IKHEBWELEENS STIEKEM EEN BED VERSCHOOND Gemeente Zaanstad wil de hospita weer terug Wie: Marcella Quant (68), Den Bosch Is: gepensioneerd Hospita sinds: 2014 „Hospita; dat klinkt ouderwets hè? Maar het is toch echt de naam voor wat ik ben. Ik ben ermee begonnen omdat mijn inkomsten afnamen. Ik paste altijd op kinderen uit de buurt, maar de regel geving verscherpte en ik moest plotseling allerlei papieren hebben. Een kennis tipte me kamers te verhuren. Dat leek me een goed idee. Mijn man is overleden en mijn kinderen wonen op zichzelf, dus ik zit met een vrij groot huis voor mij alleen. De zolder kon ik makkelijk missen. Ik heb allerlei huurders gehad, vaak studenten. Er heeft ook wel eens een oudere, gescheiden man gereageerd op mijn advertentie op Kamernet, maar dat lijkt me niks. Moet je weer gaan koken, pff, nee, daar moet ik niet aan denken. Nu woont er al tweeëneenhalf jaar een meisje dat ondertussen al werkt. Ik kom haar zo nu en dan tegen op de gang en dan kletsen we wat, maar verder hebben we geen contact. Ze is héél schoon: ze wast nog vaker dan ik! De vorige kamerhuurder was iets minder schoon. Ik heb weieens stiekem zijn bed verschoond. Dat was in geen maanden gebeurd. Ja sorry, daar krijg ik gewoon de kriebels van. Als ik mensen vertel dat ik hospita ben, roepen ze weieens verbaasd: dat je dat kunt! Het idee alleen al dat er vreemde mensen in hun huis zouden wonen, vinden ze vervelend. Ik heb er geen last van. Voor mij is het makkelijk geld ver dienen. Met elke huurder maak ik aparte afspraken over de huur. Ik zou het zonde vinden dat geld te laten lopen." wg magazine 23 „Veel mensen in Zaanstad hebben een groot huis met leegstaande kamers. Waarom gebeurt daar niks mee?" Zo vat pro jectleider Suzanne Bormann de gedachte samen die ontstond tijdens een vergadering over de woningnood onder jongeren. „In Zaanstad sta je negen jaar inge schreven voor een sociale huurwoning. Nieuwbouw is maar mondjesmaat be schikbaar. Wij dach ten: zou de good old hospita een mooie tussenoplossing kunnen zijn?" Bormann en haar team schreven een prijsvraag uit: hoe kunnen we mensen verleiden hospita te worden? De win naar kwam met het idee een bemidde laar in te schakelen die ouderen en jonge woningzoe kenden koppelt. „We proberen dit jaar de eerste jon geren en hospita's te matchen." -Marcella Quant Oppasmoeder Marcella Quant was eerst oppasmoeder, nu deelt ze haar huis zonder moeite met huurders.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 87