C9 Puur Zeeuws Groen A J ^r0n'n^en 'nC'" ont'ï''t Loopbrug vervangt aantal maanden Stationsbrug Landkaart Na twintig jaar lukt het dan eindelijk: Bief verovert Vlaanderen. 16 ZE BL0F IN ANTWERPEN En daarin speelt de Belgische zangeres Geike Arnaert een belangrijke rol. Fans staan urenlang te wachten. Concertzaal Trix in Antwerpen was zaterdag bomvol. Commentaar Puur Zeeuws Groen heet de stroom die Delta vanaf vandaag levert. De naam geeft aan dat de groene stroom die klanten van het energiebedrijf al vanaf 2016 konden afnemen vrijwel niet Zeeuws was en ook niet in alle gevallen puur groen. Het was elektriciteit van wind molens die bijna allemaal buiten de provinciegrenzen staan. En de kippenmestcentrale in Moerdijk staat niet al leen buiten de provincie, de vraag is ook in hoeverre bio massa echt groen is. Over de nieuwe stroom bestaat geen twijfel. Die is groen en die is Zeeuws. Dat is mooi. Veel mensen vinden het ken nelijk een prettig idee te weten dat de stroom uit hun stop contact komt van windmolens en zonnepanelen die ze da gelijks om zich heen zien, en van een getijdencentrale in de Oosterscheldekering, waar ze misschien wel elke dag overheen rijden. Mensen gaan er al om vragen, zelfs al moeten ze er meer voor betalen. Dat stimuleert de vergroening van Zeeland. Maar de prijs is natuurlijk wel de crux. Het zijn de voorlo pers die nu Puur Zeeuws Groen willen. De meerderheid van de huishoudens zal pas overschakelen als groene stroom goedkoper is dan grijze. Dat kan pas als het renda bel is voor de energieleverancier. De vraag is of het dan meehelpt grenzen te trekken. Met een internationaal net kan Denemarken stroom leveren als het in Nederland windstil is en andersom. Puur groen is be langrijker dan puur Zeeuws. De meerderheid zal pas overschakelen als groene stroom goedkoper is dan grijze De Stationsbrug verkeert in slechte staat. Reparatie op locatie is niet meer mogelijk, zegt gedeputeerde Harry van der Maas. De provincie heeft daarom besloten de brug di rect na de zomer weg te halen. „De bedoeling is voor vijf maanden", zegt Van der Maas. „Maximaal een halfjaar." Gedurende die tijd komt er een loopbrug. Dat betekent dat ook am bulances en bussen daar ten minste vijf maanden lang het Kanaal door Walcheren niet kunnen overste ken. Gedurende die periode stop pen niet alle bussen bij het NS-sta- tion. Aan de Loskade komen tijde lijke haltes, zodat een aantal bussen niet meer aan de zuidkant van het Kanaal komt. Om welke lijnen het precies gaat, is nog niet duidelijk. De bedoeling is vijf maanden, maximaal een halfjaar De loopbrug moet met de hand worden bediend. De provincie dacht aanvankelijk aan twee keer per dag, maar na overleg met Schut- tevaer, de organisatie voor binnen schippers, wordt dat vier keer per etmaal. ALMANAK Ooit vond een Vlissings stel een oude landkaart in een leeg staande school. Sindsdien had het ding opgerold in de schuur gelegen. Maar onlangs werd hij dan eindelijk in de woonkamer opgehangen. Zoon Magnus (9) had al meer dere keren gebiologeerd naar de kaart staan turen toen hij op een dag tegen zijn moeder zei: „Wat ik wel een beetje discrimine rend vind is dat er een land in Afrika is dat Neger heet. Zijn moeder moest zich wel even achter de oren krabben, maar bedacht zich toen dat haar oudste het over Niger had. Portiers bedreigd door boze man Auto knalt op muur rotonde Mortiere Man dringt woning ex-vriendin binnen RECTIFICATIE Niet in 1953 maar in 1944/45 IpiallaBMiifiV Geniet in het centrum van maandag 19 maart 2018 De Stationsbrug in Middelburg wordt in september voor maxi maal een half jaar weggehaald om opgeknapt te worden. Ter vervanging komt er een loop brug die vier keer per dag open gaat voor scheepvaartverkeer. Ernst Jan Rozendaal Middelbur - Harry van der Maas, gedeputeerde Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG Een 21-jarige man uit Middelburg is in de nacht van zaterdag op zondag aangehouden omdat hij op de Vlasmarkt twee portiers bedreigde. De man was agressief en had een bierfles vast waarmee hij dreigde te slaan. Toen hij weigerde de bierfles af te geven, is hij aangehouden. Op het politiebureau weigerde hij mee te werken aan een ademanalyse. Tegen de man is proces-verbaal opgemaakt. MIDDELBURG Een auto is gisteroch tend rond 06.30 uur op de stenen muur van de rotonde bij de Mortiere boulevard in Middelburg gereden. De bestuurder is door de brandweer uit zijn auto gehaald en met de ambulance naar het ziekenhuis gebracht. Een bergingsbedrijf heeft twee voertuigen moeten inzetten om de auto van de muur te krijgen. Het is niet bekend hoe het kwam dat de auto op de muur belandde. TERNEUZEN Een 31-jarige Terneuze- naar is in de nacht van zaterdag op zondag aan gehouden nadat hij bin nengedrongen was in de woning van zijn ex en haar bedreigde. De man had de voordeur inge trapt waarna de vrouw zich opsloot in de slaap kamer. Toen de politie ar riveerde had de man in middels de slaapkamer deur geforceerd. De Ter- neuzenaar is aangehou den. In de aflevering van af gelopen zaterdag in de serie Weer even thuis staat een fout. De Ka naalstraat in Oost-Sou burg stond in 1953 niet onder water. Dat was wel het geval in 1944/45, vanwege de inundatie van Walche ren. Uit die tijd bestaan foto's van bootjes in de Kanaalstraat. Voor Belgen is de sleutel Ik heb eigenlijk geen idee waarom de Belgen Blof niet eerder ontdekt hebben. Dat vind ik heel erg. Er zijn artiesten als Marco Borsato enzo, die wel heel groot en bekend zijn hier. Maar als ik dan uit mijn eigen ervaring of mening praat, vind ik de muziek van Blof een veel breder publiek aanspreken. Als ik in mijn eigen vrienden kring kijk, zijn er ook veel jonge mensen die Blof heel leuk blijken te vinden, maar die het gewoon nog niet kenden. - Leni Sonck uit Liedekerke Ik ben hier om naar de beste groep van Nederland te komen kijken. Ik ben al heel veel jaren fan. Ik heb ze ooit hier in België voor het eerst gezien. Ik vond het meteen goede muziek. Nu begint het voor de rest van Vlaanderen ook stillekes aan te komen. Heel erg spijtig dat het nu pas ge beurt. Ik denk dat het vooral is door de grote hit 'Zoutelande' met Geike, maar het is eigenlijk miskend. Ze hadden veel eer der in België moeten bekend worden. - Sabine Geuten uit Alken Mijn man is al heel lang fan. Ik kende al een paar liedjes van vóór 'Zoutelande'. Ze zijn nu meer bekend geraakt hier met hun recente nummer 1 hit. Geike Arnaert is al wat beter gekend bij ons, dus vandaar. 'Zoutelande' is goed, maar ik zal niet zeg gen dat het hun allerbeste is. - Nathalie Vandendaele uit Antwerpen hoteldeal I dagel^tot 23:00 uur 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 16