po li 30 Sjinkie Knegt verliest titel Alles over het Formule 1-seizoen 2018 li POLEPOSITION SHORTTRACK WK IN MONTREAL Vind een winkel bij u in de buurt via pzc.nl/fl Als Dennis Klaster (foto) in 2003 niet de rechtstreekse buurman van de huidige short- trackbondscoach Je roen Otter was gewor den, dan zou hij nu nooit zo'n belangrijke rol in het leven van Sjinkie Knegt en Suzanne Schul- ting hebben gespeeld- De commercieel manager van een farmaceut volgde het schaatsen via tv, zoals hij vele sporten volgde. Maar shorttrack? „Daar wist ik toen niets van." Otter veranderde dat. De buren werden vrienden en Klaster ging als toerist naar de Spelen van Vancouver in 2010. Op die 21ste Winterspelen ont moette Klaster Sjinkie Knegt in het Holland House. „Sjinkie was al snel uitgeschakeld. Ik zag in Vancouver voor het eerst shorttrack en vond dit meteen een geweldige kijksport. Je roen zei altijd: 'Let op, deze sport gaat enorm groeien. En Sjinkie wordt ooit wereldkampioen'." Intussen verliet Klaster de farma ceut en begon als zelfstandige in ijs- en chocolade. Vier jaar later reisde hij opnieuw Otter achterna voor de Spe len van Sotsji. Hij zag onder meer Knegt brons winnen, de eerste olym pische shorttrackmedaille ooit voor Nederland. Toen ging het balletje rol len. Klaster verdiepte zich in sponso ring, sprak zijn netwerk aan en niet veel later vroeg Knegt aan Klaster wat hij aan moest met de mail van IKO, een bedrijf dat zich als privésponsor aanbood. Klaster: „Ik ga wel een pro positie maken." Knegt: „Een wat?" Na twee jaar werd het contract met IKO opengebroken, toen het WK in Rotterdam naderde. Via via regelde Klaster bovendien een lucratieve deal voor Knegt met de Nederlandse lote- DISKWALIFICATIE rij, waar hij Suzanne Schulting ook bij betrok. „Dat wilden ze eerst helemaal niet, maar na Pyeongchang zijn ze blij dat ze toen ook Schulting hadden vastgelegd. Het werd trouwens de eerste, echte goeie deal voor Sjinkie." De familie Schulting had inmiddels de ijscoverkoper het verzoek gedaan de zaken van hun snelle dochter te behartigen. Klaster zei ja. Waarna hij de grootste vis uit de vijver ving: Samsung. In de aanloop naar de Win terspelen in Zuid-Korea wilden de Aziaten iets doen met sporticonen, zoals ze eerder met windsurfer Do- rian van Rijsselberghe voor Rio 2016 hadden gedaan. Baard Samsung had echter een voorwaarde: Sjinkie moest zijn baard laten staan. De Koreanen hadden geleerd van hun campagne met Van Rijsselberghe die nadat alle reclamewerk erop zat, vlak voor Rio zijn kop kaal schoor. „Deal", zei Klaster. „Ik heb altijd gezegd dat dit de fase was voor Sjinkie om financieel te oogsten. Dat is gelukt." Hoeveel geld er met deze eenjarige deal is gemoeid, wil Klaster niet zeg gen. Of hij in staat is de twee boeg beelden financieel onafhankelijk te maken? „Dat gaat waarschijnlijk niet lukken. Maar we gaan wel een eind ko men. Sjinkie heeft nog vier jaar, Su zanne nog twaalf. Ik las deze week dat Sven Kramer een vermogen van tien miljoen heeft. Dat ga ik met Sjinkie en Suzanne waarschijnlijk niet bereiken. Shorttrack is in Nederland een kleine sport. Maar er gebeurt wel wat. Short track heeft nu idolen." Knegts marktwaarde is niet gedaald, ook al delfde hij geen goud in Pyeong chang. „Sjinkie had beter een oude Hyundai of KIA kunnen kopen. Had hij wat te sleutelen gehad. Nu ver veelde hij zich stierlijk." Interviews, voorspellingen en feiten Alles over de circuits, teams en de coureurs Jouw Formule 1 gids voor het hele seizoen pCUZJU'WL S BON POLE POSITION 8 710114 004123 Ik las dat Sven Kramer een vermogen van tien miljoen heeft. Dat gaan we niet halen zaterdag 17 maart 2018 PC 'Nu tijd om te oogsten' Sjinkie Knegt en Suzanne Schut ting hopen op het WK shorttrack na de Spelen nog meer roem te vergaren. Kunnen ze er later van leven? „Ze komen een eind." Renze Lolkema Heerenveen MONTREAL Suzanne Schulting, net hersteld van een koorts, besloot gisteren op het laatste moment toch van start te gaan bij de WK. Op de openingsdag werden op drie afstanden de heats verreden. Op de 1000 en 1500 meter plaatste Schul ting zich probleemloos voor de halve finale, alleen op de 500 meter strandde ze. Ook Sjinkie Knegt had pro blemen. Hij werd in de heats van de 500 meter gediskwa lificeerd voor een onhandige actie op de finish. Daardoor verloor de Fries zijn wereld titel op de kortste afstand en moet hij aan de bak om nog allround wereldkampi oen te kunnen worden. Hij bereikte wel de volgende ronde op de 1000 meter. Programma, vandaag, fi nales: 19.21 uur: 1500 meter (v), 19.35 uur: 1500 meter (m), 21.18 uur: 500 meter (v), 21.27 uur: 500 meter (m). Morgen, finales: 19.25 uur: 1000 meter (v), 19.35 uur: 1000 meter (m), 20.00 uur: superfinale (v), 20.09: super finale (m), 20.32 uur: relay (v), 20.40: relay (m). POLEPOSITION O.a. verkrijgbaar bij: AKO, Albert Heijn, Blz., Bruna, Cigo, Jumbo, Libris, Plantage, PLUS, Primera, The Read Shop, Vivant. - Dennis Klaster -4 Sjinkie Knegt tijdens zijn onre glementaire inhaalactie op de relay in Pyeongchang. Samuel Girard gaat onderuit. FOTO REUTERS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 30