Lekkers vcin Giphart en meer over cle kook DOEN Voor een appel en een ei huurde Giphart met zijn vrouw een palazzo in Palermo. Op naar het schilderij van Guttuso! kookeiland Gipharts Hadden wij weer. Een tijdje terug keken we naar een leeg muurtje in onze keuken en het idee ontstond om er iets moois te hangen. Al snel kwamen we uit op een reproductie van La Vucciria, een beroemd schilderij van de Italiaanse schilder Renato Guttuso. Binnen een maand kwam er uit China een reproduc tie van het werk, waarvan het origineel in Palermo hangt. La Vucciria (1974) is een bonte en vibre rende afbeelding van een eeuwenoude voedselmarkt in het middeleeuwse cen trum van de Siciliaanse hoofdstad. Over dag valt het nog wel mee, maar vanaf een uur of 8 's avonds komt de markt - een verzameling smalle steegjes en één klein plein - gigantisch tot leven. Er wordt gehandeld, gedronken, geflaneerd, ge slenterd en er wordt vooral veel gekookt en gegeten, op straat tussen de mensen. In zijn schilderij heeft Guttuso gepro beerd de geest van La Vucciria te vangen: het veelkleurige aanbod van ingrediën ten, de overweldigende geuren en de geluiden van schreeuwende verkopers (vucciria betekent letterlijk rumoer) komen op het doek prachtig samen. Een üjnfunfactje is dat de schilder niet alleen zichzelf heeft vereeuwigd, maar ook zijn vrouw en - misschien hield hij van ge vaarlijk leven - in een andere hoek zijn minnares. Toen de reproductie in onze keuken hing, ontstond het plan om het originele doek te bezoeken in Palermo zelf. Wat is er mooier dan om een schilderij te zien zoals de schilder het bedoelde? En dus boekte mijn vrouw via Airbnb - voor slechts 110 euro per nacht - een vervallen maar prachtig oud marmeren paleis uit de Spaanse tijd, midden in het centrum van Palermo, vlak achter La Vucciria. Nou, we begrepen wel waarom Guttuso deze plek had willen schilderen, koken eten j c Allemaal naar Eindhoven, want daar is morgen weer de FeelGood Market. Op het Ketelhuisplein staan tientallen kramen met streekproducten en (biologische) hapjes. Foto SHODYCAREMAN Jen wij weer 381 zaterdag 17 maart 2018 WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 102