L-li Bomenkap bezorgt wethouder kopzorgen Tam verkiezingsdebat in Krabbendijke Goese onderneemster klimt in de pen over koopzondag 7 Goeswildé winkelstad van Zeeland zijn. Laat de gemeente daar dan ook eens naar handelen, vindt Karin Goulooze. verkiezingen gemeenteraad i ind vorig jaar lag ze nog in de clinch met de ge meente toen ze samen met andere onderne- I mers 'illegaal' de deu ren wilde openen op de zondag voor kerst. Nu is ze in de pen ge klommen. Karin Goulooze is niet van plan om haar strijd voor meer koopzondagen in Goes te staken. „Ik weet dat veel collega's zich niet hardop durven uit te spreken, maar ik hou mijn mond niet!" De eigenaresse van modewinkel Stretch aan de Lange Kerkstraat houdt in een brief aan de gemeen teraad een vurig pleidooi voor openstelling op zondag. Het is een persoonlijke actie, maar ze zegt ze ker te weten namens meerdere ondernemers te spreken. „Heel veel collega's denken er net zo over als ik." De onderneemster schrijft dat winkelen in het weekend steeds populairder wordt en dat consu menten op zondag twee keer zo veel geld uitgeven als op andere dagen. Dat de winkels in de bin nenstad maar acht keer per jaar open mogen en onder meer pompstations, horeca en super markten elke zondag, ervaart ze als oneerlijk. Om nog maar niet te spreken over de dagen waarop de winkels gesloten moeten zijn - zo als tweede paasdag of tweede pinksterdag - maar op de Grote Markt wel dingen worden georga niseerd. „Dan mag op de Markt kleding worden verkocht, maar moeten wij onze winkels verplicht dichthouden." Al met al vindt Goulooze de ge meentelijke bemoeienis niet meer van deze tijd. „Ik bepaal niet wat een ander op zondag moet doen en ik wil ook niet dat een ander dat voor mij bepaalt", zegt ze. „Wij kunnen als ondernemers prima zelf bepalen wanneer we rust ne men. Dat hoeft echt niet per se op zondag. Dat er ook ondernemers zijn die geen koopzondag willen, begrijp ik. Daar heb ik alle res pect voor. Maar niemand wordt verplicht om open te gaan!" Goulooze kan zich nog altijd op winden als ze terugdenkt aan eind vorig jaar, toen de gemeente dreigde met hoge boetes als de winkels op de zondag voor kerst (geen aangewezen koopzondag) open zouden gaan. „Ik ben daar Natuurlijk heb ik respectvoor winkeliers die niet opengaan op zondag toen verschrikkelijk boos over ge weest. Zo gaan we toch niet met elkaar om? Goes wil dé winkelstad van Zeeland zijn. Laat de ge meente daar eens naar handelen." Een maandelijkse koopzondag zou volgens de eigenaresse van Stretch een goede eerste stap zijn, maar eigenlijk wil ze totale vrij heid. „Om duidelijkheid te schep pen voor het publiek zou er een re guliere koopzondag kunnen ko men op een vast moment in de maand, maar winkeliers die vaker op zondag open willen, moeten die ruimte krijgen." Dat de politieke verhoudingen over de koopzondag aan het ver schuiven zijn, was voor Karin Goulooze reden om in de pen te klimmen. „Ik ben niet van plan om nog los te laten", zegt ze la chend. „Ik schaam me diep, en wil alles op alles zetten om de seizoens opening een feest te laten zijn", zei Harmsen. Het collegevoorstel - om 30.000 euro beschikbaar te stellen voor herstel en compensa tie - werd echter niet geslikt door de raad. Die volgde unaniem een amendement van Christenunie, waarin 44.000 euro beschikbaar wordt gesteld: 30.000 euro voor een herstelplan en 14.000 euro ter compensatie. Namens