'IN DE TV- WERELD BESTAAT NUL LOYALITEIT' gekregen, hij voldoet aan alle traditionele schoonheidsidealen. Ik ben gemiddeld. Niet heel knap, niet heel lelijk. Gewoon, toegankelijk." „Nee, ik kan niet zeggen dat wij nog vrienden zijn. Ik bedoel het helemaal niet vervelend, maar we hebben gewoon wei nig contact meer. En ik moet zeggen: het is prima zo. Als we elkaar tegenkomen, is het altijd meteen leuk. We weten dat we samen iets heel bijzonders hebben mee gemaakt en blijven daardoor de rest van ons leven verbonden. Maar we leiden totaal verschillende levens. Hij heeft een gezin met twee kinderen, woont in 't Gooi. Ik woon al tijden samen met mijn vriend in Amsterdam. We waren jongetjes toen, nu volwassen mannen." „In die beginjaren was ik een blij ei. Logisch ook. Ik was 16,17 jaar, had ineens geld als water en iedereen vond me leuk. Ik verhuisde van het dorpse leven in Schoonhoven naar Amsterdam. Het leven van een student, maar zonder de druk van tentamens. Hartstikke leuk was het!" „Ik denk dat ik zoiets wel twintig keer heb geroepen. En elke keer meende ik het. Maar het kwam er steeds niet van. Ik ben nooit gestopt met muziek maken, maar hield wat ik thuis achter mijn piano bedacht voor mezelf. Uitbrengen durfde ik die liedjes niet. Toch bang dat ze niet goed genoeg zouden zijn. Man, ik heb thuis nog zoveel ongebruikte liedjes lig gen." „Ik ben ouder geworden. Vroeger maakte ik nooit plannen voor de lange termijn. Nu dacht ik toen ik 30 werd: ik heb nou wel lang genoeg in de speeltuin gezeten. Ik ben steeds weggekomen met 'Jamai is dat talent, die moet nog meters maken'. Maar dat houdt na een tijdje natuurlijk op. Dan moet je wat presteren. Ik wil iets opbouwen. Daarvoor heb ik twee pijlers uitgekozen: muziek en televisie. Met ac teren in musicals ben ik gestopt." Lange stilte. „Zingen doe ik het allerlief ste. Ik vind het ook ontspannend om thuis even piano te spelen. Me even af sluiten van alles en alleen de focus op muziek. In een televisiestudio is het toch meer een kwestie van concentratie. Je moet je goed voorbereiden, het is soms hard werken voor je resultaat hebt." „Daar was geen woord van gelogen. Mega-opportunistisch. Denk niet dat je er ooit vriendschappen kunt opbouwen. Er is nul loyaliteit. Het maakt niet uit of het de publieke omroep is of bij de com- merciëlen, mensen zitten er voor zich zelf. Prettig vind ik het niet, maar ik heb ermee leren omgaan. Aan de andere kant: het is wel lekker duidelijk. Er is maar één ding belangrijk en dat is het programma. De druk daarop is zo hoog dat heel veel sociale normen en waarden worden vergeten. Je kunt dus rustig iemand op een asociale manier af bellen. Dat is normaal. Voor televisie moet je je gevoel soms uitschakelen." „In die vijftien jaar zeker, ja. Maar dat gebeurt iedereen, hoor. Ik heb me erop ingesteld, zo werkt het gewoon. Wat je ervan leert is nooit iets te doen in de verwachting er iets voor terug te krijgen. Dat is zinloos. Een voorbeeld? Nee, dat levert gezeik op." „Weet je wat het mooiste is? Het moment dat even alles klopt. Dat een improvisatie goed werkt, een grap goed valt en ik mijn boodschap goed overbreng. Presenteren is een kwestie van timing. Als je die be heerst voelt dat zó lekker." „We houden elkaar mooi in evenwicht. Hij is down to earth, waar ik flink kan ge nieten van de glamour en de feestjes die bij dit wereldje horen. Tuurlijk hebben we weieens een dipje gehad. We zijn zelfs een paar keer uit elkaar geweest. De aan leiding was die klassieke vraag: is dit nou alles? Om dat uit te zoeken, zijn we toen een paar maanden uit elkaar gegaan. Ver velend, maar het moest gebeuren. Om te kijken of we gelukkiger zouden zijn zon der elkaar. Het gras aan de overkant heeft natuur lijk gewoon dezelfde kleur. Ik ben een paar weken naar vrienden in Los Angeles geweest en kwam er snel achter dat het heel stom was zonder hem. Ik miste hem. Sindsdien zeggen we vaak tegen elkaar: 'Knapper kun je altijd krijgen, maar leu ker vind je ze nooit meer.' Tuurlijk, je kunt gaan voor jonger, afgetrainder, geiler. Maar het wordt er niet beter van. Ik ben blij dat ik daar nu achter ben. Met Michael wil ik oud worden." „Ja, mijn ouders hebben mij wel leren vechten. Ook tussen hen zijn er conflic ten geweest, maar ze kwamen altijd weer samen. Dat geldt voor Michael en mij ook. Andere stelletjes waren in een ver gelijkbare situatie al lang omgevallen. Maar wij hebben tegen elkaar uitgespro ken: 'Het leven is een reis en die reis wil len we samen maken. Dat betekent dat er van alles ons pad zal kruisen. Maar het eindpunt halen we samen.' En daar houd ik me aan." 4l Jims leven en dat van jou verander den op precies hetzelfde moment voorgoed. Heeft jullie vriendschap die vijftien jaar doorstaan? Ben je een ander mens geworden? Zeven jaar geleden kondigde je in deze krant aan: 'Er komt snel weer muziek van me aan. In het Neder lands!' Wat is er veranderd waardoor je nu wel durft? Waar word jij gelukkiger van: een album maken of een tv-show presenteren? Je noemde de televisie twee jaar terug een 'opportunistische wereld'. Wat je beschrijft, heb jij ook mee gemaakt? Klinkt toch niet erg aantrekkelijk. Waarom blijf je het doen? Je bent al tien jaar samen met Michael. Dat lijkt bijzonder voor een 31-jarige die in de showbizz werkt. Jouw eigen ouders zijn nog geen 60, en al 36 jaar getrouwd. Zijn zij jouw voorbeeld? 121 zaterdag 17 maart 2018

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 76