0* «Ut BV De Liefde 0 Over gemak en ongemak in een relatie. Een tweede kind was Claudia (46) en Dylan (44) niet gegund. Het verdriet heeft de twee uiteindelijk nauwer verbonden. niet Zo 2eWrer> het moet wel echt nL1 9fheur-en, Ik ging naast hem zitten en hij vroeg: 'Do you have a boyfriend?' En daarna: 'Would you like one?' Een week later trok hij bij me in. Ik had maar een kamertje van drie bij vier meter, maar dat maakte niks uit, we lagen toch de hele tijd in bed. Vanaf het eerste moment was ik ver liefd. Dylan heeft iets introverts, wat hem een soort onaantastbare uitstraling geeft. Maar hij heeft ook een Engels gevoel voor humor: droog, niets ontziend, ook zich zelf niet. Lichte trekjes van een hooligan had hij destijds ook. Toen ik klaagde over mijn stalkende ex, bood Dylan meteen aan om hem in elkaar te slaan. Dat heb ik niet laten gebeuren, maar ik vond het wel een veilig idee. Zulke agressie zie ik nu nooit meer bij hem, behalve als er ergens in de rij ge staan moet worden. Dylans grootste frus tratie over Nederlanders is dat wij dat niet kunnen, een rij vormen. 'Excuse me, Sir, there was a line here!' zegt hij dan opeens in bekakt Engels. Terwijl hij al lang prima Nederlands spreekt. We voelden ons zondagskinderen, de eerste acht jaar. We gingen veel uit, maar werkten ook hard, we verhuisden naar iets groters, kregen een dochter. En toen die 4 was, dachten we: we nemen nog een kind. Wat volgde was een aaneen schakeling van ellende. Niet alleen kreeg ik de ene miskraam na de andere, ik ver loor ook twee keer een kindje rond de zevende maand van de zwangerschap. De gordijntjes in de babykamer hingen al, de rompertjes lagen klaar in de kast. Het was vreselijk, een kuttijd waarin Dylan en ik onze rouw verschillend be leefden. Ik ging vaak naar het grafje waar onze jongetjes lagen, maar hij kon daar weinig mee. Ik was vrij theatraal in mijn emoties uiten, hij hield die liever bij zich zelf. En ik was vastbesloten het nog een keer te proberen, al gaf Dylan aan dat hij dat verdriet niet meer aankon. Maar ik dreef mijn zin door, bijna dwangmatig. Tijdens mijn ovulatie moest en zou er gevreeën worden - met de thermometer zowat nog in mijn hand. Het leidde tot heftige discussies, maar Dylan bleef mijn kant van het verhaal begrijpen. Toen het weer misging, drong het ein delijk tot me door. Wat deed ik hem aan, wat deed ik mezelf aan en ook: wat deed ik onze dochter aan? Opeens besefte ik dat we in onze handen mochten knijpen dat we haar überhaupt hadden gekregen. Dylan was daar al eerder aan toe; om het te laten gaan en gelukkig te zijn met wat we hadden. Toen ik er ook klaar voor was, kwam onze relatie weer in rustiger vaar water. 'Tijd heelt alle wonden': als iemand dat toen tegen me gezegd had, zou ik een naaldhak in z'n gezicht hebben gedrukt, maar het is wel zo dat de ruwe kantjes ervan af gaan. Je hoort vaak dat het verlies van een kind de ouders uit elkaar drijft. Dat is ons niet gebeurd; het heeft ons juist nauwer verbonden. Het ligt nu bijna tien jaar achter ons en het verdriet blijft. Maar het is ook iets wat we delen. We hebben dit samen doorstaan. Ik denk niet dat ik ooit nog bij hem wegga." 41 5 s magazine 15 'We beleefden onze rouw allebei anders' Di ED De echte namen van Claudia en Dylan zijn bij de redactie bekend. Ook geïnterviewd worden over die van jou? magazine@persgroep.nl e eerste jaren van onze rela tie waren volkomen zorge loos. Ik zag Dylan voor het eerst aan de bar, twintig jaar geleden. Een leuke, blonde Engels man die voor de vrijere cultuur naar Nederland was gekomen. IA O 3 H IA lil UI CC UI O z

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 79