MET DE RUSSISCHE MEISJES VIERDE IK SINTERKLAAS Marjos over haar vorige baan als activitei tenbegeleider bij bejaarden. Tijdens de crisis, zo'n acht jaar geleden, verloor ze haar baan en kwam ze thuis te zitten. „Ik was te veel alleen. Ik had geen relatie, de kinderen waren het huis uit. En een baan vinden zat er in die tijd niet in." Toevallig kwam ze in contact met iemand van de hogeschool. Fontys ver strekt desgevraagd familieadressen aan de studenten en Marjos besloot zich aan te melden als landlady. „Ik houd van jonge mensen om me heen en andere culturen hebben me altijd geboeid; ik heb veel gereisd door Europa en Azië." In 2012 kwam de eerste huurder: Jenny Mincheva uit Bulgarije. „O, dat was zo gezellig. Ze zat altijd in dat stoeltje, met haar laptop op schoot een filmpje te kij ken." Marjos reikt achter zich om uit de dressoirkast een foto te pakken van hen samen toen ze uit eten gingen in een wokrestaurant. „Gezellig toch?" Feesttoeters Die gezelligheid komt van twee kanten. Ze weet nog goed dat de twee Russische meisjes op Marjos' verjaardag beneden stonden met feesttoeters en een zelfge bakken Russische taart. En ook de Mol- davische Diana Rusu, die software engineering studeert en al een halfjaar in Venlo woont, is blij met Marjos. „Het is fijn dat je met iemand kunt praten als je thuiskomt van school. Ik woon liever hier dan in een vieze studentenflat." Als je het romantiseert denk je: goh, ik word ook hospita! Huurders brengen gezelligheid in huis én je vangt elke maand een paar honderd euro. „Vergis je niet", zegt Marjos Papen. „Je moet ervan uit gaan dat je nooit meer privacy hebt. Na het eten verdwijn ik vaak naar mijn slaapkamer, terwijl ik anders op de bank was geploft." En incidenteel zitten er vervelende huurders tussen. „Ik had een keer twee Catalanen in huis die er een ontzettende puinhoop van maakten. Ze gaven een feestje in de achtertuin met een hoop herrie en rotzooi. Toen ik er de volgende ochtend wat van zei, kreeg ik een grote mond en schopte eentje de knop van de verwarming af. Fontys heeft toen geholpen ze te herplaatsen." Toch zou Marjos niet anders willen. „Vorig jaar vierde ik Sinterklaas met de Russische meisjes en vrienden van hen uit Finland en Bulgarije. Ik legde ze uit wat het feest inhield, ze moesten hun schoen zetten en een gedichtje maken. Ik postte een foto van dat tafereel op Face- book en mijn vrienden reageerden en thousiast: 'hélemaal Marjos dit!' Dit past bij mij." Praatje Diana Rusu en Lincy Peijnen- burg maken graag een praatje met hospita Marjos. - Marjos Papen 221 zaterdag 17 maart 2018 WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 86