bij de ge dachte dat er bezoek kan komen, begint hij al te roepen dat het echt handiger zou zijn om een derde ijskast aan te schaffen. Maar er is 1 aspect waar hij zuinigheid tot in het oneindige doorvoert en dat is Papier. Alle belangrijke informatie uit zijn leven staat op papiertjes, losse papiertjes wel te verstaan. Voor hem geen digitale agenda. Zelfs geen blokje waardoor de papier tjes nog enig verband met elkaar zouden hebben. Nee, een lege en velop, de hoek van de krant, de achterkant van een uitnodiging tot een feestavond, de rekening van de boomkwekerij. Vier keer wordt zoiets gevouwen, waardoor er vier notities gemaakt kunnen worden. Boodschappenlij st j es, belangrijke telefoonnummers, ideeën, afspra ken. En overal zijn die losse pa piertjes te vinden. In de serre, de eetkamer, de slaapkamer, in de kontzak, in het zakje van het over hemd. De bekendste vraag bij ons is dan ook: Heb je dat papiertje ge zien? Inmiddels vraag ik niet meer 'welk papiertje', maar haal ik geze ten tussen de bergen papiertjes mijn schouders op. Later realiseerde ik me dat die oorlog voor hen nog maar kort geleden was DESTELLING Vandaag: Het maakt mij niet uit of mijn stroom groen is Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters Treinstoring door kabelbreuk Treurniet in finale beste raadslid Kamerlid 50 Plus inVlissingen EXECUTIEVERKOOP De ARM 14 was aan de ketting ge legd, nadat door Franse visserijcon troleurs was geconstateerd dat de maaswijdte van (alleen) de onder zijde van de zogenoemde overkuil iets te klein was; t4,7 centimeter, terwijl die minimaal 16 centimeter moet zijn. De maaswijdte van de hoofdkuil (minimaal 8 centimeter bij visserij op tong) klopte wel. De overkuil dient ter bescherming van de hoofdkuil. „Voor ons gevoel wordt er een vuil spelletje gespeeld om het ons onmo gelijk te maken te vertrekken", zegt Siereveld die zelf niet in Duinkerken is. „De onderkant van het net was ietsje te nauw, maar de hele omtrek was in orde. En dan nog de borgsom; de hoogte ervan is buiten alle pro porties." „Donderdag hebben ze gezegd dat we waarschijnlijk nog die dag vrij werden gelaten als we een borg zou den betalen van ten hoogste 22.000 euro in cash. Vrijdagmiddag werd de borg vastgesteld op 30.000 euro, 'contant of per cheque te betalen'. Onze schipper is met dat bedrag naar de rechtbank gegaan, maar toen zei de griffier ineens dat er geen cash werd aangenomen omdat het wel eens zwart geld kon zijn. Maar we Voor ons gevoel wordt er een vuil spelletje gespeeld hadden bewijs van de bank dat we het daar hadden opgenomen. Onze advocaat gaat vandaag een cheque brengen. Hopelijk mogen ze dan weg, want dit is zo frustrerend. Dit lijkt echt op pesten. Van één Europa is op dit moment niks te merken." Het Arnemuidse visserijbedrijf moet niet alleen een borgsom beta len, ook de gevangen vis is in beslag verklaard en verkocht ten bate van de Franse overheid. Daarnaast volgt nog een rechtszaak. Wie heeft zich uitzonderlijk inge zet voor de vrijheid en verdient daarvoor een onderscheiding? Stu denten van University College Roosevelt en Middelburg in Dia loog nodigen iedereen uit om Zeeuwen en Zeeuwse instanties te nomineren voor de Lokale Vier Vrijheden Awards. Deze onderscheidingen worden uitgereikt op 16 mei, de dag waarop ook de uitreiking van de Four Free- doms Awards plaatsvindt in Mid delburg. Net als bij de internatio nale variant, worden de lokale awards uitgereikt in vier catego rieën: vrijheid van meningsuiting, vrijheid van geloof, vrijwaring van gebrek en vrijwaring van vrees. In voorgaande edities gingen de awards naar onder meer Vluchte lingenwerk Zeeland, de Kleding- bank Zeeland, De Zeeuwse