ftft 22 ZE DERBY HONTENISSE-HVV'24 Sam de Theije was lang een vaste waarde bij HVV'24. Morgen speelt hij met Hontenisse tégen de club uit Hulst. Dat het vorig seizoen niet altijd koek en ei was bij HVV'24 was voor De Theije zeker geen reden om te vertrekken. De Klooster- zandenaar haalt 'de jassenaffaire' met de toenmalige trainer Ralph Zegers aan. Op de teamfoto stond de oefenmeester, die niet lang na het bewuste incident werd ont slagen, met de verkeerde jas aan. „Dat er bij een club af en toe wat gebeurt is ook wel leuk, maar niet continu. Dat is nou niet echt op timaal voor de teamspirit. Ik vond het niet handig van Ralph, maar het bestuur zocht wel heel nadrukkelijk naar de bekende stok om mee te slaan." Gemoedelijk Zulke woelige gebeurtenissen zal hij bij Hontenisse niet snel mee maken. Het gemoedelijke gaat dit seizoen trouwens niet ten koste van de prestaties. De promoven dus staat knap in het linker rijtje. „Toch vind ik dat het de laatste wedstrijden ietsje minder gaat. We gaan wat te makkelijk een wedstrijd in en dan moeten we echt oppassen. Ik vind ons vaak beter tegen de wat sterkere teams, en daar is HVV er één van. We wonnen daar eerder dit sei zoen met 2-1, maar dat was echt De keuze om uit Hulst te vertrekken, was eigenlijksnel gemaakt heel erg onverdiend." Hontenisse treedt zondag als de nummer zes van de ranglijst aan tegen de nummer zeven. Al hebben beide teams 24 punten, maar heeft Hontenisse nog een wedstrijd in het vooruitzicht. Een pittige periode staat Honte nisse te wachten, aangezien het na zondag vier wedstrijden ach ter elkaar ploegen uit de top vijf krijgt. „Het zal nog lastig genoeg worden om die plaats in het lin ker rijtje te behouden. Ook vol gend seizoen wordt het weer een uitdaging. Onze topscorer Tom Rijk gaat stoppen, en nog wat gasten - vooral studenten - twij- VOETBALHUMOR felen. Ik ga in ieder geval nog een seizoen door. Ook al boet ik nog extra aan snelheid in", lacht De Theije voor het laatst. De Theije geniet van derby-streken Eerlijk zijn, ook tegen over jezelf. Wie over dat onderwerp een cursus zou willen vol gen, kan best eens aan kloppen bij Sam de Theije. Een open persoon, praat weloverwo gen en is niet vies van een dolle tje. Zo spreekt de 33-jarige Kloos- terzandenaar onomwonden over zijn vertrek bij HVV'24. De club die hij tot vorig seizoen vijfjaar lang diende, de club die hij zon dag het leven zuur wil maken. En dat hij dat nu namens Hontenisse doet, dat zal zijn nachtrust ten goede komen. Hij had het eigenlijk nog best naar zijn bij de Hulster vereni ging. Basisspeler was hij, dat was het probleem niet. Toch zag hij vaker dan hem lief was de rechts buitens van de tegenstander langs hem snellen. „Linksback bij HVV. Ik ga eerlijk zeggen dat ik dat zelf niet meer vond kunnen. Daar ben ik gewoon niet meer rap genoeg voor, terwijl daar vroeger toch niet echt m'n pro bleem lag. En centraal achterin liep er al kwaliteit genoeg rond. De keuze om uit Hulst te vertrek ken, was eigenlijk snel gemaakt", zo vertelt De Theije. Ook met het oog op de komst van een kleine spruit wilde hij iets rustiger aan doen. En dat kon prima bij zijn eigen clubje Hon tenisse, waar hij voorheen altijd al actief was geweest. „Een ni- veautje lager ook. Dat dacht ik toen ten minste", lacht De Theije. „Maar de mannen vonden het plots nodig om te promoveren. Dus moet ik dit seizoen toch nog aan de bak in die derde klasse. Al vind ik dat centraal achterin niet erg", zegt de verdediger met een knipoog. Prachtige namen Zijn gedachten gaan nog weieens terug naar zijn jaren in Hulst. „Jari Vyane, Robin MacTaggart, Evert van den Berg, Tim Meche- link. Stuk voor stuk prachtige na men, maar de beste was toch echt wel Michal Szczawinski, de Pool. Hem zag ik dingen doen die an deren niet konden; zoveel gevoel. We hadden een gezellig team, mondig ook. Dat we in 2014 pro moveerden naar de tweede klasse was echt de climax. Dat was een redelijk onverwachtse promotie. Iets wat ik niet mis? Dat is toch wel het kritische publiek", grijnst De Theije. zaterdag 17 maart 2018 ZE Jurien Dam Sam de Theije verdedigt vanaf dit seizoen de clubkleuren van Hontenisse. foto peter nicolai - Sam de Theije Op 2 februari van dit jaar werd Sam de Theije vader van zoontje Axel. „ANe clichés zijn waar, zo prachtig. Enkel vol doende nachtrust is even een dingetje", vertelt een trotse De Theije. Maar ook zonder baby kon De Theije de slaap in het verleden niet altijd even goed vatten. Hij rakelt een anekdote uit 2016 op, vooraf gaand aan een derby. „Ik speelde de volgende dag met HVV een bekerwed strijd tegen Honte nisse. Voor m'n huis stonden een aantal gasten en die von den het wel leuk om mij met gezang uit m'n slaap te houden. Ze waren ook zo aar dig geweest om m'n huis met wc-papier en slingers te versie ren. Dat kon ik alle maal wel waarderen. Alleen dat er natuur steen met mayo naise was besmeurd was iets minder." Ook in 2013 was De Theije al eens te gra zen genomen door enkele dorpsgeno ten. „Hadden ze heel m'n huis in de blauw witte clubkleuren versierd. Maar de mooiste actie was toch wel die van de tribune bij HVV. 's Nachts was er een hele operatie gaande geweest om de drie letters van HVV om te toveren tot WH. Nog steeds één van de beste ac ties ooit!" Philippine

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 58