Toch nog vijftig geworden Ergernis over getreuzel Zeeland Seaports in kwestie Thermphos Ray Kroon: Er is meer in het leven dan voetbal Verhoging Zeeuwse wegenbelasting onvermijdelijk De irritatie over nieuwe strubbelingen in het Thermphos- dossier loopt hoog op. Havenbedrijf Zeeland Seaports was gisteren in de Staten-vergadering de gebeten hond Politieke partijen vrezen represailles van de kiezer in het stemhokje woensdag zeeland3 Zeeland Seaports (ZSP, inmiddels onderdeel van North Sea Port) treuzelt met zijn handtekening on der een samenwerkingsovereen komst met het Rijk en de provincie om het terrein van de voormalige fosforfabriek Thermphos bij Nieuwdorp schoon te maken. In tussen moet de provincie wel beta len. „Ik irriteer mij hier gigantisch aan", brieste Anita Pijpelink (PvdA) gisteren in de Statencommissie be stuur. „Ik begrijp hier niets van." Zonder handtekening geen geld, waarschuwde Harold van de Velde (SGP). „Wij zijn van het principe boter bij de vis." Zeeland Seaports wil uitgezocht hebben of de 27,7 miljoen euro die zowel Rijk als provincie in de sane ring steekt door Europa kan wor den aangemerkt als ongeoorloofde staatssteun. „Had dat niet eerder uitgezocht kunnen worden?", mopperde Kees Bierens (WD), om eraan toe te voegen: „De vraag stel len is hem beantwoorden." Statenbreed was er onbegrip voor het havenbedrijf. „Dit is killing voor het vertrouwen", oordeelde Jan Henk Verburg (Christenunie). Zelfs gedeputeerde Jo-Annes de Bat schoot uit zijn slof. „Ik begrijp de ir ritatie. Die heeft bij ons de afgelo pen week ook hoogtij gevierd. Ik zou ook wel eens een keer willen zeggen: en nu geen gezeik meer, de deur gaat dicht en we gaan pas weg als er getekend is." De Statenleden voelden zich afge lopen week overvallen door een voorstel van het provinciebestuur om te doen alsof de samenwer kingsovereenkomst al is getekend en alvast 10 miljoen euro van de 27,7 miljoen beschikbaar te stellen voor de sanering. Die dreigt anders te stokken. De afspraak was juist an dersom: eerst alle handtekeningen onder de samenwerkingsovereen komst en dan betalen. Het debat van gisteren was een voorbereiding op de Statenvergade ring van 6 april. Dan moet een de finitief besluit worden genomen. Hoewel geen enkele partij wil dat de schoonmaak van het Therm- phosterrein vertraging oploopt, hielden ze allemaal nadrukkelijk de optie open om volgende maand niet akkoord te gaan. De Bat vroeg wel 'een klein beetje begrip'. Hij wist wat van de woede weg te nemen door erop te wijzen dat de provincie niet als enige geld voorschiet, maar dat alle drie de partijen al meebetalen. Hij beloofde dat dit principe van 'gelijk overste ken' wordt toegevoegd aan het Sta- tenvoorstel. Verder wees hij erop dat de handtekening van ZSP vóór 1 mei moet zijn gezet. Dan is de fusie tussen de Zeeuwse havens en die van Gent ook juridisch een feit en dat kan niet zonder getekende sa menwerkingsovereenkomst. De Bat: „Zonder handtekening geen fusie." „Als het voor 1 mei kan, kan het ook voor 6 april", bromde Bierens. Dan zou het hele Statenvoorstel overbodig worden. „Daar hoop ik op", zei ook De Bat. tz zaterdag 17 maart 2018 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl SLUISKIL „Ze hebben al zoveel van ons afge pakt", Meerten Dallinga (68) zag in zijn leven veel verdwijnen in zijn Sluiskil. Het pontje over het kanaal, dat bleef. „Al zag het er lang uit dat het niet zou lukken." Dallinga, voorzitter van de Stichting tot Be houd van de Pont te Sluiskil, vierde gisteren met andere vrijwilligers de vijftigste verjaardag van de pont. Een speurtocht voor de kinderen, een pen voor de passanten en een receptie op zaterdag. Vanwege de weersverwachting in Wok Plaza en niet in een tent. foto peter nicolai ZEELAND 20 Havenbedrijf gebeten hond Ernst Jan Rozendaal Middelburg BEHOUD HUIDIGE KARAKTER NOLLEBOS-WESTDUINGEBIED! vlissingen.pvda.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 37