C9 Voor nu en voor straks Personeel Indaver onwel bij reinigen tankwagen Lenig 20-26 maart: afsluitingen voor knooppunt Sloeweg 2 Nieuw- en Sint Joosland staat voor een raadsel. Wie vernielde 447 boompjes aan de Boomdijk? De voorzitter van de dorpsraad snapt er niets van. VANDALISME 447 BOMEN VERNIELDA Commentaar Nog even een weekeindje nadenken. Wie kiezen we in de gemeenteraad? De PZC heeft de politiek in de dertien Zeeuwse gemeenten tegen het licht gehou den. Elders in deze krant staat de laatste aflevering van een serie. Alle lokale twistpunten komen langs. Als die een indicatie zijn van het leven in Zeeland, dan kabbelt het hier tamelijk rustig voort. Ja, in de kustgemeenten steggelen we lang over meer toerisme en alles wat daarmee samen hangt. Ja, de koopzondag blijft een heikel punt. Maar er zijn weinig explosieve dossiers. Dat maakt het overigens nog niet gemakkelijk. Want wat moet je als er liefst veer tien partijen deelnemen en er veel overlap zit in hun pro gramma's? Is een lokale partij je ideale vertegenwoordiger of is het misschien toch logisch een landelijke lijn te vol gen? Wat doe je als een partij precies op dat ene onder werp de goede keuze maakt, maar verder eigenlijk geen beleid heeft? De PZC helpt. Wie pzc.nl/kieswijzer invult, krijgt stellingen voorgeschoteld die we samen met lezers en politieke par tijen hebben gemaakt. Maak een keus. Dan rollen de par tijen eruit die bij je passen. Dat is nog niet alles. Het is heel belangrijk op mensen te stemmen die niet alleen nü ver standige keuzes maken, maar die je ook toevertrouwt dat zij in nog onbekende, want toekomstige kwesties het juiste spoor zullen uitzetten. Is een lokale partij ideaal of is het misschien toch logisch een landelijke lijn te volgen? De medewerkers waren op het ter rein van de Industrial Waste Ser vice, een tak van afvalverwerker In daver, bezig met het reinigen van de binnenkant van een tank, toen ze door het inademen van een nog on bekende stof onwel werden. Vol gens Femke Mackenzie, woord voerdervan Indaver waren de hulp diensten snel ter plaatse. „De me dewerkers zijn ter plekke door am bulancepersoneel behandeld en daarna ter observatie naar het zie kenhuis vervoerd." Het terrein van Indaver was tot ongeveer 13.00 uur afgesloten om dat de brandweer er metingen ver richtte. Alleen de wasstraten waar het ongeval plaatsvond, bleven lan ger afgesloten. „Wat de mensen hebben ingeademd is nog niet met zekerheid te zeggen", laat de woordvoerder weten. „Dat moet onderzoek nog uitwijzen." Wat de mensen hebben ingeademd is nog niet met zekerheid te zeggen - Femke Mackenzie, Indaver Volgens Mackenzie is de arbeids inspectie ingeschakeld. „Dat doen we altijd wanneer er personen bij betrokken zijn. Het zegt niet dat we aanwijzingen hebben dat er niet volgens onze protocollen gewerkt is." ALMANAK 'Ik heb al veel te lang niet meer een handstand tegen de woonka merdeur gedaan. Vanavond maar eens proberen of ik dat nog kan', las hij op Twitter. „Verrek ja", dacht de Vlissinger en ant woordde: „Ik roep al jaren dat ik met gemak twee benen in mijn nek kan leggen. Moest ook maar eens proberen of dat nog wel klopt." Later die avond werd hem ge vraagd of hij de acrobatische toe ren nog kon uitvoeren. „Ja, die benen in mijn nek gaat nog wel. Je moet het maar van me aanne men want een selfie als bewijs maken, dat lukte me niet." Fairtrade hoog in het vaandel Plan aanpak verkeerschaos Conflict binnen Aan-Z