'Grondaankopen misten doel' Nieuwe fase wijk Goese Diep ingeluid 6 Ruimte voor drie huizen aan rand Oudelande m Sptól Hoewel de overeenkomst is gete kend duurt het nog even voor de kassen tegen de vlakte gaan. Eerst moet het bestemmingsplan wor- den gewijzigd en de vergunning verleend. Eigenaar Burgers hoopt dat begin 2019 de sloper kan komen. Daarna wordt het perceel opge deeld in drie bouwkavels van ieder 3.500 vierkante meter die de ver koop in gaan. „Ik verkoop alleen de grond. Ik ga zelf geen huizen neer zetten", zegt Burgers. Wethouder Ad Schenk is blij dat hij vlak voor zijn vertrek als wethouder nog een overeenkomst heeft kunnen teke nen. „Heel mooi dat het is gelukt", zegt hij. „In het kader van de dorps vernieuwing is dit een flinke stap vooruit." De sanering van het complex kent een lange geschiedenis. Al in 2014 hadden Agri-beheer en de ge meente Borsele overeenstemming over de sloop. Toch ging het niet door, omdat Burgers zich uiteinde lijk niet kon vinden in de voor waarden. Burgers was bereid het kassencomplex in Oudelande te slopen en daar een woning neer te zetten in ruil voor de mogelijkheid om aan de Zeedijk bij Borssele een nieuw complex te bouwen. Daar zou de zaadveredeling (destijds on derdeel van Agri Beheer) kunnen plaatsvinden. Dat het uiteindelijk niet doorging kwam omdat Burgers het niet eens was met de strikte be perking van alleen zaadveredeling op de nieuwe locatie in Borssele. Hij wilde dat het gebied de bestem ming glastuinbouw kreeg, maar dat wilden de gemeente en de provin cie Zeeland niet. De overeenkomst ging daarom niet door. Maar de situatie is nu anders. Burgers heeft de bedrijfstak zaad veredeling verkocht, heeft geen be hoefte meer aan nieuwe kassen, en dat gaf ruimte voor onderhandelin gen. „De deal is nu dat er drie wo ningen mogen komen", zegt wet houder Ad Schenk. Daarmee is Ou delande verlost van de rotte plek aan de rand van het dorp en komen er drie koopwoningen bij. De percelen in de Geertruidapolder werden in 2007 aangekocht voor zo'n 3 miljoen euro. De bedoeling was om het gebied te benutten voor nieuwbouw. Door Sint-Maartens dijk uit te breiden richting natuur gebied De Pluimpot, zou dat de ont wikkeling en bereikbaarheid van het gebied ten goede komen. Maar de gronden zijn nog altijd niet be bouwd. Oorzaken hiervoor zijn de economische recessie in de bouw sector en de beleidsafweging die in 2015 is gemaakt. Die hield in dat dat de eerstkomende tien jaar eerst hard gewerkt moest worden aan de trans formatie van Sint-Maartensdijk- West. In 2015 werd de grond afge waardeerd tot 958.000 euro land bouwgrond. De gemeente sluit ech ter niet uit dat er ooit nog gebouwd wordt en is daarom vooralsnog niet van plan de grond te verkopen. De commissie stelt dat de doelma tigheid moeilijk te toetsen is, maar vindt dat met de kennis van nu de balans doorslaat naar 'ondoelmatig'. Met de aankopen waren flinke be dragen gemoeid, terwijl de doelstel ling niet of niet geheel is gehaald. Het andere pijnpunt uit het rap port betreft de aankoop van de voor malige banketfabriek De Waal. Daarvoor betaalde de gemeente een schadeloosstelling van zo'n 3,8 mil joen euro, die in drie termijnen is uitbetaald. Het bedrijf kreeg die voor tijdelijke sluiting in verband met de verhuizing naar bedrijventerrein Welgelegen. Omdat De Waal in 2010 echter failliet ging, heeft de ge meente de beoogde doelen niet be reikt, stelt de commissie. Die wa ren: vestiging op Welgelegen II en behoud van de werkgelegenheid. In dit deel van de wijk komen net als in het Goese Meer een soort schiereilandjes met woningen. De particuliere kavels zijn volgens Als- sema al voor meer dan tachtig pro cent verkocht. „Dat is niet vreemd als je weet dat er een wachtlijst was van meer dan driehonderd men sen." Volgens Alssema is er sprake van een trend. „De wijk Mannee loopt vol en ook Aria groeit gestaag verder. Om die reden zijn we ons aan het oriënteren op nieuwe uit breidingslocaties." In het Goese Diep, waar de afge lopen tijd al heel wat nieuwe wo ningen zijn opgeleverd, wordt de komende jaren nog wel gebouwd. In de wijk komen behalve grondge bonden woningen ook nog onder meer appartementsgebouwen. Het bestaande scoutinggebouw moet wijken voor al deze bouwdrift, maar de Frans Naereboutgroep krijgt even