Verkiezinaen Minicampings Veere de klos Marina Beach wordt in de gaten gehouden Aanrijtijd brandweer vorig jaar langzamer 2 MAIKEL HARTE I O? S NEDERLANDERS SLAAPT SLECHT I Column De gemeenteraadsverkiezin gen staan weer voor de deur. Ik vind dat die verkie zingen eigenlijk altijd iets oneer lijks hebben door de invloed van landelijke partijen. Gaat het lande lijk mis, dan werkt dat ook lokaal door. De PVDA zal daar bijvoorbeeld behoorlijk last van hebben. Het maakt dan bijna niet uit wat je lo kaal gepresteerd hebt, je wordt af gestraft omdat het landelijk neer waarts gaat. Dat moet frustrerend zijn. Anderzijds: Heb je een lande lijke lijsttrekker die veel stemmen trekt, dan kom je als lokale partij zo maar in de raad. Dat heeft dan vaak helemaal niets met een lokaal partijprogramma te maken of met de capaciteiten van de personen die op de lokale lijst staan. De PW zal daar wel een voorbeeld van worden. Ze gaan in mijn eigen woonplaats Terneuzen meedoen en zullen ongetwijfeld stemmen trekken. Niet door de lokale poli tici maar door Geert Wilders. Van de week bezocht hij Terneuzen en dat is dan ook een slimme zet, maar bij een verkiezingsdebat dat ik laatst mocht leiden, liet de lo kale PVV, hoewel uitgenodigd, verstek gaan. Jammer, juist dan moet je laten zien wie je zelf bent. Het succes van lokale partijen is in ieder geval niet heel vreemd. Je hebt weliswaar geen voordeel van een populaire landelijke lijsttrek ker, maar misschien is het nog wel belangrijker dat je er ook geen na deel van hebt. Aan de andere kant vraag ik me dan weer af of het niet juist goed is als er een lijntje naar de provincie en Den Haag loopt, omdat je bij een landelijke partij zit. Afijn, iedereen zal wel zo zijn overwegingen hebben om te kie zen. Als je het mij vraagt: stem niet op een partij, maar stem op een persoon. Stem op iemand die je persoonlijk kent. Iemand van wie je weet dat-ie aardig is, een goed stel hersens heeft en het beste met de mensheid voor heeft. Over vier jaar zien wel dan weer verder. Stem niet op een partij, maar stem op een persoon DESTELLING Vandaag: Zeeuwen zijn helemaal niet zuinig Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters LOGISCH ALS JE OP VIJF NEDERLANDERS GAAT LIGGEN.' CDA in race voor slechtste slogan Blof in België ook nummer 1 Twintig kilo cocaïne gevonden HULST Aanhouding na huiselijk geweld De gemeentelijke Kampeerveror- dening op basis waarvan in Veere het maximum aantal plaatsen met tien is verhoogd, is 'in strijd met het Europees recht', oordeelt de Raad van State. Wethouder René Mole naar van Veere verwacht dat Veere de regels snel zodanig kan aanpas sen dat minicampinghouders hun zaken kunnen voortzetten. De gemeente Veere en juridisch adviseur Bram van Leeuwen liggen al tijden in de clinch over de kam- peervergunning van De Heksenke tel bij Veere, een minicamping die wordt geëxploiteerd door de zus van Van Leeuwen. In tegenstelling tot andere minicampings mag De Heksenketel het aantal standplaat sen niet uitbreiden. Als De Heksen ketel niet meer standplaatsen mag verhuren, mogen andere minicam pings dat ook niet, betoogt Van Leeuwen al jaren. De Raad van State oordeelt nu, daarop geattendeerd door Van Leeuwen, dat de uit 2015 daterende Kampeerverordening niet voldoet aan de 'Dienstenrichtlijn' van Eu ropa. Twintig minicampings mo gen daardoor met onmiddellijke in gang niet meer dan vijftien stand plaatsen verhuren aan campinggas- ten. Veere kan niet meer in beroep tegen de beslissing. Als ze de mini campings toch de mogelijkheid wil geven 25 standplaatsen te blijven verhuren, moet ze nieuw beleid vaststellen. Veere kan niet in beroep en moet nieuw beleid vaststellen Molenaar werd onaangenaam ver rast door het gerechtelijke vonnis. Maar de wethouder liet de gemeen teraad direct weten dat de 'tekortko mingen in de regelgeving met een voudige aanpassingen zijn op te los sen'. Minicampinghouders hoeven zich 'absoluut niet ongerust te ma ken'. Van Leeuwen ziet dat anders. Volgens hem stelt de Raad van