gesust HULST Den Dullaert valt af als stembureau H Zeeland Weerloos en al op jonge leeftijd geknakt. Theo Giele Nieuw- en Sint Joosland De dader moet wel een enorme he kel aan bomen hebben gehad. In de nacht na de Nationale Boomfeest dag werden langs de Boomdijk bij Nieuw- en Sint Joosland 447 jonge boompjes, 410 popu- lieren en 37 eiken, omgeknakt. Over een lengte van bijna twee kilometer is bijna geen boompje onbeschadigd gelaten. „We hadden ze net ingesmeerd met een middel met een vieze smaak om te voorkomen dat ze door wild of schapen zouden wor den aangevreten. Maar dat spul helpt helaas niet tegen de mensen die dit heb ben gedaan", zegt boswachter Anouk Pattipeilohy van Staatsbos heer. In het talud aan de noordzijde van de dijk, aan de kant van het dorp, werden een paar weken gele den een dubbele rij populieren ge plant. Aan de andere kant van de dijk kwamen de eikjes. De boompjes vervin gen de zaterdag 17 maart 2018 Drie medewerkers van Indaver Terneuzen zijn gisterochtend onwel geraakt bij het schoonma ken van een tankwagen. Guido van der Heijden Terneuzen Tip? redactie@pzc.nl TERNEUZEN Op 10 oktober, de Dag van de Duurzaamheid, moet het gebeuren. Ter neuzen moet dan klaar zijn om officieel een eer lijke handel- ofwel fairtra- degemeente te worden. De Terneuzense raad heeft dit donderdag eensgezind uitgespro ken. Een werkgroep fair trade bestaat al. Het doel is op weg naar 10 okto ber een actieplan te maken om het gebruik van fairtradeproducten breed te stimuleren. BRESKENS Er wordt hard gewerkt aan een plan om de ver keerschaos rond mfc De Korre in Breskens het hoofd te bieden. Wethou der Chris van de Vijver (foto) legt dat binnenkort voor aan de basisschool. Dat zei ze naar aanlei ding van een voorstel van D&T om een ontsluiting te maken vanaf het par keerterrein bij Ghistel- kerke in de richting van de straat Molenwater. D&T trok het voorstel daarom in. TERNEUZEN De bemiddeling in het hoogopgelopen conflict tussen ondernemings raad en bestuur van wel- zijnsinstelling Aan-Z is geslaagd. Beide partijen melden dat het geschil 'goed is opgelost'. Een rechtszaak van de OR over de door het bestuur ter discussie gestelde positie van de directeur is hiermee van de baan. Aan-Z regelt onder meer de zorgtaken voor Ter neuzen. Hulstenaren die willen stemmen, kunnen woensdag niet in Den Dullaert terecht. Het stembureau is ver plaatst naar 't Kruis punt, op de hoek van de Tabakstraat en de Sportlaan. Volgens de gemeente is Den Dul laert momenteel 'niet geschikt om in te rich ten als stembureau'. Nieuwland Medio 2019 zijn de verkeerslichten bij de kruising Sloeweg bij Nieuwdorp vervangen door een knooppunt met drie viaducten. Vanaf 26 maart 2018 rijdt het verkeer over het eerste nieuwe asfalt van het knooppunt Sloeweg. Om dit te realiseren is de Bernhardweg West (N254), vanaf de verkeerslichten tot het viaduct Frankrijkweg: Twee nachten dicht tussen 20 en 22 maart richting Middelburg Een nacht dicht van 22 op 23 maart in beide richtingen Een weekend dicht van 23 tot 26 maart in beide richtingen Daarnaast is vanaf 21 maart (20.00 uur) de afslag Nieuwdorp/ Havens 2200-7000 voor vier maanden dicht. Verkeer wordt geadviseerd de gele borden te volgen. Houd rekening met een paar minuten extra reistijd. De verkeerslichten blijven beschikbaar. Omleidingsroutes en meer informatie op: www.sloeweg.nl Tractaatweg BV namens .SM Provincie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 130