Lege school maakt plaats voor jongerenwoningen met zorg 6 Appartementen in Theo van Doesburgcentrum Nieuwe eigenaren AVV Beheer en ME Vastgoed willen het gebouw ontwikkelen tot dertien ruime ap partementen met balkons en, bo venin, dakterrassen. Er komt een lift. Bij de appartementen worden dertien dubbele garageboxen ge bouwd, aan de zijkant achter Brou- wenaarstraat 4, het huidige kantoor van ME Vastgoed, op de plaats van het kantoorblok dat zorginstelling Zorgstroom daar ooit bouwde. Aan de voorzijde van dat pand verandert niets: Iriz Thuiszorg en taaicen trum Dunya zijn daar gevestigd. De appartementen in de voorma lige klaslokalen worden tussen de 119 en 200 vierkante meter groot. Het stijlvolle trappenhuis met glas- in-loodramen, de betegelde wan den en de vele bouwkundige details in de gangen blijven behouden, zeggen de ontwikkelaars. „We wil len die juist laten zien. Die geven het gebouw waardigheid", vindt Monique van Velzen van AW. Dat geldt ook voor de karakteristieke, kubistische opbouw van de buiten kant. De balkons die daar worden aangebracht, zullen aansluiten op de bouwstijl, stelt zij. De verbouwing doet Bouwgroep Peters, die het pand ook al in onder houd had voor verkoper corporatie 1'Escaut. „We hopen dat de vergun ningsprocedures in september Toen bekend werd dat we het pand hadden gekocht, meldden zich spontaan geïnteresseerden kunnen beginnen, dat we begin 2029 gaan bouwen en halverwege dat jaar kunnen opleveren", zegt Chris McEvoy van ME Vastgoed. Belangstelling van kopers is er al. „Toen bekend werd dat we het pand hadden gekocht, meldden zich spontaan drie, vier geïnteresseer den." Vlissingers, beaamt hij. De voormalige Rijks Hogere Bur gerschool aan de Brouwenaarstraat verloor in 1992 zijn schoolfunctie toen het Scheldmond College ver huisde naar het Weijevlietplein. Het gebouw werd in 2994 omge bouwd tot het Centrum voor Kun steducatie Theo van Doesburgcen trum, vernoemd naar de grondleg ger van de kunststroming De Stijl, vorig jaar precies 100 jaar oud. Het gebouw is tussen 1920 en 2924 ont worpen door architect H.W. Hei wig en gebouwd onder rijksbouw meester W.A.J. Vrijman met De Stijl als uitgangpunt. Het is in 1997 als rijksmonument erkend door de Rijksdienst voor Cultureel Erfgoed. De ontwikke laars moeten daarom met de Rijks- monumentendienst in de slag. Die vindt volgens de website het ge bouw 'van algemeen belang van wege cultuur- en architectuurhis torische en ensemblewaarde, voorts van belang vanwege gaaf heid'. Het gaat om acht mensen tussen de 25 en 33 jaar, die functioneren op het niveau van een 4- tot 9-jarige. Woningbouwcorporatie Zeeuw- land en zorginstelling Arduin wil len in zee met de ouders, die daar voor het initiatief 'Gewoon Wo nen' hebben opgericht. Onder die naam en formule hebben in het land al diverse ouderinitiatieven geleid tot woongroepen waarin mensen met beperkingen deels zelfstandig, deels gezamenlijk en verzorgd wonen. Autisme Op de plaats van de school en de gymzaal aan de Van Ginkelstraat komt een soort hof van woningen. Enkele groepswoningen zijn voor oudere cliënten met autisme van zorginstelling Arduin. Deze mensen hebben 24-uursbegelei- ding en gaan onder begeleiding naar buiten. De plannen zijn recent gepresenteerd aan omwonenden. Volgens wethouder Albert Vader waren de eerste reacties positief. Als het project haalbaar blijkt, gaat woningcorporatie Zeeuwland het complex bouwen en beheren. De nieuwbouw wordt twee bouw lagen hoog. Op de plaats van de Komende zomer worden de school gebouwen gesloopt. In die tijd gaat ook de inspraakperiode in gymzaal komen vijfhuizen die lij ken op die aan de Irenestraat. Som mige bewoners worden 's ochtends met taxibussen naar hun dagbeste ding gebracht en 's middags weer thuisgebracht. De bussen krijgen eigen parkeerplaatsen. Die komen er ook voor zorgpersoneel en be zoekers. Zomer 2020 Komende zomer worden de schoolgebouwen gesloopt. In die tijd gaat ook de inspraakperiode voor de plannen in en kunnen be langhebbenden reageren. Als alles volgens plan gaat, kan de bouw hal verwege volgend jaar beginnen