I O O) CD O 20 ZE De Nooijer ziet rood en Dordt verliest Lesley Kerkhove mee naar Australië Debuut lonkt voor Bart Nieuwkoop VOETBAL GOES-VLISSINGEN Aanvaller van Goes neemt genoegen met een rol als bankzitter. „Als ik er echt alles voor opzij zou zetten, was ik waarschijnlijk wel een vaste basisspeler geweest. Maar er is meer in het leven", zegt hij aan de vooravond van de Zeeuwse derby. Vier dagen na de uitzinnige vreugde na het behalen van de periodetitel kreeg FC Dor drecht een fikse domper te verwerken. Op be zoek bij FC Den Bosch verloor de ploeg van verdediger Julius Bliek (Burgh-Haamstede) gisteravond met 4-r en werd trainer Gérard de Nooijer (Oost-Souburg) naar de tribune ge stuurd. Scheidsrechter Bax was het commen taar van De Nooijer op zijn fluiten beu en stuurde hem weg. Ook Istvan Bakx (Vlissin- gen) had met FC Oss weinig reden tot juichen. Hij verspeelde met zijn ploeg een voorsprong tegen Fortuna Sittard en verloor alsnog (1-2). Trainer Roy Hendriksen sprokkelde een punt met Helmond Sport bij FC Emmen (0-0). Lesley Kerkhove is opnieuw opgenomen in de Nederlandse selectie voor de Fed Cup. Het team speelt volgende maand (21 en 22 april) in en tegen Australië. Bij winst handhaaft Ne derland zich in de wereldgroep. Bondscoach Paul Haarhuis maakte drie van de vier speel sters bekend. Behalve Kerkhove werden ook Demi Schuurs en Michaëlla Krajicek opgeroe pen. In de eerste ronde verloor Nederland van de Verenigde Staten. Kerkhove en Schuurs boekten wel een zege in het dubbelspel op de zusjes Serena en Venus Williams. In dat duel maakte Serena Williams haar rentree. De Zeeuwse verdedigers Rick van Drongelen (Hamburger SV) en Bart Nieuwkoop (Feyen- oord) zijn opgenomen in de selectie van jong Oranje. Van Drongelen debuteerde in sep tember voor deze Oranje-ploeg; Nieuwkoop moet zijn debuut nog maken. Jong Oranje speelt op donderdag 22 maart in stadion De Vijverberg in Doetinchem om 18.30 uur een oefeninterland tegen België. Op dinsdag 27 maart volgt om 18.00 uur de EK- kwalificatiewedstrijd in en tegen Andorra. Jong Oranje heeft na vijf duels acht punten en staat daarmee op de tweede plaats in groep 4. Alleen de poulewinnaar plaatst zich recht streeks voor het EK in Engeland (in 2019). ZV. Lentink Afgelasting Kerkhove Eén van zijn beste vrienden om schrijft hem als een rustige, sociale kerel. En soms, zo klinkt het, is Ray Kroon misschien wel een beetje te lief. Zeker ten opzichte van een trainer. Bij Goes zit de 26-jarige aanvaller geregeld op de bank en Kroon is niet het type dat dan ver baal van zich afbijt. „Ik kan soms inderdaad wel iets te lief zijn, ja. Dat zit nu eenmaal in mijn karak ter", bevestigt hij. „Grote mond, klein hartje." Kroon is al aan zijn achtste sei zoen bezig bij Goes, dat morgen middag op eigen veld de derby te gen VC Vlissingen speelt. Of hij in de basis start? Kroon weet het niet en maakt zich er ook niet druk over. Het klinkt wellicht wat vreemd uit de mond van een voet baller, maar de voetballer uit Re- nesse heeft er soms geen moeite mee als hij op de bank moet begin nen. „Weet je wat het is? Op zater dag ga ik wel eens wat met mijn maten doen. Ik ga bij hun wed strijd kijken en daarna blijven we hangen. Daar kies ik bewust voor. Als ik er echt alles voor opzij zou zetten, was ik waarschijnlijk wel een vaste basisspeler geweest. Maar er is meer in het leven." Zijn vader is zijn steun en toe verlaat, die bij heel veel wedstrij den langs de lijn staat. Ray Kroon had graag gezien dat