Vrou wen en de Manifestatie Nieuw- Zout. Nomineren kan tot en met 23 april via de link https://nl.survey- monkey.eom/r/FQ3C3L6. De no minaties worden beoordeeld door een jury. Daarnaast worden ook publieksstemmen uitgebracht. VOGELWAARDE De man die vrij dagavond met veel machtsvertoon werd opgepakt in Vogelwaarde, blijkt een inwoner van Noord-Bra bant die door de politie werd ge zocht. Omdat hij mogelijk vuurwa pengevaarlijk was, werd een arresta tieteam ingezet, aldus de politie Zeeland-West-Brabant. De actie zorgde voor ophef in de provincie. Het arrestatieteam Zuid- West van de politie spoedde zich vrijdagavond met hoge snelheid via Midden-Zeeland en de Wester- scheldetunnel naar Oost-Zeeuws- Vlaanderen, wat verbazing opriep bij weggebruikers. De verdachte werd uiteindelijk in Vogelwaarde aangehouden. De 56-jarige man, een veelpleger, werd eerder na een veroordeling onder voorwaarden vrijgelaten. Hij hield zich echter niet aan die voorwaarden en werd daarom gezocht. Agenten zagen de man rijden, waarna het arrestatie team werd opgeroepen. De man bleek te rijden in een gestolen BMW en had geen geldig rijbewijs. Hij wordt nu, bovenop zijn eerdere delicten, ook verdacht van heling of diefstal en van het rijden zonder geldig rijbewijs. door: maandag 19 maart 2018 Ik ben getrouwd met de papier tjesman. Zijn ouders hebben, net als de mijne, de crisis en de tweede wereldoorlog meege maakt. Ze werden opgevoed in de leerschool van schaarste en wer den op die manier ware toonbeel den van zuinigheid. Reageer op pzc.nl Zaterdag: Zeeuwen zijn helemaal niet zuinig 930 reacties GOES Op het traject Kruiningen- Yerseke en Goes hebben zaterdag en gisteren geen treinen gereden. De oor zaak was een gecompli ceerde breuk in een on dergrondse kabel, aldus ProRail. De NS zette snel- bussen en taxi's in, waar door de reistijd kon oplo pen tot een uur. De sto ring was zaterdagavond laat verholpen, maar zon dagochtend om 04.55 uur stak de storing weer de kop op. De reparatie nam de hele zondagmiddag in beslag. MIDDELBURG Willemien Treurniet (Christenunie) uit Mid delburg hoort bij de laat ste vier kandidaten die in de race zijn voor de ver kiezing van het beste raadslid van Nederland. Uit 338 inzendingen zijn vier raadsleden overge bleven. Ze heeft nog con currentie uit Rotterdam, Amsterdam en Harden- berg. De finale in Para- diso is dinsdag 20 maart live te beluisteren vanaf 21.30 uur op NPO Radio 1 tijdens WNL Haagse Lobby Extra. Stemmen kan nog tot dinsdag 22.15 uur op besteraadslid.nl VLISSINGEN Tweede Kamerlid Martin van Rooijen (50Plus) is vanmiddag te gast op een verkiezingsbijeen komst van zijn partij in woonzorgcentrum Schel- dehof in Vlissingen. Hij spreekt onder meer over pensioenen, de reken- rente en de financiële si tuatie van Vlissingen nu de gemeente onder toe zicht staat van Rijk en provincie. Ook beant woordt hij vragen uit het publiek. De bijeenkomst begint om 14 uur. veilingdeurwaarder, nl Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst: kijk op www.veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst De Zeeuwse viskotter Arnemui- den 14 die dinsdag door de Franse maritieme autoriteiten aan de ketting is gelegd in Duin kerken, mag pas vertrekken als er een borgsom van 30.000 euro betaald is. Dat heeft de recht bank vrijdag bepaald. Joop Sie- reveld, eigenaar van de kotter, is niet te spreken over de gang van zaken in Frankrijk en hoopt dat de vissers vandaag weg mogen. Miriam van de Broek Harmen van der Werf Vlissingen - Joop Siereveld, eigenaar kotter Cornelleke Blok Middelburg DEZE NACHTRUST WORDT U AANGEBODEN VEIUG OEKHOVEN LIJST S

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2