Een onvoorstelbaar familiedrama Trouwe hondenogen Lees mee met de boekenredactie OP HET NACHTKASTJE recensies Simone en Richard Steenbeeck wonen met hun geadopteerde kin deren Daniël en Nina en hun eigen dochter Veerle in het idyllische Hattem. Voor het oog van de buitenwereld een ge lukkig gezin, maar als de kinderen ouder worden, verbleken de kleuren van dit geluk en verandert alles in een donker zwart. Het kwaad in ons (Cargo, €20) is het afsluitende deel van de trilogie die Corine Hartman schreef onder de titel De Ijssel- moorden, verhalen die zijn gebaseerd op waar gebeurde familiedrama's en gesitueerd in het Gel derse IJssellandschap. In een vlotte en goed lees bare stijl schildert Hart man een realistisch beeld van wat er gebeurt als jongvolwassenen in een wereld van drugs en seks terechtkomen waaruit ontsnappen onmogelijk is en manipulatie en chan tage onafwendbaar leiden tot excessief geweld. Stukje bij beetje worden de omstandigheden ont rafeld die tot een onvoor stelbare familiedrama hebben geleid. Corine Hartman schetst een aangrijpend beeld van ouders die zich te laat rea liseren dat zij te weinig oog hebben gehad voor zaken die het geluk van hun gezin bedreigden. Vooral de gedeelten waarin zij Simone aan het woord laat, zijn in dringend en soms hart verscheurend. Het kwaad in ons is een bijzonder boek over een gezin in verval en de ver bijsterende consequenties die dit heeft. Joop Liefaard MIJN REIS METGOBI zegd: het hondje koos hem uit als metgezel en rende kilometers mee door de verzengende hitte. Haar grote ogen ver tederden Leonards hart, dat door een beroerde jeugd nogal verkild was. Hij noemde haar Gobi en besloot alles op alles te zetten haar uit China mee naar huis in Edinburgh te krijgen - wat nog een hele klus bleek. Een bitterzoet verhaal over onvoorwaar delijke liefde. -Vivian de Gier De Engelse acteur en komiek Stephen Fry wil mensen doordringen van het belang van de Griekse mythologie. Hij heeft de verhalen daarom opnieuw opgeschreven. fat is dat toch met die Griekse mythen? Al drie duizend jaar oud, maar ze weten hedendaagse lezers nog altijd te boeien. Voor de Britse komiek Stephen Fry was het liefde op het eerste gezicht, schrijft hij in het voorwoord van het zojuist versche nen Mythos. 'Deze Griekse verhalen had den iets waar ik heel blij van werd. De energie, humor, hartstocht, het eigen karakter en de geloofwaardige details van hun wereld hadden me vanaf het eerste ogenblik in de ban.' En, ter geruststelling: 'Een klassieke opleiding is niet nodig, dus je hoeft niet op de hoogte te zijn van het verschil tussen nectar en nimfen, saters en centauren of de schikgodinnen en de furiën. Er is helemaal niets academisch of intellectueels aan de Griekse mythologie. Griekse mythen zijn verslavend, amu sant, toegankelijk en verbazingwekkend menselijk.' En zo is het: veel van de gedragingen van de Griekse goden leggen iets bloot over ons eigen doen en laten. Neem het verhaal over Eros en de jonge prinses Psyche. Daarin verschijnt de rancuneuze godin Afrodite, die geen rivaliteit duldt van de mooie Psyche. Afrodite roept haar zoon Eros op om 'het onooglijkste, harig- ste zwijn van de hele wereld' voor Psyche te zoeken en haar te raken met een van zijn pijlen. Maar als Eros Psyche ziet, wordt hij op slag tot over zijn oren ver liefd. 'Wat een toestand', schrijft Fry dan, 'de god van de liefde door liefde overmand.' Eros laat het zwijn bij Psyche achter en verdwijnt in de duisternis. Ze weigert halsstarrig te trouwen en haar ouders roepen daarom de hulp in van het orakel van Apollo. 'Tooi je kind met bloe menkransen en breng haar naar een hoge plek. Leg haar op een rots. Degene die zal komen om haar tot zijn bruid te nemen is het gevaarlijkste wezen van heel de aarde, de lucht en het water.' Psyche wordt daarna nachtenlang on stuimig bemind door een onzichtbare IA lezen Ruud Roodhorst: De moord op Commendatore (deel I) van Haruki Murakaml - Boek uit, en toch pas halverwege. Ellen den Hollander: Thug Kitchen van Michelle Davis en Matt Holloway - Dit grofgebekte Amerikaanse stel maakt meer groenten en fruit eten f*cking cool. COR1NE HART M A N HET KWAAD IN ONS Het kwaad in ons Thriller Mijn reis met Gobi Feelgood De Australi sche ultra loper Dion Leonard vertelt in Mijn reis met Gobi (HarperCollins, €15) een ongelooflijk, waargebeurd verhaal. Leonard nam deel aan een run door de Gobiwoestijn en ontmoette daar een zwerfhondje. Of beter ge Tekst NADINE ANCHER Illustratie STUDIO VONQ Goden met me rek es 161 zaterdag 17 maart 2018 WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 80