II 24 ZE STATIONSDERBY YERSEKE-KRUININGEN Yaron Krombeen zag zijn Kruiningen heftige duels uitvechten met Yerseke. Nu is alles veel gemoedelijker. Maar: „Dit is voor ons de mooiste wedstrijd van het jaar." Kruiningen-Yerseke. Station Kruiningen- Yerseke. Treinreizi gers horen nu onge twijfeld de rauwe stem van een NS-conducteur door hun hoofd dreunen. Maar Krui ningen-Yerseke is naast een trein station óók een voetbalderby. Kruiningen-verdediger Yaron Krombeen (23) laat zijn licht schij nen over de befaamde stations derby, die vandaag op het pro gramma staat. Als klein jochie was Krombeen al idolaat van de clash tussen zijn Kruiningen en Yerseke. „Op zulke dagen was onze eigen wedstrijd niet belangrijk", gaat hij terug in de tijd. „Dan was het gauw spelen en meteen door, naar het eerste kijken. We hadden in de B's eens een toernooi in Tholen. We ston den in de finale tegen Rood-Wit, maar hebben die wedstrijd laten schieten voor de beslissingswed strijd om promotie tussen Yerseke en Kruiningen. Dat waren mooie tijden." Krombeen keek soms met open mond naar de felle strijd tussen de twee dorpen. „Je kon er donder op zeggen dat er opstootjes kwamen. En dat er sowieso één a twee het veld moesten verlaten. Ze gaven elkaar niks cadeau, de rivaliteit was enorm. Er werden in de voor afgaande nacht ook doelpalen be klad, middenstippen gejat, et ce tera. Nu worden er nog wel eens wat dingen uitgehaald, maar de sfeer omtrent de stationsderby is veel veranderd in de loop der ja ren." De stationsderby is nog steeds een prestigieus onderonsje, maar er heerst zeker ook gemoedelijk heid. „Velen van onze selectie zijn goed bevriend met de spelers van Yerseke.", onthult de rechtsbenige centrumverdediger. „Dat brengt een andere motivatie met zich mee. Het blijft toch het dorp van vijf kilometer verderop, waar je liever niet van verliest. De derby is voor mij altijd wel een belangrijke wedstrijd. Je merkt het al op de trainingen. In plaats van drie af zeggingen staat er een volledige groep op het trainingsveld. Bij ons in de ploeg heeft iedereen het er over. Dit is voor ons de mooiste wedstrijd van het jaar." Stunten Niet alleen de sfeer rond het tref fen is veranderd. Ook de sportieve verhoudingen hebben een trans formatie ondergaan. Yerseke is de trotse koploper van de derde klasse A, terwijl Kruiningen het moet doen met een plek in de middenmoot. Het duel wordt ge speeld in het hol van de leeuw, want Yerseke won tot dusver al zijn thuiswedstrijden. „De ver schillen op de ranglijst zijn groter dan voorheen", weet Krombeen. „We gaan een zware kluif hebben aan Yese, maar zullen er alles aan doen om te stunten. Kruiningen zal er volledig voor gaan, negentig minuten volle bak!" Na vandaag weet Krombeen ook hoe de verhoudingen in huis de komende tijd liggen. Zijn vriendin Naomi komt namelijk uit Yerseke. „Thuis wordt er voor de lol wel over gepraat. Maar het enige dat ik Er werden er altijd wel sowieso één of twee van het veld gestuurd van mijn vriendin hoor, is dat we met 5-0 op de broek gaan krijgen. Ze is wel voor ons, maar heeft er niet veel vertrouwen in. Dus daar worden we ook niet veel wijzer van", zegt de bikkelharde stopper. „Er staat een hoop op het spel. Winnen van Yerseke is het mooi ste dat er is, dat staat buiten kijf. Ook mooi is dat na de wedstrijd Kruiningen en Yerseke gemengd een biertje drinken." Verbroedering in de stations derby; het kan verkeren. „Het is niet meer zoals vroeger, nee", besluit Krombeen. zaterdag 17 maart 2018 'Zoals vroeger is het niet meer' Stefan Maas Kruiningen - Yaron Krombeen Yaron Krombeen tijdens de laatste training voorafgaand aan de Stationsderby. Yaron Krombeen kijkt uit naar de derby tegen Yerseke, het dorp waar zijn vriendin vandaan komt. fotos yaron krombeen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 60