M <s> $spwb Astrid Holleeder laat zich op de kast jagen tijdens strafproces 5 Het was een steekspel tussen twee ervaren advocaten, waarin Astrid Holleeder lange tijd de winnaar was. Tot ze zich door de advocaat van haar broer, Sander Janssen, uit de tent liet lokken. caat Sander Janssen haar 's och tends onder vuur nam, was ze nog soeverein. Ze hield de regie over het vragenvuur, dat ze aftrapte met een stevige onthulling. Volgens Astrid Holleeder bestuurde Sjaak B., een van de bijfiguren uit het liquidatie proces Passage, de motor vanaf waar Cor van Hout in 2003 in Am stelveen werd doodgeschoten. „Dat heeft Willem mij zelf verteld." De beruchte huurmoordenaar Jesse R. zou als organisator bij de moord be trokken zijn geweest. Lief broertje Opzetjes om Astrid uit haar even wicht te brengen, mislukken. Een eerder geslaagde tactiek om Wil lem Holleeder via tapgesprekken als een suikeroom in plaats van een monster neer te zetten, stranden bij haar. Astrid noemt het een voor beeld van hoe 'verknipt' haar fami lie in elkaar zit. Iedereen deed aar dig tegen Willem. „Ik noem hem steeds lief broertje. En kijk nu wat ik hem aandoe. Dat is toch ver schrikkelijk." Pas als Sander Janssen de erfenis van Cor van Hout aansnijdt, begint de verdediging van Astrid te wan kelen. Cor van Hout stak zijn Hei- nekenlosgeld in Alkmaarse hoeren- Ik noem hem steeds lief broertje. En kijk nu wat ik hem aandoe. Dat is toch verschrikkelijk panden. Na zijn dood gingen ze over naar zijn partner Sonja Hollee der, die ze verkocht. Astrid wik kelde dat af en gold zelfs even als verdachte in een strafrechtelijk on derzoek. Vragen over dit onder werp doen de vrouw uit de Jordaan in haar ontwaken. Ze tiert en laat niemand meer uitpraten, zelfs de rechtbank niet. Twijfel zaaien Sonja en Astrid beweren dat ze de prostitutiepanden na Cors dood hebben verkocht aan de 'vijfde Hei- nekenontvoerder' Robbie Grif horst. Sander Janssen betwist dat. Volgens hem wijst alles erop dat onderwereldfiguur Bertus H. de panden heeft overgenomen. „Er zijn goede gronden om te twijfelen aan de verklaringen van de zussen", zegt hij stellig. En zo weet hij na een verloren dag toch nog wat twijfel te zaaien. oor ik hem nu lachen?" Hl Willem Hol- leeder heeft inderdaad ^H Hl hardop ge grinnikt. Uit de afgeschermde ge- tuigencabine reageert zijn zus Astrid als door een wesp gestoken. „Hij moet oppassen nou, hè", zegt ze met een zwaar Amsterdams ac cent. „Want dan heb ik nog een paar bandjes liggen voor hem." Astrid Holleeder doelt kennelijk op nog meer belastende geluidsop names die ze van haar broer maakte. De advocate blijkt er een gewoonte van te hebben gemaakt stiekem gesprekken met mensen op te nemen. Als volgens haar een getuige een valse verklaring heeft afgelegd, zegt ze: „Iedereen die over me liegt, kan een bandje verwach ten. En dat is geen (loos) dreige ment!" Astrid heeft zich in de mid dag van haar verhoor toch uit de tent laten lokken. Toen Willem Holleeders advo- ANWB Ledenreizen Riviercruise Donau Vaar 8 dagen in luxe langs schitterende steden Hoe langer lid, hoe meer voordeel st Bekijk deze reis op anwb.nl/donau zaterdag 17 maart 2018 'Hij moet oppassen nou, hè!' -Astrid Holleeder Koen Voskuil Amsterdam Geniet van een cruise over de schone blaue Donau. Met het luxe ms Primadonna worden de Donau- steden bezocht. Inclusief een stadstour Bratislava en Boedapest. Tevens bezoekje de Hofburg in Wenen en het slot van Linz. Aan boord genietje dagelijks van een ontbijt, driegangenlunch en viergangendiner. Wat krijg je? Een volledig verzorgde riviercruise met deskundi ge ANWB-reisbegeleiding. Je reist comfortabel per touringcar naar het Duitse Passau. Daar ga je aan boord en verblijf je in een buitenhut of balkonhut met douche, toilet, tv en minibar. Aan boord zijn wellnessfaciliteiten, een theater, een restaurant en een panoramabar. Ga je mee? Raadpleeg anwb.nl/donau voor alle informatie of bel ANWB Ledenreizen: 088-269 O 269, keuzenummer 5. 12 okt. 4 en 11 mei, 7 sep. 6 juI., 24 en 31 aug. 7 sep. Buitenhut 998,- p.p. €1.199,- p.p. €1.199,- p.p. €1.199,- p.p. Balkonhut 1.449,- p.p. €1.585,- p.p. €1.585,- p.p. €1.585,- p.p. Vanafprijs per persoon o.b.v. beschikbaarheid in een 2-persoons- buitenhut. Vanafprijs 1-persoonsbuitenhut 858,- per persoon per arrangement. Exclusief: dranken aan boord, fooien, optionele excursies, bijdrage Calamiteitenfonds 2,50 en reserveringskosten 20,- per boeking. ANWB biedt exclusief aan haar leden een gevarieerd en steeds wisselend reisaanbod met ledenvoordeel. Van een weekendje weg tot een bijzondere rondreis. Trouwe leden worden beloond! JE Inbegrepen Blauw: 0 tot 2 jaar vervoer van Arnhem naar Passau en v.v. per comfort class touringcar 7 nachten op het ms Primadonna verblijf o.b.v. volpension y deskundige ANWB-reisbegeleiding uitgebreid excursieprogramma met gedeeltelijk avondprogramma orgelconcert in Dürnstein Brons: 2-5 jaar alle bovenstaande extra's entree Primaat Paleis Bratislava Zilver: 5-10 jaar alle bovenstaande extra's concert'klassieke hits'in Grein Goud: 10-25 jaar y alle bovenstaande extra's busexcursie naar de stift Klosterneuburg Platina: méér dan 25 jaar y alle bovenstaande extra's stadstour Wenen per bus (ca. 3 uur)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 5