C9 Voor nu en voor straks Bomen gekapt Yerseke Lenig 20-26 maart: afsluitingen voor knooppunt Sloeweg 2 VANDALISME 447 BOMEN VERNIELDA Nieuw- en Sint Joosland staat voor een raadsel. Wie vernielde 447 boompjes aan de Boomdijk? De voorzitter van de dorpsraad snapt er niets van. Commentaar Nog even een weekeindje nadenken. Wie kiezen we in de gemeenteraad? De PZC heeft de politiek in de dertien Zeeuwse gemeenten tegen het licht gehou den. Elders in deze krant staat de laatste aflevering van een serie. Alle lokale twistpunten komen langs. Als die een indicatie zijn van het leven in Zeeland, dan kabbelt het hier tamelijk rustig voort. Ja, in de kustgemeenten steggelen we lang over meer toerisme en alles wat daarmee samen hangt. Ja, de koopzondag blijft een heikel punt. Maar er zijn weinig explosieve dossiers. Dat maakt het overigens nog niet gemakkelijk. Want wat moet je als er liefst veer tien partijen deelnemen en er veel overlap zit in hun pro gramma's? Is een lokale partij je ideale vertegenwoordiger of is het misschien toch logisch een landelijke lijn te vol gen? Wat doe je als een partij precies op dat ene onder werp de goede keuze maakt, maar verder eigenlijk geen beleid heeft? De PZC helpt. Wie pzc.nl/kieswijzer invult, krijgt stellingen voorgeschoteld die we samen met lezers en politieke par tijen hebben gemaakt. Maak een keus. Dan rollen de par tijen eruit die bij je passen. Dat is nog niet alles. Het is heel belangrijk op mensen te stemmen die niet alleen nü ver standige keuzes maken, maar die je ook toevertrouwt dat zij in nog onbekende, want toekomstige kwesties het juiste spoor zullen uitzetten. Is een lokale partij ideaal of is het misschien toch logisch een landelijke lijn te volgen? Gehoon fersoonfy* 1 r www.joosse.nl YERSEKE Op de Olzendedijk tus sen Yerseke en Oostdijk zijn deze week zo'n tweehonderd populieren gekapt. Waterschap Scheldestro- men hoefde daar van de gemeente Reimerswaal geen vergunning voor aan te vragen. Een jaar geleden vroeg het water schap nog een vergunning aan voor het rooien van 34 bomen op de dijk, die vanwege hun slechte staat snel moesten worden gekapt. Die werd op 1 maart 2017 verleend. Kort daarna wilde Scheldestromen een kapvergunning aanvragen voor de resterende bomen. Volgens de ge meente is het schap toen verwezen naar de provincie. Met een beroep op de Boswet zou een enkel een melding volstaan. Voor de 34 bo men had eigenlijk ook geen ver gunning hoeven worden verleend. Het waterschap heeft de bomen gerooid omdat ze in slechte staat zijn. Bij storm kunnen takken mak kelijk afbreken. Komend najaar be paalt het waterschap hoeveel en welke bomen worden teruggeplant. Tien bomen blijven nog een jaar staan, omdat daar een buizerd in zit. ALMANAK 'Ik heb al veel te lang niet meer een handstand tegen de woonka merdeur gedaan. Vanavond maar eens proberen of ik dat nog kan', las hij op Twitter. „Verrek ja", dacht de Vlissinger en ant woordde: „Ik roep al jaren dat ik met gemak twee benen in mijn nek kan leggen. Moest ook maar eens proberen of dat nog wel klopt." Later die avond werd hem ge vraagd of hij de acrobatische toe ren nog kon uitvoeren. „Ja, die benen in mijn nek gaat nog wel. Je moet het maar van me aanne men want een selfie als bewijs maken, dat lukte me niet." NIOZ koopt grond op gunstige wijze Smoothiesvoor vroege stemmers Sneller nieuw zand op Banjaardstrand WISSENKERKE Extra subsidie voor Apollo www.sloeweg.nl /^Zeeland Weerloos en al op jonge leeftijd