zijn moeder ernaast zou staan, maar ze over leed in 2012. Het heeft zijn kijk op het leven veranderd. Op 25 maart is het precies zes jaar geleden dat zijn moeder overleed. „Dat heeft een enorme impact op je leven", weet Kroon. „Vroeger deed ik bijvoor beeld alles met een bal. Maar na het overlijden van mijn moeder is dat wel veranderd. Je moet blij zijn dat je gezond bent en als het kan Vroegerdeed ik bijvoorbeeld alles met een bal. Maar na het overlijden van mijn moeder is dat wel veranderd genieten van het leven, leuke din gen doen. Daarom ga ik op zater dag ook wel eens met die maten weg. Voetbal komt sinds het over lijden van mijn moeder niet altijd meer op de eerste plaats. In mijn leven is het nu dat ik 'en' doe in plaats van 'of." Zijn moeder kreeg toen hij nog een klein ventje was borstkanker. „Daar genas ze gelukkig van. Een aantal jaren voor haar overlijden werd ze weer ziek. Ik weet nog goed dat we met Goes een uitwed strijd tegen Brabantia moesten spelen. Ik reed langs het kanaal bij Het Schenge in Goes toen mijn va der me liet weten dat ik terug naar huis moest komen. Tegen Gérard de Nooijer (trainer) heb ik toen ge zegd dat ik terug naar huis ging. Ik was thuis, de wedstrijd was tegen half vijf afgelopen en toen overleed mijn moeder. Mijn vader, mijn zusje en ik waren er gelukkig bij." Hij praat er nuchter over. „Ook dat past bij mijn karakter. Drie da gen na het overlijden van mijn moeder ging ik zaalvoetballen. Dat voelde goed, even weg, even die bal voelen." Een paar maanden la ter kwamen alle emoties er wel uit bij Kroon. „Dat was na de promo tie naar de hoofdklasse. We won nen thuis met 3-1 van Nemelaer en daarmee was de promotie binnen. Na het laatste fluitsignaal kwamen de tranen. Het werd me even te veel." Zijn ouders en zusje draagt hij in zaterdag 17 maart 2018 VOETBAL TENNIS Lesley Kerkhove is weer opgenomen in de Fed Cup-selectie, fotoanp VOETBAL De fusie tussen de voetbalverenigingen Oostkapelle en Domburg én de Oostkapelse sportvereniging DOK is een stap dichterbij. De leden van alle clubs hebben hun goedkeuring gegeven. Het fusieproces kan nu in gang wor den gezet. De partijen richten zich op een fusie medio 2019. Zowel derdedivisionist 's Lands Welvaren 3 als vierdedivisionist Jacobs kwam tot een zwaarbevochten puntendeling. Bij 's Lands Welvaren 3 miste Alfred van den Dries zes matchballen, maar won toch. Nico Peeters en André Karelse remiseerden. Voor Jacobs speelden Rob Jacobs en Piet Koek gelijk, ter wijl Martin Sturm voor de enige zege zorgde. I Matthew Lentink vertrekt bij Kloe- tinge. De doelman gaat de club na vier jaar verlaten. Waar hij naar toe gaat, is nog onbe kend. Lentink is dit seizoen zijn basis plaats kwijtge raakt aan Mitchell Braafhart. II Vanwege de ver wachte kou zijn er voor komend weekeinde al di verse wedstrijden in de jeugdcate- gorieën afgelast. Dat geldt voor het voetbal (onder 11 jaar en jonger), jeugdhockey (de wedstrijden van de F- en E-teams) en het rugby (mini's, cubs en ju nioren). I Lennard Kerkhove staat ook volgend seizoen aan het roer bij voetbal club De Noorman nen. De oefen- meester gaat zijn vierde seizoen in bij de club uit Westkapelle. Beide partijen hebben de intentie voor een nog lan gere samenwer king uitgesproken. Kroon: Grote mond, maar klein hartje Barry van der Hooft Goes - Ray Kroon Ray Kroon hoort in zijn achtste jaar bij Goes inmiddels tot het meubilair, foto johan van der heijden o.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 56