VVD wil sloten in de Tweede Kamer: er wordt gestolen als de raven 3 Na 35 bestralingen voor prostaatkanker werd de 74-jarige Willem 'De Kromme'van Hanegem gisteren gezond verklaard. Opgelucht? Het zou gek zijn als ik dat niet was hè m half n gistermorgen belde dokter Moonen vanuit het An- toni van Leeuwenhoek, de pendance Hoofddorp. „Ik heb goed nieuws", zei hij. Dat was zwak uitgedrukt. Het nieuws was zelfs beter dan gedroomd. Willem van Hanegem: „Heel gek was het... De dokter vertelde me dat de waarden in mijn bloed met twee punten gedaald waren, van 6,9 naar 4,9. Vooraf was gezegd dat we moesten rekenen op een lichte stijging, want het duurt meestal even voor dat de behandeling begint te werken. De dokter was dus heel tevreden. Ik hoef niet eens terug. 'Ik zie je nog wel een keer', zei hij." „Het zou gek zijn als ik dat niet was hè. Maar ik ben nooit somber geweest over de afloop. In het zie kenhuis zeiden ze steeds dat alles in orde zou ko men." Vanaf thuis in Overveen bij Willem en Marianna van Hanegem werd het goede nieuws verspreid. Willems dochter Alies hing huilend aan de tele foon. Ex Truus stuurde een opgewekt sms'je. Vriend Jaan de Graaf werd gebeld en reageerde dolblij. „Ik kan je nog niet missen hoor!" Van Hanegem: „Ja, dat is best gek. De kans is groot dat ik volgend jaar gewoon 75 word. Ik laat het even bezinken. Blijf rustig doen. Ik kan nu opeens wel heel hard op een fiets gaan rossen, maar dat lijkt me niet verstandig." „Ik zorgde dat ik in beweging bleef. Beetje wande- len, golfen, een hole of vier, zes. Het werk voor AD en Ziggo ging ook gewoon door." Op tafel lag gisteren een van de plastic zakken vol kaarten en brieven die Willem de afgelopen maanden ontving. Van mensen uit het hele land kwamen maandenlang mooie reacties, ook uit Amsterdam. Oud-Ajacieden Heini Otto en Wim Kieft lieten vaak van zich horen. Voetballers belden of appten. De ene na de an dere beloofde voor hem te bidden. „Veel voetbal lers van Marokkaanse afkomst zochten contact, ook jongens die ik nooit heb getraind. Ze zeiden: Trainer, u bent altijd eerlijk naar ons. U behandelt ons op dezelfde manier als alle andere voetballers. Dat waarderen we." Heel aandoenlijk allemaal, vindt Willem, en hij zou het liefst al die aardige mensen bijeenroepen om ze persoonlijk te bedanken. In zeven weken werd Willem 35 keer bestraald. Steeds op doordeweekse dagen, rond negenen. In het weekend mocht het lichaam uitrusten. Heel raar, zegt Willem, maar hij kreeg lol in het vaste loopje. „Die mensen in het ziekenhuis, de dokter, de verpleegkundigen, ze waren zo met me begaan, en met de andere patiënten. In het begin keken ze me daar vreemd aan. 'Hoe ben jij hier binnengeko- men?' vroeg een man. 'Door dezelfde deur als jij', zei ik. Hij dacht dat ik door een ge heime ingang naar binnen was geloodst." „Ja, dat was wennen voor hun, voor mij niet. Maar al gauw zaten we daar met zijn allen te kletsen. Soms had je zo'n leuk gesprek, dat je het vervelend vond dat je weer naar de scan moest. Mannen zo als ik zaten er, of dochters met hun moeder en kleindochters met hun oma. Er zat er eentje steeds te puzzelen, terwijl haar oma binnen was. 'Cryptogrammen, daar houdt mijn oma zo van', zei ze. Die oma had thuis hele puzzels aan de muur." „Eh, nee... Of ha, dat verwacht je natuurlijk niet van mij." Hij grinnikt even. „Goed dan, het enige negatieve kwam van mijn grote lievelingssport. Ik heb heel veel slecht voet bal gezien." zaterdag 17 maart 2018 GO 'Kans is groot dat ik gewoon 75 jaar word' Wessel Penning Overveen Nu ben je opgelucht? En nu ben je dus gewoon weer gezond. Hoe heb je de afgelopen maanden beleefd? Regeringsfractie VVD voelt zich niet veilig in het gebouw van de Tweede Kamer. Om spionage, diefstal van vertrouwelijke gege vens en van waardevolle spullen tegen te gaan, krijgen de libera len sloten op hun deuren. Jan Hoedeman Den Haag Andere fracties hebben van het presidium van de Tweede Kamer ook het aanbod gekregen sloten te laten zetten, maar om veilig heidsredenen wordt niet gezegd of meer fracties er gebruik van maken. In een aantal gevallen worden er nieuwe deuren ge plaatst, omdat niet alle deuren sleutelgaten hebben. Een VVD'er die een aantal keren ten prooi viel aan diefstal zegt: „Er wordt gestolen als de raven." Zo verdween een mini-beamer van een VVD-Kamerlid ter waarde van 450 euro. Een andere, prominente VVD'er zegt: „Er zijn tientallen iPads en andere waardevolle spul len verdwenen. Ik ben ervan over tuigd dat het internen zijn en geen bezoekers van de Tweede Kamer." Volgens een ingewijde is er een keer een iPad gestolen die bij een medewerker van een an dere fractie werd teruggevonden. Omdat de iPad zo was ingesteld, kon het spoor via iCIoud worden gevolgd naar een ander gedeelte van het gebouw, waar de dader werd gepakt. Bij de VVD liggen regelmatig ge heime kabinetsstukken die nog niet openbaar mogen worden. De agenda van de ministerraad, de stapel bijbehorende stukken, maar ook conceptbrieven en con ceptrapporten dwalen door de burelen van de liberalen. Sommige beroofde Kamerleden melden de diefstal bij de Tweede Kamerbeveiliging. De politie komt langs, maar het leidt nooit tot een aanhouding. De meeste Kamerle den lossen het probleem op via hun verzekering. In 2015 zijn drie diefstallen gemeld, in 2016 geen en vorig jaar één. Een ingewijde noemt het belache lijk dat de VVD sloten op deuren wil. „Het is een kwestie van te lui zijn om je bureau op te ruimen. Er zijn kasten met sloten. Een porte feuille op je bureau laten liggen, is diefstal uitlokken." —Willem van Hanegem Het laatste be zoek aan het zie kenhuis leverde goed nieuws op voor Willem van Hanegem. Het duurde even voordat ze je als een mede patiënt zagen en niet als een beroemde oud voetballer? Was er nog iets niet goed de afgelopen maan den?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 3