21 Schalkwijk mag zelf kiezen of hij meespeelt Goes wil topdrie blijven bedreigen VLISSINGEN Voetbal staat even op de tweede plaats in Vlissingen. Het overlijden van Owen Schalkwijk, de broer van spits Steve, laat zijn sporen na. Donderdag was het afscheid, 's avonds werd er getraind. „De jongens trainden fantastisch", vond trainer John Karelse. „Maar het is echt een pittige week." Hoe de spelersgroep zich zal presenteren in de derby tegen Goes, daarover tast Karelse in het duister. „Voetbal was even bijzaak." Of Steve Schalkwijk meedoet tegen zijn oude én toekomstige club, mag hij zelf beslissen. Hoe het ook zij, de wedstrijd zal gespeeld moeten worden. Het weer kan nog roet in het eten gooien - net zoals bij de heenwedstrijd in september - maar Karelse verwacht dat het doorgaat. „Uit mijn tijd bij Goes weet ik dat het hoofdveld niet verkeerd is." Bij een afgelasting wordt niet uitgeweken naar kunstgras. Mart de Kroo keert terug in de selectie van Vlissingen na maanden van blessureleed. „Zijn diepgang en creativiteit kunnen we goed gebruiken." Hij speelt tegen zijn oude én toekomstige club. Regilio Pinas en Quincy Goo- ding zijn nog altijd gebles seerd. zijn hart. Ze hebben ook een plek op zijn lichaam gekregen, in de vorm van een tatoeage. „Ik vond tatoeages altijd wel leuk en heb rond mijn twintigste mijn eerste gezet. Daarna ben ik meteen ver der gegaan." Ze hebben stuk voor stuk een betekenis voor hem. „De eerste waren twee engelen op mijn arm, die staan voor mij en mijn zusje. Daarna heb ik een engel ge zet voor mijn vader en één voor mijn moeder." Op zijn arm staat de tekst die op de rouwkaart voor zijn moeder stond. 'When a memory is all that matters'. „Ik heb een sleeve op mijn arm en op mijn borst staat Volgens mij heb ik heel weinig stress in mijn leven. Ik maak me niet zo snel druk ook een grote tatoeage. Twee enge len met een kerkraam erachter. Het is net of je de kerk inloopt, met een doodskist en aan weerszijden banken, tussen de wolken. Ik ben niet gelovig, maar dit vond ik heel mooi." Kroon overlegt en be spreekt alles met zijn vader. „Hij zegt ook: zolang je het maar niet op je handen of in je nek doet, vind ik het prima." Ray Kroon woonde tot afgelopen zomer vanwege zijn studie in Rot terdam, samen met onder anderen Bart Deprez, een vriend en voor malig ploeggenoot bij Goes. Mo menteel loopt hij stage bij Port Zé- lande, in het laatste jaar van zijn studie Logistic Engineering. „Ik moet een nieuwe lay-out ontwer pen voor een magazijn. Alle voor- raadpunten zijn decentraal, ik moet dat centraliseren naar één opslagplek." Hij liep eerder al stage bij een scheepsagentschap. „Dat vond ik ook echt heel leuk. Weet je, ik ben niet iemand die een hele dag ach ter een bureau moet zitten. Ik vind het fijn om op pad te gaan, mensen te ontmoeten en afwisselend werk te hebben." Maakt hij zich druk over het vinden van een baan? „Niet echt." Dan, lachend: „Vol gens mij heb ik heel weinig stress in mijn leven. Ik maak me niet zo snel druk. Mensen denken dan al snel dat je laconiek of laks bent. Maar dat ben ik totaal niet. Aan de buitenkant kun je niet zien hoe ie mand van binnen echt is." Na de promotie via de nacompe- titie is Goes in de hoofdklasse aan een sterke rentree bezig. Dat had eigenlijk niemand verwacht, denkt Kroon. „Ikzelf in ieder geval niet. De vorige keer in de hoofd klasse hadden we echt een goede ploeg en was het niet makkelijk. Ik weet nog dat we in Venray hele maal van de mat werden gespeeld. Maar nu is het niveau, door de komst van de tweede en derde di visie, wel iets