C9 Voor nu en voor straks Personeel Indaver onwel tijdens reinigen tankwagen Lenig 20-26 maart: afsluitingen voor knooppunt Sloeweg 2 VANDALISME 447 BOMEN VERNIELDA Nieuw- en Sint Joosland staat voor een raadsel. Wie vernielde 447 boompjes aan de Boomdijk? De voorzitter van de dorpsraad snapt er niets van. Commentaar Nog even een weekeindje nadenken. Wie kiezen we in de gemeenteraad? De PZC heeft de politiek in de dertien Zeeuwse gemeenten tegen het licht gehou den. Elders in deze krant staat de laatste aflevering van een serie. Alle lokale twistpunten komen langs. Als die een indicatie zijn van het leven in Zeeland, dan kabbelt het hier tamelijk rustig voort. Ja, in de kustgemeenten steggelen we lang over meer toerisme en alles wat daarmee samen hangt. Ja, de koopzondag blijft een heikel punt. Maar er zijn weinig explosieve dossiers. Dat maakt het overigens nog niet gemakkelijk. Want wat moet je als er liefst veer tien partijen deelnemen en er veel overlap zit in hun pro gramma's? Is een lokale partij je ideale vertegenwoordiger of is het misschien toch logisch een landelijke lijn te vol gen? Wat doe je als een partij precies op dat ene onder werp de goede keuze maakt, maar verder eigenlijk geen beleid heeft? De PZC helpt. Wie pzc.nl/kieswijzer invult, krijgt stellingen voorgeschoteld die we samen met lezers en politieke par tijen hebben gemaakt. Maak een keus. Dan rollen de par tijen eruit die bij je passen. Dat is nog niet alles. Het is heel belangrijk op mensen te stemmen die niet alleen nu ver standige keuzes maken, maar die je ook toevertrouwt dat zij in nog onbekende, want toekomstige kwesties het juiste spoor zullen uitzetten. Is een lokale partij ideaal of is het misschien toch logisch een landelijke lijn te volgen? 6«?u,j00n fersoonfyn 1 TERNEUZEN Drie medewerkers van Indaver Terneuzen zijn gister ochtend onwel geraakt bij het schoonmaken van een tankwagen. De medewerkers waren op het terrein van de Industrial Waste Ser vice (IWC) tak van afvalverwerker Indaver bezig met het reinigen van de binnenkant van een tank, toen ze door het inademen van een nog onbekende stof onwel werden. Vol gens Femke Mackenzie, woord voerder van Indaver, waren de hulpdiensten snel ter plaatse. „De medewerkers zijn ter plekke door ambulancepersoneel behandeld en daarna ter observatie naar het zie kenhuis vervoerd." Het terrein van Indaver werd tot ongeveer 13.00 uur afgesloten om dat de brandweer er metingen ver richtte. De wasstraten waar het on geval plaatsvond, waren langer af gesloten. „Onderzoek moet uitwij zen wat de mensen hebben ingea demd", laat de woordvoerder we ten. Volgens Mackenzie is de ar beidsinspectie ingeschakeld. ALMANAK 'Ik heb al veel te lang niet meer een handstand tegen de woonka merdeur gedaan. Vanavond maar eens proberen of ik dat nog kan', las hij op Twitter. „Verrek ja", dacht de Vlissinger en ant woordde: „Ik roep al jaren dat ik met gemak twee benen in mijn nek kan leggen. Moest ook maar eens proberen of dat nog wel klopt." Later die avond werd hem ge vraagd of hij de acrobatische toe ren nog kon uitvoeren. „Ja, die benen in mijn nek gaat nog wel. Je moet het maar van me aanne men want een selfie als bewijs maken, dat lukte me niet." Vishandel sinds 1791 sluit deuren Schietclub krijgt weer goedkeuring SGP wil actie voor lokale economie ZIERIKZEE Aanwinsten voor museum en archief www.sloeweg.nl /^Zeeland Weerloos en al op jonge leeftijd geknakt. Theo Giele 37 eiken, omgeknakt. Over