II Lijst Babijn Nieuwvliet opent huiselijk dorpshuis Lijst Babijn 7 Ziekenhuis De Honte in Terneuzen opent vandaag haar deuren vanwege de landelijke open dag van de zorg. Een spannende escape game is een van de activiteiten. Leerlingen van het Zwin College en De Rede doen een test. OPEN DAG ZIEKENHUIS TERNEUZEN Een meisje, geboren op 25 december 2017, heeft het koud en heeft hon ger. Ze huilt continu. De enige manier om haar te helpen, is een kluis openen waarin een dekentje en flesje lig gen. Maar dat is nog niet zo mak kelijk. Om de code te kunnen kra ken, moet je eerst een paar op drachten uitvoeren. En je hebt 30 minuten de tijd. 3-2-1, start! Vmbo-leerlingen Mellany van de Velde (15), Jennifer de Poorter (15), Fleur Willems (13), Sefien Vercouteren (13) en Indy Kaijser (14) vliegen er meteen in. Alleen Sefien is al eens eerder uit een escape room ontsnapt, maar dat was een stuk saaier dan dit, geeft ze toe. Er komt vandaag heel wat reken werk aan te pas en hoofdrekenen is nu niet echt het ding van de tie ners. Gelukkig hebben ze hun smartphone bij zich. Even verge ten de vijf de tip 'niet met zijn al len op een kluitje staan', maar na vijf minuten giechelen worden de taken dan toch goed verdeeld. Ter wijl drie van de meisjes zich op het rekenen storten, gaan de an dere twee aan de slag als laboran ten. Na twintig minuten zijn de eer ste drie opdrachten voltooid, maar de moeilijkste moeten nog komen: uitmaken welke röntgenfoto na een ingreep is genomen en een kijkonderzoek doen met een scoop. „Het zou voor iedereen te doen moeten zijn", zegt Margaret Lafort van de afdeling communi catie. „Maar zelfs onze collega's, die twintig minuten kregen, heb ben er vijf minuten langer over ge- Een gewone rondleiding zijn 15-jarigen snel beu daan." Het enthousiasme is in ie der geval niet ver te zoeken en dat was precies de bedoeling. Lafort: „Vorig jaar gaven we de leerlingen rondleidingen, maar dat was ei genlijk niet te doen. Het was een gewone werkweek, dus het was te druk. Bovendien zijn 15-jarigen zo'n rondleiding snel beu." Ondertussen tikken er steeds meer seconden weg en krijgen de meisjes steeds meer medelijden met de huilende baby. „Ah, ik vind het zielig voor dat kind", roept Mellany. Indy, die de kluis pro beert te kraken, voelt steeds meer druk op haar schouders. Als de vijf moeders eindelijk het dekentje over hun kind kunnen leggen en het flesje in haar mond stoppen, begint de pop goedkeurend te la chen. Nog volop in de spanning van het spel springen de meisjes verschrikt naar achter. Maar ze kunnen opgelucht ademhalen, want ze hebben de escape game twee minuten voor tijd voltooid. „Ik vond het spannend, want het leven van die baby stond op het spel", zegt Indy, die graag ver pleegkundige wil worden. De meiden zouden het spel aan ieder een aanraden. „In het begin is het even zoeken, maar je leert er veel van", vindt Jennifer. Bezoekers van de open dag die het willen uitproberen, kunnen beter op tijd komen: het spel wordt slechts tien keer gespeeld met telkens acht spelers. Lafort: „Kaarten zijn verkrijgbaar bij de ingang. Op is op!" voor burger-nabije politiek in onze mooie gemeente Lia Flikweert nr.2 Lijst Uren voor de officiële opening, waar burgemeester Marga Vermue vrijdagmiddag voor langskomt, zijn Simcha Versluijs van de dorpsraad en beheerster Magda Minderhoud bezig om de laatste puntjes op de 'i' te zetten. Nog even de nieuwe vloer met parket motief stofzuigen en verse bloe men op de tafels. „Alles is ver nieuwd", zegt Simcha. Het ruikt er zelfs nog naar 'nieuw'. Nadat basisschool Johan Willem Friso sloot, zag de dorpsraad kan sen. De school is groter en moder ner dan het oude dorpshuis De Heerlijckheit. Dat vonden ook B en W van Sluis. In december werd daarom begonnen met verbou wen, waarbij een grote rol voor de inwoners was weggelegd. „Het werd breed gedragen in het dorp. Sommige mensen hebben vier dagen per week geschilderd We hadden een verhuisploeg, een schoonmaakploeg en een verf- en klusploeg", zegt Simcha. „Som mige mensen waren hier vier da gen per week aan het schilderen." Ook de keuken en toiletgroepen zijn vernieuwd. De noeste arbeid resulteerde in een grote en huiselijke ruimte met vrolijke groene muren. Ook zijn er twee kantoortjes en er is een aparte kamer waar airhockey, pool en tafelvoetbal gespeeld kunnen worden. De eerste vrijdag van de maand kan de Nieuwvlietse jeugd er van 15.00 tot 17.00 uur terecht. Ook is het dorpshuis eens per twee maanden 's avonds geopend voor inwoners. „We hopen dat het aantrekkingskracht heeft. De eer ste babyborrel is al gepland." zaterdag 17 maart 2018 Wie redt het snelst de baby? Gertie De Boey College en De Rede spelen de escape game in ziekenhuis De Honte in Terneuzen. fotocamileschelstraete Leerlingen van het Zwin Colleg - Margaret Lafort, ZorgSaam De Open Dag van ZorgSaam is vandaag van 10.00 tot 15.00 uur. 21 maart 2018 Keihard hebben inwoners van Nieuwvliet de afgelopen tijd ge werkt aan hun nieuwe dorps huis Sinte Pier. Aan de buiten kant lijkt het nog een school, vanbinnen ken je het niet meer terug. Sophie Stockman Nieuwvliet - Simcha Versluijs, dorpsraad

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 133