minder, vind ik. Dat we het zo goed doen durf ik op het conto van de trainer te schrijven. Rogier is één van de betere trainers die ik heb gehad." Vertrouwen Wat maakt Veenstra zo goed dan? Kroon: „Er zit bij hem altijd een gedachte achter. Hij kijkt ook van week tot week en heeft steeds een ander strijdplan. Rogier kan spe lers prikkelen, hij weet ze te raken en motiveren. Ik mag dan geregeld op de bank zitten, maar toch ben ik aan een aardig seizoen bezig. Ik heb er nu zes gemaakt, alleen Da niël Wissel en Erwin Franse heb ben er één of twee meer gemaakt. Vertrouwen doet veel met een spe ler. Ik ben iemand die af en toe eens een aai over zijn bol moet krijgen van een trainer. Als er ie mand langs de kant meteen naar me staat te schreeuwen als de aan- name bij de eerste bal die ik krijg niet goed is, dan ga ik daar niet be ter van voetballen." Of Ray Kroon volgend seizoen nog steeds bij Goes speelt, weet hij nog niet. „Soms twijfel ik. Mis schien ben ik wel toe aan een an dere omgeving. Ik speel nu acht jaar bij Goes en behoor inmiddels tot het meubilair. Als ik zou mer ken dat er een beetje een kink in de kabel komt, is het misschien beter om te vertrekken. Ik moet ergens een goed gevoel over hebben. Als dat niet het geval is, dan hoeft het voor mij niet." Morgen wacht de derby tegen Vlissingen. In de heenwedstrijd was Kroon basisspeler en won Goes met 1-2. „Het ging toen wel lekker. Ik heb er ook echt zin in. Ik heb met Francis Kabwe Manengela wel een echte concurrent. De linksbuitenpositie is volgens mij één van de weinige posities die bij ons dubbel bezet is. Soms is dat wel eens lastig. Francis en ik zijn twee verschillende type spelers. Gelukkig kan ik met mijn rende ment een bijdrage leveren aan het huidige succes van Goes. En ik ga ook gewoon lekker zo verder." HOOFDKLASSE GOES De derby in Vlissin gen werd vorig jaar - voor sommigen een verrassing - relatief eenvoudig gewonnen door Goes (1-2). „Toen was al les nieuw", stelt trainer Ro gier Veenstra. „We waren nieuw in de hoofdklasse en de meeste jongens hadden niet eerder voor zoveel pu bliek onder druk gespeeld." Veenstra begrijpt dat velen Goes nu bestempelen als fa voriet. „Misschien zijn we dat inderdaad. We draaien goed en willen de top drie blijven bedreigen. Woensdag stond er 23 man op het trainings veld. Er werd keihard ge traind. Van spanning was weinig te merken." Ondanks de goede resultaten hijgen meerdere ploegen Goes in de nek, waaronder Vlissingen. Het verschil be draagt slechts drie punten. „We kunnen nog degraderen, promoveren en kampioen worden. Er staat veel op het spel. Ik ben blij dat we zondag ook spelen om onze positie op de ranglijst." Veenstra heeft morgen de luxe van een fitte en com plete selectie. zaterdag 17 maart 2018 2V - Ray Kroon I Ray Kroon heeft deze competitie al zes keer ge scoord. Alleen Erwin Franse en Daniël Wissel maakten er meer (8). De teller voor Goes staat in zijn achtste seizoen bij de club op 30 (na)competitie- doelpunten. Zijn eerste goal maakte hij in april 2011. li Zijn eerste goal bij de seni oren maakte hij tien jaar ge leden voor Renesse. Op zijn zestiende scoorde hij tegen Zonnemaire. OSS'20 20-44 Halsteren 19-37 Jong Den Bosch 21-37 Goes 19-33 Gemert 21-32 SV Meerssen 18-30 Vlissingen 19-30 Nuenen 20-29 IFC 19-27 Groene Ster 20-27 UDI'19 18-26 BVC'12 21-25 EHC 21-23 Baronie 20-21 Juliana'31 21-18 Woezik 21-11 Ray Kroon: „Ik ben iemand die af en toe eens een aai over zijn bol moet krijgen van een trainer." fotomartinhulsman/orangepictures

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 57