en zomer 2020 klaar zijn. IN DE REGIO Dag van de Franse film Wandeling Zeeuws Orkest Kinderfeest MIJN DORP, MIJN STAD Zaterdag Zondag zaterdag 17 maart 2018 WA Wonen in de oude Rijks-hbs Volgend jaar kun je wonen in de oude Rijks-hbs in Vlissingen. Met dubbele garage en balkon of terras. Het Theo van Does burgcentrum wordt wooncom plex. Claudia Sondervan Vlissingen - Chris McEvoy, ME Vastgoed Zeven jaar nadat de schoolbe volking verhuisde naar het Kroonjuweel is er een nieuwe toekomst voor het oude school gebouw van Het Kompas in Oost-Souburg. Een groep ou ders wil op het terrein aan de Molenweg woonruimte met zorg laten bouwen voor hun jong-volwassen kinderen met een beperking, verstandelijk of meervoudig. Claudia Sondervan Oost-Souburg PVi/V-vWh"vr Y. Z-2ö\ Op de plaats van de school en de gymzaal aan de Van Ginkel straat komt een soort hof van woningen, artistsimpressiondegaaij ARCHITECTUUR MIDDELBURG De Alliance Fran- gaise Walcheren houdt morgen, zon dag, de Dag van de Franse film in Ci nema Middelburg. Er staan twee films op het programma. Om 11.30 uur draait Visages Villages een liefdevol ge schoten portret van de mensen op het Franse platteland. Om 15.00 uur staat Médecin de cam pagne op het pro gramma over een jonge dokter die een zieke platte landsdokter moet vervangen. Kaartjes zijn te koop op de site van Cinema Middelburg. VLISSINGEN ZBIBibliotheek Vlis singen houdt van daag een natuur wandeling langs het strand en door het Nollebos met een natuurgids van het IVN. Verzamelen vanaf 10.30 uur met koffie en thee. Er is een introductie door natuurgids Ineke Thasing van het IVN. De wande ling begint aanslui tend en eindigt rond 13.00 uur bij de par keerplaats onder aan de boulevard. MIDDELBURG Het Zeeuws Orkest geeft een voor jaarsconcert met soliste Tania Kross. Aanvang 20.00 uur. zeeuwsorkest.nl. MIDDELBURG Het Leger des Heils houdt vandaag van 16.00 tot 18.00 uur een feest voor kin deren tot en met 12 jaar. Onder de 6 jaar alleen met be geleiding. Kosten: vrijwillige bijdrage. Aanmelden op korps.walcheren@ legerdesheils.nl. MATHILDE SANTING OOST-SOUBURG Mathilde Santing treedt 24 maart op in Razzmatazz in Oost-Souburg. De zang van Mathilde Santing ligt ergens tussen teder en uitbundig. Ze verstaat de kunst van beheersing en kan daarmee schijnbaar met het grootste gemak muziek naar haar hand zetten. Ze controleert en diri geert haar stem als geen ander. Dat maakt veel mogelijk. Zelfs het bijna onmogelijke om te spelen met de onnavolg bare kwaliteit die in de muziek van poplegende Joni Mitchell besloten ligt. Ga er maar aanstaan. Met een hommage aan Joni Mitchell tourt Mathilde Santing met haar muzikanten langs theaters en clubs. Aanvang 20.30 uur. fotomichelwielick AAGTEKERKE Gymzaal, 18.30- 20.30 uur: Free Running Clinic KOUDEKERKE Galerie De Pastorie, 12.00-17.00 uur: Ex positie schilderijen van Martijn van 't Hof MIDDELBURG ZB, 14.30-15.30 uur: Evenement 'Zing Mee Met Me'; Mid delburgs Minithea- ter, 20.00 uur: Voor stelling 'De Geluk kige Mandarijn'; Studio A58, Podium 23, 20.00 uur: Johnny Cash Road- show; Cinema Mid delburg, 21.30 uur: Vertoning '7 Gironi' VLISSINGEN Ridderspoorlaan 2, 09.00-12.00 uur: Muzikale rommel markt; De Lamme- renburcht, 14.00- 16.30 uur: Cabaret middag De Zonne bloem; St. Jacobs- kerk, 20.00 uur: Keltisch concert Cadant Symfonie Orkest; Theater Spoetnik, Oude Markt, 20.30 uur: Première 'Het Moe derhuis' door de Zeeuwse Komedie MIDDELBURG Cinema Middelburg, 11.30 uur: Vertoning 'Visages Villages'; Doopsgezinde Kerk, 15.00 uur: Concert klarinettist Peter Koetsveld; Van Eijkeren Dancemasters, 17.00-21.30 uur: Ar gentijnse Tango NIEUW- EN SINT JOOSLAND Theater de wegwij zer, 15.00 uur: Op treden Willem Ver- mandere RITTHEM Klein Theater De Verwachting, 16.30 uur: Culinaire voor stelling Selamat Makan VLISSINGEN Ter Reede, 11.30- 12.30 uur: Concert Ensemble Sexteto Recuerdo; Theater Spoetnik, Oude Markt, 14.30 uur: Theaterstuk 'Het Moederhuis' door de Zeeuwse Kome die; Nieuwe Kerk, 16.30 uur: Cantate dienst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 42