geknakt. Theo Giele 37 eiken, omgeknakt. Over een lengte van bijna twee kilometer is bijna geen boompje onbeschadigd gelaten. „We hadden ze net ingesmeerd met een middel met een vieze smaak om te voorkomen dat ze door wild of schapen zouden wor den aangevreten. Maar dat spul helpt helaas niet tegen de mensen die dit heb ben gedaan", zegt boswachter Anouk Pattipeilohy van Staatsbos heer. In het talud aan de noordzijde van de dijk, aan de kant van het dorp, werden een paar weken gele den een dubbele rij populieren ge plant. Aan de andere kant van de dijk kwamen de eikjes. De boompjes vervin gen de Nieuw- en Sint Joosland De dader moet wel een enorme he kel aan bomen hebben gehad. In de nacht na de Nationale Boomfeest dag werden langs de Boomdijk bij Nieuw- en Sint Joosland 447 jonge boompjes, 410 popu- lieren en zaterdag 17 maart 2018 JOOSSE m ACCOUNTANTS %S BELASTINGADVISEURS JOOSSE PERSONEELSDIENSTEN Accountancy Bedrijfsadvies Belastingadvies Belastingaangiften Salarisverwerking Detachering Loonadvies Online diensten HR Diensten T 0118 612 774 T 0118 583 010 E middelburg9joosse.nl E oostkapelle9joosse.nl Tip? redactie@pzc.nl YERSEKE Het onderzoeksinstituut NIOZ in Yerseke verste vigt de band met Zee land. Het NIOZ koopt de grond waarop het insti tuut is gevestigd van de gemeente Reimerswaal. Dat gebeurt onder gun stige condities, omdat Reimerswaal wil bijdra gen aan de toekomst van het instituut. Het NIOZ doet onderzoek naar her stel van mosselbanken en waterveiligheid. De gemeenteraad moet de deal nog goedkeuren. WEMELDINGE Wie woensdagmorgen zin heeft in een gezonde fruitsmoothie, moet tus sen 07.30 en 08.30 uur komen stemmen op het stembureau CBS De Hoeksteen in Wemel- dinge. Kinderburgemees ter Lara van Son trakteert de stemmers daar op zelf gemaakte fruitsmoothies. Naast de smoothies van de kinderburgemeester trakteert de gemeente Kapelle nog in alle stem bureaus op een kist ap pels. Maar op is op! KORTGENE Badgasten kunnen ook komend seizoen gewoon op zand zitten op het Banjaardstrand. Dat dreigde een probleem te worden omdat het droge zand bij stormen is weg geslagen tot aan de duin voet. Omdat het ophogen van het strand door Rijkswaterstaat pas dit najaar op het programma staat, gaan de exploitant van het strand en de ge meente Noord-Beveland zelf het strand ophogen. Harmonie Apollo uit Wissenkerke wordt be loond met extra subsi die nu de muzikanten zijn gepromoveerd naar de eerste divisie. De harmonie krijgt vijftien procent meer subsidie bij de eerstvolgende aanvraag. Noord-Beve land beloont iedere mu ziekvereniging die pro moveert. Nieuwland Medio 2019 zijn de verkeerslichten bij de kruising Sloeweg bij Nieuwdorp vervangen door een knooppunt met drie viaducten. Vanaf 26 maart 2018 rijdt het verkeer over het eerste nieuwe asfalt van het knooppunt Sloeweg. Om dit te realiseren is de Bernhardweg West (N254), vanaf de verkeerslichten tot het viaduct Frankrijkweg: Twee nachten dicht tussen 20 en 22 maart richting Middelburg Een nacht dicht van 22 op 23 maart in beide richtingen Een weekend dicht van 23 tot 26 maart in beide richtingen Daarnaast is vanaf 21 maart (20.00 uur) de afslag Nieuwdorp/ Havens 2200-7000 voor vier maanden dicht. Verkeer wordt geadviseerd de gele borden te volgen. Houd rekening met een paar minuten extra reistijd. De verkeerslichten blijven beschikbaar. Omleidingsroutes en meer informatie op: Tractaatweg BV namens Provincie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 125