verderop, wat meer richting de Westhavendijk, een nieuw onderkomen. Het bouwrijp maken van het ge bied wordt uitgevoerd door aanne mer KWS. IN DE REGIO Enge Buren in De Stenge Kleinfruit snoeien Workshops beleving MIJN DORP, MIJN STAD Wandeling ALS Zeeland PANNENKOEKENDAG zaterdag 17 maart 2018 BE Vervallen kassen worden gesloopt De vervallen kassen aan de Hel- lenburgstraat in Oudelande wor den gesloopt. Op deze plek komen drie vrijstaande wonin gen. De gemeente Borsele en ei genaar Jack Burgers van Agri Beheer bv hebben hierover een overeenkomst getekend. Melita Lanting Oudelande A Wethouder Ad Schenk (I) en eigenaar Jack Burgers in de verval len kassen aan de rand van Oudelande. fotomarcelledavidse De aankoop van vier percelen aan de Gorishoeksedijk in Sint- Maartensdijk en van banketfa- briek De Waal in Tholen hebben het doel van de gemeente Tho len gemist. Dat verklaart de re kenkamercommissie in een rap port over grondaankopen in de periode 2007-2017. Desondanks valt de gemeente dat niet te ver wijten, vindt de commissie. Michiel Bouwman Tholen Met het verplaatsen van een la ding zand met een graafma chine heeft wethouder Derk Als- sema gisteren het officiële start sein gegeven voor het bouwrijp maken van het noordelijke deel van nieuwbouwwijk het Goese Diep. Rob Paardekam Goes HEINKENSZAND De muzikale caba retgroep Enge Buren treedt van avond op met 'Vreemde vogels'. Het programma be staat uit komisch gearrangeerde co vers en eigen num mers. Aanvang 20.00 uur. Tickets via theatersaan- zee.com KAPELLE Adri van Oosten, specialist op het gebied van het snoeien van klein fruit, geeft vanmid dag een demon stratie kleinfruit snoeien in het Fruit teeltmuseum. In de museumtuin wor den verschillende snoeitechnieken gedemonstreerd. Belangstellenden zijn van 13.30 tot 16.00 uur welkom. De kosten bedra gen zes euro. GOES Centrum 't West- licht houdt dit weekend een bele vingsweekend. Do centen, therapeu ten en gesprekslei ders geven mini- ZATERDAG GOES Grote Markt, 09.00- 16.00: Weekmarkt; Zeelandhallen, 09.00-16.30 uur: Snuffelmarkt; Ter Weel, 10.00- 16.00 uur: Zeeuwse markt en open dag; Westhavendijk 1, 10.00-12.00 uur: Open dag roeiver eniging Scaldis; De Koperen Tuin, 15.15 uur: Signeer sessie schrijvers van 'Westerschelde, portret van een open zeearm'; Gasthuis, 19.00- 20.30 uur: Avond bingo; Theater de Mythe, 19.00 uur: 'De Kleine Zee meermin' 'S-GRAVENPOLDER Sporthal De Zwake, workshops. Belang stellenden zijn van 11.00 tot 17.00 uur welkom in centrum 't Westlicht, Singel straat 7. Deelname kost vijf euro per dag. HEINKENSZAND Vandaag wordt er rond Heinkenszand gelopen voor ALS Zeeland. De start is bij de Schaapskooi. De start is vanaf 08.30 uur op de af standen 5,10,15, 20 en 25 kilometer. Startgeld is 2,50 euro voor leden en 3,50 euro voor niet- leden. 09.00-10.00 uur: Buitentraining voor 50+'ers KRABBENDIJKE Ter Weel, 19.00- 20.15 uur: Avond bingo NIEUWDORP Restaurant Land- lust, 08.30-10.30 uur: Zeeuws Bin- nenvaartontbijt THOLEN De Meulvliet, 19.30 uur: De Rederijkers speelt de klucht 'Hoezo Familie?' WEMELDINGE Dorpsplein, 08.00- 12.00 uur: Week markt YERSEKE M.F.C. Te Haere, 19.30 uur: Toneelvereniging Yerseke speelt het stuk 'Ho-tel de Bo- tel' ZONDAG ELLEWOUTSDIJK Kerkje van Elles- diek, 14.30-16.30 uur: Oecumenische bijeenkomst met Hannie Oele GOES Zeelandhallen, 09.00-16.30 uur: Snuffelmarkt; In loophuis Oase, 11.00-12.00 uur: Kinderclub Schat zoekers; Theater de Mythe, 13.00 uur: Foyerconcert Zeeuws Cello En semble; Grote of Maria Magdalenda- kerk, 17.00 uur: Ver spers met zang, gebed en stilte KATS Kerkje van Kats, 14.00 uur: klassiek muzikaal duo 'De thuiskomst'. GOES Mevrouw Verhage krijgt een pannenkoek geserveerd van Ode, Saffira en Samarah (vlnr). Leerlingen van 't Noorder licht en de Holtkampschool in Goes hebben gisteren pannen koeken gebakken voor de bewoners van het Erasmuspark. Dat deden ze in wijkcentrum De Spinne. Terwijl de oudere kin deren aan het bakken waren, zorgden de kinderen uit de on derbouw voor vertier door onder meer het zingen van liedjes. De zaal was versierd met decoratiemateriaal dat de kinderen op school hadden gemaakt. De feestelijke bijeenkomst was voor de nationale pannenkoekendag. fotomarcelledavidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 127