Marcella Quant: ik heb weieens stiekem zijn bed verschoond' Voorwoord IN DIT NUMMER 04 Goeie zaak REUSACHTIG THEBRONX Nederlanders praten gemakke lijker over hun seksleven dan over geld. Astrid Joosten vertelde laatst nog in haar televisie programma Wat verdien je hoe on gelofelijk vaak haar redactieleden 'nee' te horen kregen op de vraag of mensen iets wilden zeggen over hun inkomen. Tegelijkertijd trok het pro gramma gemiddeld meer dan een miljoen kijkers. Want het blijft lekker om te kijken naar mensen die wèl praten over zaken waarover we het zelf liever niet hebben. Dat fenomeen van, wat ik maar even noem, 'ons favoriete taboe', verklaart ook het succes van de rubriek Geld Geluk. Aan onze Edith Andriesse vertellen echtparen, samenwoners en lat'ers al jaren openhartig over hun salaris, hun gesteggel over poen, hun ergste miskopen en hun grootste aanschaf fen. Dat is bijzonder. Nog bijzon derder is het dat Edith elke week een stel zo ver weet te krijgen dat ze hun verhaal mag publiceren. Mensen die willen meedoen kunnen zich opgeven, maar Edith is niet het afwachtende type. Ze begon ooit vrienden en kennissen te inter viewen over hun financiën, daarna volgden vrienden van vrienden van kennissen, enzovoorts. In de loop van de tijd is de rubriek haar onder de huid gekropen, zegt ze. Als ze in een café koffie zit te drinken en ze hoort per ongeluk het gesprek aan het tafeltje naast haar, loopt ze op die mensen af, stelt zich voor en vraagt of ze zin hebben om mee te doen. „Niet geschoten is altijd mis, toch?" Eén dag in de week is Edith voor de rubriek op pad. Ze reist er het hele land voor af. Van Zeeland tot Meppel, van Zuid-Limburg tot Hengelo. „De wonderlijkste mensen kom ik tegen. Hartstikke leuk." En wij? Wij gluren graag nog een tijdje mee in de portemonnee van al die anderen. HOSPITA'S 06 EgbertJan 07 Fijn spul 08 Interview 15 Die van mij 16 Lezen 19 David Arjan 20 Hospita's 25 Geld Geluk 26 In beeld 33 Mijn ma 34 Gekkenhuis 38 Koken Eten 40 Reizen 45 Joost mag't weten 46 Tv-kijken en puzzelen Gluren Vervreemdende beelden van de Australische kunstenaar Ron Mueck Ooit de gevaarlijkste buurt van New York, nu de leukste Ze hebben net zo'n slechte naam als stiefmoeders in sprookjes, maar de meesten zijn gewoon aardig Anniek van den Brand E! Reageren? magazine@ persgroep.nl &Magazine is een uitgave van De Persgroep Chef Anniek van den Brand Artdirection Natasja de Vries Redactie Theo den Boer, Merel Dado, Charlotte van Genderen, Ellen den Hollander, Sanne van der Kolk, Cathérine van der Linden, Florien van Rees, Ruud Roodhorst, Mark Roos Vormgeving Marieke van der Heide, leke Kootstra, Jolanda Vogelaar Beeldredactie Gemma van der Heyden Sales salessupport@persgroep.nl, 088 572 28 88 Marketing consumentenverkoop@persgroep.nl COVERFOTO FRANK RUITER lliaga/Jlie |3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 67