State dat bijna alle Veerse houders van mini-campings ('ver over de hon derd') gehouden zijn aan een maxi mum van vijftien standplaatsen. Het toezicht op vakantiepark Ma rina Beach bij Hoek is aangescherpt. Dat is niet zozeer gebeurd met het oog op de omstreden, (nog) il legale huisvesting van arbeidsmi granten, vertelde burgemeester Jan Lonink van Terneuzen in de ge meenteraad. „Landelijk is gevraagd oudere recreatieparken in de gaten te houden, omdat het is voorgeko men dat criminele groeperingen daar neerstrijken." Op Marina Beach is daar tot nu toe niets van gebleken, aldus Lo nink. „Maar de politie en buitenge woon opsporingsambtenaren zijn wel extra alert." Lonink reageerde op een verzoek van VVD-raadslid Michiel Groene- veld om direct op te treden tegen de huisvesting van arbeidsmigranten. De Vereniging van Huiseigenaren op de Braakman heeft daarom ge vraagd. Wethouder Frank van Hulle herhaalde dat de Oostappen Groep, de eigenaar, tot eind maart de kans heeft een formeel verzoek tot huisvesting in te dienen. „We moeten die procedure volgen." De Oostappen Groep is onder tussen wel opgedragen het beheer goed uit te voeren en alle gasten te registreren. MIDDELBURG De brandweer deed er vorig jaar gemiddeld wat langer over om vanaf de eerste melding bij de brand te arriveren. Volgens het CBS was de reactie tijd in Zeeland 8 minuten en 30 seconden. Dat is 24 seconden lan ger dan in 2016. Het Nederlands gemiddelde ging met 12 seconden omhoog naar 7 minuten en 42 se conden. De Veiligheidsregio Zeeland staat wat reactietijd betreft op plaats 19. Op 1 staat Kennemer- land, twee minuten sneller dan Zeeland, en op de 25e en laatste plaats staat Drenthe, ruim twee minuten langzamer. Het CBS heeft de reactietijd ver deeld in een aantal fases. In Zee land kost het relatief veel tijd voor brandweermensen om op hun post te komen. Dat komt doordat de Zeeuwse brandweer voor het overgrote deel op vrijwilligers draait. Maar als de brandweerauto eenmaal uitrijdt zijn ze nergens zo snel bij de brand als in Zeeland. De gemiddelde rijtijd was hier 3 mi nuten en 18 seconden. Dat is bijna een minuut sneller dan het Neder lands gemiddelde. zaterdag 17 maart 2018 Reageer op pzc.nl Gisteren: Je kunt niet vroeg genoeg beginnen met je rijbewijs 476 reacties VEERE Het CDA Veere is in de race voor de titel van slechtste politieke slogan van 2018. 'Voor elkaar en morgen' luidt de leus waarmee lijsttrekker Wil lem den Herder op ver kiezingsposters staat af gebeeld. Er zijn tien slo gans genomineerd. Tot en met maandag 19 maart kan op www.slo- ganverkiezing.nl worden gestemd. Dinsdag 20 maart wordt de uitslag bekendgemaakt. ZOUTELANDE Blof heeft met 'Zoute- lande' nu ook een num mer 1-hit te pakken in België. Het duet met Geike Arnaert, dat al der tien weken in de lijst staat, stootte gisteren door naar de hoogste positie van de Ultratop 50, de officiële hitlijst van Vlaanderen. Het is voor het eerst dat Blof zo hoog scoort in België. Vanavond treedt de band op in Trix in Antwerpen. De zaal is volledig uitver kocht. THOLEN In een bestelwagen in een loods aan de Ambachts- weg in Tholen is donder dag 20 kilo cocaïne ge vonden. Twee Ierse man nen van 50 en 60 jaar zijn aangehouden. De politie kreeg een melding van een verdachte situatie in de loods. Agenten zagen bij aankomst drie mannen, een bestelwagen en een vrachtauto in de loods. In de bestelwagen werd de drugs gevonden. Twee verdachten konden wor den aangehouden. Een derde is ontsnapt. Een 52-jarige man is donderdag in een wo ning in Hulst aangehou den voor huiselijk ge weld. Hij zou zijn part ner meerdere keren in het gezicht hebben ge slagen. Het slachtoffer had een wond boven haar oog die gehecht moest worden. De ver dachte is in een cel gezet. Twintig minicampings in de ge meente Veere moeten het aantal standplaatsen onmiddellijk te rugbrengen van 25 naar vijftien. Dat heeft de Raad van State be paald. René Hoonhorst Den Haag Harmen van der Werf Hoek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2