hofleverancier Oranje Juventus krijgt kans op revanche tegen Real Madrid 29 voor het eerst te maken met ernstige verwensingen op internet Dit gaat erg ver. Mijn management en de club kijken of we er iets tegen kunnen doen Stel dat de anonieme accounts een gezicht krijgen. Wat zou Van Bronckhorst zelf een passende maatregel vinden? De selectie van Feyenoord bezoekt al jarenlang eenmaal per seizoen het Sophia Kinderziekenhuis, na het behalen van de landstitel in mei kregen de patiëntjes die vechten voor hun le ven cadeautjes vanuit de Kuip. Bo vendien kent iedereen de tragedie die doelman Brad Jones voor zijn tijd bij Feyenoord is overkomen: zijn zoontje Luca stierfin 2011 aan leukemie. „Laat wat mij betreft ie mand die dergelijke dingen achter laat op Twitter een dag in dat So phia Kinderziekenhuis rondkij ken", zegt Van Bronckhorst. „Dat lijkt mij een passende straf." Feyenoord post ik weinig meer. We hebben wel gezien dat je ook iets kunt twitteren zonder dat er een mogelijkheid is om te reageren. Zo doet Sven Kramer het ook, begreep ik. Ik denk dat deze excessen ook te maken hebben met hoe vaak je in beeld verschijnt. Er zijn weken bij dat ik vijf tot zes dagen voor een ca mera verschijn. Ik denk dat mensen dan sneller boos reageren en ook in extreme bewoordingen." Maar kinderen van een trainer kanker toewensen, het is te krank zinnig voor woorden. Komende woensdag probeert Feyenoord veel geld op te halen voor clubarts Cas- per van Eijck, die met zijn stichting 'Support Casper' een einde pro beert te maken aan het feit dat er in ons land dagelijks acht mensen sterven aan alvleesklierkanker. de trainer het mij vertelde. Het geeft een heel speciaal gevoel, ik wil niets liever dan spelen voor mijn land. Ik krijg als achttienja rige de kans bij Oranje en die kans wil ik grijpen. Het wordt een mooie belevenis." Het aantal debutanten op de lijst had nog groter kunnen zijn. Maar Ruud Vormer van Club Brugge kampt met een blessure. Steven Bergwijn van PSV blijft komende week nog deel uit maken van de selectie van Jong Oranje. Doelman Jeroen Zoet is de enige PSV'er in de groep. Van de internationals uit de vaste kern ontbreekt alleen Daley Blind. Ook hij is geblesseerd. Met de 25 geselecteerde namen kan Koeman meerdere spelsystemen spelen. Hateboer en Patrick van Aanholt zijn offensief ingestelde backs die in een 5-3-2 speelwijze kunnen worden gebruikt. Oranje oefent vrij dag in Amsterdam tegen Engeland. Op 26 mei volgt het tweede oefenduel, tegen Portugal. De selectie: Patrick van Aanholt (Crystal Palace), Nathan Aké Het geeft een heel speciaal gevoel, ik wil niets liever dan spelen voor mijn land - Justin Kluivert (18) (Bournemouth), Ryan Babel (Be- siktas), Donny van de Beek (Ajax), Steven Berghuis (Feyenoord), Marco Bizot (AZ), Jasper Cillessen (Barcelona), Memphis Depay (Olympique Lyon), Virgil van Dijk (Liverpool), Bas Dost (Sporting CP), Timothy Fosu-Mensah (Crystal Palace), Hans Hateboer (Atalanta), Justin Kluivert (Ajax), Matthijs de Ligt (Ajax), Quincy Promes (Spartak Moskou), Davy Pröpper (Brighton Hove Al- bion), Marten de Roon (Atalanta), Kevin Strootman (AS Roma), Kenny Tete (Ol. Lyon), Guus Til (AZ), Tonny Vilhena (Feyenoord), Stefan de Vrij (Lazio), Wout Weg- horst (AZ), Georginio Wijnaldum (Liverpool) en Jeroen Zoet (PSV). NYON Juventus en Real Madrid staan tegenover elkaar in de kwartfinale van de Champions League. De loting koppelde de finalisten van vorig seizoen aan elkaar. In de eindstrijd van 2017 was Real in Cardiff de sterkste, 4-1. De Italiaanse kampioen speelt begin april eerst thuis. Barcelona komt met 'tweede doelman' Jasper Cillessen uit tegen AS Roma, dat Kevin Strootman en Rick Karsdorp onder contract heeft. Sevilla ontmoet het Bayern München van Arjen Robben. De Spaanse formatie schakelde in de achtste finales Manchester United uit. Bayern had geen en kel probleem met Besiktas. Virgil van Dijk en Georginio Wijnaldum spelen met Liver pool tegen Manchester City, de koploper uit de Premier League. Liverpool slaagde er dit seizoen als enige in City in de Engelse competitie te verslaan. De eerste wedstrijden zijn op 3 en 4 april, de returns op 10 en 11 april. Loting kwartfinales Europa League: RB Leipzig - Olympi que Marseille, Arsenal - CSKA Moskou, Atlético Madrid - Spor ting Portugal, Lazio - FC Salzburg. Speeldata: 5 en 12 april. zaterdag 17 maart 2018 ziektes, dat is heftig'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 29