1 k 0) O O III DE WEEK VAN PHLIPPEN 20 David Wallerstein beheert de enorme pot 'moonshot money' van Tencent, de Chinese internetreus die onlangs Facebook voorbijstreefde. Na vliegende elektrische auto's investeert hij nu in kassen die worden aangestuurd door computers. J Nog vier dagen tot de ge meenteraadsverkiezingen. Die gaan allang niet meer alleen over hondenpoep en afval. Gemeenten zwaaien sinds 2015 de scepter over armoedebestrijding, wijkteams en het actief krijgen van de inactieven. Het stutten van de onderkant van de samenleving hoeft niet links te zijn. Je kunt ook vinden dat het onaantrekkelijk maken van inactiviteit sociaal beleid is. Zeker als je denkt dat een mens soms een schop onder zijn kont nodig heeft om te weten wat hem of haar gelukkig maakt. Het maakt mij niet uit op wie u stemt, maar weet dat het ook kapot kan. Wie denkt 'fuck the system, ik gebruik mijn stem om iets radicaals te laten gebeuren', die wil ik vragen even stil te staan bij de Britten. Die dachten dat ook en nu zien we het daar gebeuren, dat kapotgaan. De leegloop van bedrijven en instel lingen en de groeiende aantallen vacatures zijn pas het begin. Tenzij Theresa May een 'brexit-waarin- alles-blijft-zoals-het-is'- deal voor elkaar te boksen, gaat hun welvaart een enorme klap krijgen. Die klap komt neer bij dezelfde onderkant van de samenleving die zich erin liet luizen met de brexitstem. en geen goede en toegankelijke zorg garandeert, ook buiten de privéklinieken, dan worden men sen radicaal. Of als je alleen de pa reltjes laat excelleren op Oxford en Cambridge in plaats van de massa te scholen. Dan krijg je inwoners die zo laag geschoold zijn dat ze de leugens van Boris Johnson en kor nuiten geloven wanneer zij Europa de schuld geven van al hun misère. De kans dat het bij ons zo ver zal komen, acht ik klein. Daarvoor zijn onze meest boze burgers te slim. met de Rotterdamse PVdA-lij st- trekker Barbara Kathmann en Lo- dewijk Asscher over de PvdA-plan- nen in Rotterdam. Die zijn heel sociaal, veel te sociaal voor bijvoor beeld Leefbaar-stemmers. Maar wie de afgelopen vier jaar oplette in De 'knetterrechtse' tegenprestatie voor mensen in de bijstand was heel sociaal de havenstad, zag dat de 'knetter- rechtse' tegenprestatie voor men sen in de bijstand in de uitwerking een heel sociaal programma was. Oké, wie een uitkering wil, moet eerst een paar weken papierprik ken. Dat moet de 'werkschuwen' afschrikken. Het geld dat hij over hield, besteedde de Leefbaar-wet houder aan activeringsbeleid waar links zijn vingers bij aflikt: vrijwil ligerswerk naar keuze, een sport schoolabonnement of leren fietsen. Leefbaar noemt het een tegenpres tatie. De PvdA zet er de activiteit 'speeltuinbeheerder' naast en noemt het een banenplan. Dus kies wat u wilt, het komt wel goed. Zo lang we de bodem niet stukmaken. Philips Altice Heineken Takeaway. com INTERVIEW DAVID WALLERSTEIN Flitsen @sandraphlippen Het kan stuk Als je als overheid nalaat fat soenlijke uitkeringen te betalen Afgelopen week debatteerde ik Sandra Phlippen is universitair docent aan de Erasmus School of Economics en voormalig chef economie bij deze krant O zaterdag 17 maart 2018 Het medische technologie bedrijf sloot de week af aan kop van de AEX. m Nieuwe klanten voor de kabelaar en het bedrijfs resultaat verbe terde iets in Europa. De bierbrouwer leverde ook in. De maaltijdbe zorger was in mi neur. Prime Ven- tures verkocht voor 110 miljoen euro aan aandelen. GO De consumentenprijzen in het eurogebied lagen in februari gemiddeld 1,1 procent hoger dan in dezelfde maand vorig jaar. Dat meldt statistiekbu reau Eurostat. In januari lagen de prijzen gemiddeld 1,3 procent hoger. Een consortium van de bouwer BAM en baggeraar Van Oord is definitief aangewezen voor het opknappen van de Afsluitdijk. Met de klus is 550 mil joen euro gemoeid. BAM en Van Oord krijgen elk 46 procent daarvan, de rest is voor de derde partner, adviesbureau Rebel. Deutsche Bank betaalde afgelopen jaar 2,2 miljard euro aan bonussen uit. Het bedrag is bijna gelijk aan dat van 2015, het jaar voordat topman John Cryan besloot het mes te zetten in de bonussen. E o c David Wallerstein. FOTO KOEN VERHEIJDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 20