een lengte van bijna twee kilometer is bijna geen boompje onbeschadigd gelaten. „We hadden ze net ingesmeerd met een middel met een vieze smaak om te voorkomen dat ze door wild of schapen zouden wor den aangevreten. Maar dat spul helpt helaas niet tegen de mensen die dit heb ben gedaan", zegt boswachter Anouk Pattipeilohy van Staatsbos heer. In het talud aan de noordzijde van de dijk, aan de kant van het dorp, werden een paar weken gele den een dubbele rij populieren ge plant. Aan de andere kant van de dijk kwamen de eikjes. De boompjes vervin gen de Nieuw- en Sint Joosland De dader moet wel een enorme he kel aan bomen hebben gehad. In de nacht na de Nationale Boomfeest dag werden langs de Boomdijk bij Nieuw- en Sint Joosland 447 jonge boompjes, 410 popu- lieren en zaterdag 17 maart 2018 fJOOSSE m ACCOUNTANTS BELASTINGADVISEURS JOOSSE PERSONEELSDIENSTEN Accountancy Bedrijfsadvies Belastingadvies Belastingaangiften Salarisverwerking Detachering Loonadvies Online diensten HR Diensten T 0118 612 774 T 0118 583 010 E mlddelbunj®)oosse.nl E oostkapelle9ijoosse.nl www.joosse.nl Tip? redactie@pzc.nl ZIERIKZEE Vishandel Hogerheijde in Zierikzee sluit zaterdag middag 24 maart defini tief de deuren. Het echt paar Co en Marieke Ho gerheijde stopt vanwege gezondheidsproblemen. De grote winkel aan de Mol sloten zij al in 2008. Sindsdien verkochten ze op vrijdag en zaterdag hun verse waar aan de Molenstraat. Vishandel Hogerheijde is een be grip in Zierikzee. Het fa miliebedrijf stamt uit 1791. NIEUWERKERK De in Nieuwerkerk ge vestigde Schietvereni ging Schouwen-Duive- land is deze week op nieuw gecertificeerd door de Koninklijke Ne derlandse Schietsport Associatie. Dit betekent dat de club voldoet aan alle strenge eisen die de wet stelt. De vereniging telt negentig leden en houdt om de twee maan den een vrije inloop avond. Voor data zie: schietvereniging- schouwenduiveland.nl ZIERIKZEE Om de Schouwse econo mie draaiende te houden, moeten ondernemers en overheid samen een va caturebank opzetten. De gemeente moet zorgen voor goede verkeersont- sluiting en huizen. Dat staat in het 'vlugschrift' van de SGP. De partij wil meehelpen de ontgroe ning tegen te gaan en va catures te vervullen. Vo rige week hield de SGP een seminar over de lo kale economie. Het Stadhuismuseum en het gemeentearchief van Schouwen-Duive- land bieden een inkijkje in hun aanwinsten van het afgelopen jaar. Een aantal objecten is tot en met 17 juni te zien in het museum. De expositie is gisteren officieel ge opend. Alle aanwinsten staan in een catalogus. ZEELAND7 Nieuwland Medio 2019 zijn de verkeerslichten bij de kruising Sloeweg bij Nieuwdorp vervangen door een knooppunt met drie viaducten. Vanaf 26 maart 2018 rijdt het verkeer over het eerste nieuwe asfalt van het knooppunt Sloeweg. Om dit te realiseren is de Bernhardweg West (N254), vanaf de verkeerslichten tot het viaduct Frankrijkweg: Twee nachten dicht tussen 20 en 22 maart richting Middelburg Een nacht dicht van 22 op 23 maart in beide richtingen Een weekend dicht van 23 tot 26 maart in beide richtingen Daarnaast is vanaf 21 maart (20.00 uur) de afslag Nieuwdorp/ Havens 2200-7000 voor vier maanden dicht. Verkeer wordt geadviseerd de gele borden te volgen. Houd rekening met een paar minuten extra reistijd. De verkeerslichten blijven beschikbaar. Omleidingsroutes en meer informatie op: Tractaatweg BV namens Provincie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 121