Altijd alles eerlijk Geld geluk Elly en Alex wonen in een huurwoning in Rotterdam, ze zijn allebei gepensioneerd en doen veel vrijwilligerswerk. Alex: „We doen allebei veel vrijwilligerswerk." Elly: „Alex is bijvoorbeeld secreta ris van de Rotterdamse Ouderen Bond. Sinds kort moet ik er pen ningmeester van zijn. Terwijl ik niet zo van de cijfertjes ben." Alex: „Jawel, daar ben je goed in." Elly: „Ja, thuis hou ik de boekhou ding goed bij. Dat moet ik Alex niet laten doen, dan geeft ie alles weg." Alex: „Tja." Elly: „We hebben een gezamenlijke rekening. Al mijn geld komt daarop binnen en Alex stort er geld op." Alex: „1.000 euro per maand. De autokosten en onze ziektekosten verzekeringen betaal ik. We hebben ongeveer 200 euro in de maand aan benzinekosten. We rijden 14.000 kilometer in het jaar omdat we veel naar de kinderen in Oostvoorne en Zeewolde rijden." Elly: „Gas en licht kost ons 200 euro in de maand. Onze grootste uitga venpost is de huur: 900 euro per maand. De ruim 150 vierkante meter grote tuin kunnen we zelf niet meer onderhouden, dus we hebben een tuinman. We sparen ongeveer 100 euro per maand voor als er iets kapot gaat. Momenteel teren we in op de spaarrekening. We willen nog een keer naar Afrika, als onze gezondheid dat toelaat. Ik plan tot op de laatste cent wat we uitgeven en nodig hebben." Alex: „We overleggen altijd als we iets groots kopen." Elly: „Bijvoorbeeld toen ik met pensioen ging, vijfjaar geleden. Toen hebben we een nieuwe auto aangeschaft." Alex: „Het gaat bij de keuze niet om de prijs, maar om het gemak van een auto." Elly: „Ik was mijn hele leven al verliefd op Ford. We kozen voor een Ford B-Max omdat die een makke lijke instap heeft. We dachten: nu kunnen we het nog betalen, dus laten we het doen." Alex: „Sindsdien is ons inkomen enorm gekelderd." Elly: „Alex werkt nog steeds een dag per week, betaald." Alex: „Als 'jongste bediende' voor een stichting die zorgt voor kwali teitsverbetering van de Rotter damse taxi's. Ik verdien er 15 euro per uur mee." Elly: „Alex neemt vaak bloemen voor me mee. Of hij koopt oorbel letjes. Hij vindt dat als hij mij ver went, hij dat zelf verdiend moet hebben. Mijn pensioen van de thuiszorg is heel laag." Alex: „Maar 250 euro per maand." Elly: „Nee, 195 euro schat en dat wordt elke keer een beetje minder." Alex: „Dat is inderdaad wel erg weinig." Elly: „Van mijn eerste man - ik werd op mijn 24ste weduwe - houd ik het pensioen tot mijn dood. Alex en ik zijn nu 47 jaar samen." Alex: „Jij becijfert altijd precies wat je nodig hebt voor de cadeautjes voor de kinderen en kleinkinde ren." Elly: „Ik ben er streng in dat het eerlijk gaat." Alex: „Altijd alles eerlijk. Maakt niet uit van wie het kind oorspron kelijk was." Elly: „We gingen in 1972 samen wonen, toen had Alex al twee kinderen, ik één." Alex: „Ik ben voor een degelijke verlovingstijd, 25 jaar later zijn we pas getrouwd." Elly: „We hebben het met toeters en bellen gevierd." Alex: „We hadden de tram afge huurd. Die bracht ons naar het stadhuis." Elly: „Dat huwelijk kostte ons 15.000 gulden." Elly: „We vieren onze trouwdag altijd, ook de verlovingsdag, en we vieren dat we er samen nog zijn." Alex: „En dat het nog steeds erg plezierig is!" O -€2000 €2000 - €3500 €3500 - €5000 €5000 of meer magazine 25 Tekst EDITH ANDRIESSE Foto JOOST HOVING EU Ook meedoen? Mail naar geldengeluk@persgroep.nl Elly Smits (70) gepensioneerd, was klantenser vicemedewerker Thuiszorg (zat ook in de onder nemingsraad en was deelraadslid voor de VVD). Alex Smits (82) gepensioneerd, was manager van toeleveringsbedrijf in de bouw met politiek als hobby. Gezamenlijk netto-inkomen: Grootste miskoop Elly: lindengroen mantelpakje, van vierhonderd gul den. „Maar één keer gedragen." Alex: wedstrijd noren. „Nooit ge dragen, want mijn voeten waren opgezwollen door jicht." Beste koop Elly: traplift €8000. „Meer dan waard." Alex Smits: „Trots op mijn koninklijke onderscheiding en Erasmusspeld (niet gekocht, maar hard voor gewerkt als vrijwilliger)." WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 89