het comité Blijven Spetteren toonde Andre Riethoff zich tevreden. Omdat de opening van het zwembad voor 27 april ge pland staat, is er haast bij geboden. Daarom gaat het comité vandaag al om de tafel zitten met de ge meente om een plan voor te leg gen. Met name over de communica tie - die ten grondslag ligt aan de kaalslag - had de raad zijn vragen. „Dit mag niet nog eens gebeuren en moet grondig onderzocht wor den", zei Arjen Quist (SGP). Jan Heshof (PvdA) vroeg zich af 'waar het misging in de commu nicatie'. Hij wilde ook weten of de aannemer mede-aansprakelijk kon worden gesteld. Harmsen had daar geen ant woord op paraat, maar zei toe dat nog uit te zoeken. SP'er Kees Slager stelde op zeer luide toon elf vragen aan de wet houder. Een motie van afkeuring was bij de socialisten ter sprake gekomen. „Maar dat zou een week voor de verkiezingen alleen sym bolische waarde hebben." Alle lijsttrekkers uitten hun onge noegen over afwezigheid van LR en CU. Izak Vogelaar (VVD) had zijn afwezige opponenten graag eens met hun 'verzinsels en onwaarhe den' willen confronteren. Jaap Sinke (SGP) noemde hun besluit 'laf. „En ik had nog wel een over zicht meegenomen van alles pun ten die Leefbaar de afgelopen tien jaar heeft bereikt", zei hij terwijl hij een leeg A4tje ophield. De wel aanwezige lijsttrekkers waren het opvallend vaak eens. Harde botsingen bleven uit, al wer den in het debat over bouwmoge lijkheden in het buitengebied ver schillen tussen VVD en PvdA goed zichtbaar. Kees Verburg (PvdA) wil dat 'de polder de polder blijft' en niet overal vrachtwagens over smalle weggetjes rijden. „Als ze willen uitbreiden, moeten ze maar naar het bedrijventerrein." Voge laar vindt dat de gemeente moet anticiperen op de schaalvergroting in de agrarische sector. „Bijvoor- beeld uienbedrijven hebben zo veel grond nodig dat verplaatsing naar bedrijventerreinen onbetaalbaar is." Hans de Kunder (CDA) gooide een balletje op over nieuwbouw van twee scholen in Krabbendijke. Zowel de reformatorische als de openbare school heeft recht op een nieuw onderkomen en het CDA voelt wel wat voor een brede school. „Wie betaalt, bepaalt", zette De Kunder de discussie op scherp. Jaap Sinke vond dat veel te ver gaan. „Ik zie niet veel in een gedwongen huwelijk. Schoolbesturen wachten al jaren op nieuwbouw en mogen daar ook hun eigen identiteit in te rugzien." Vogelaar probeerde tevergeefs het CDA te overtuigen om zwem bad Den Inkel op zondag de moge lijk te laten bieden om open te gaan. „Als het enigszins kan, liever niet." Jammer, vond Vogelaar. „Sommige mensen zwemmen op zondag lie ver in een warm bad van 24 graden dan in de Schelde met 11 graden." Sommige mensen zwemmen op zondag liever in een bad van 24 graden dan in de Schelde vrijdag 16 maart 2018 BE 'Ik hou mijn mond niet hoor' Rob Paardekam Goes Karin Goulooze in haar winkel aan de Lange Kerkstraat in Goes. fotomarcelledavidse - Karin Goulooze Achttien minuten stonden er voor ingeruimd. Maar het werd een uur. De discussie in de laat ste raadsvergadering voor de verkiezingen over de kaalslag bij zwembad De Spetter was fel. Met name oppositiepartij SP was kritisch op portefeuille houder Jan Harmsen, die door het stof moest. Michiel Bouwman Tholen Wie gisteravond politiek vuur werk in dorpshuis De Meiboom had verwacht, kwam bedrogen uit. Mede door de boycot van oppositiepartijen Leefbaar Rei- merswaal (LR) en Christenunie (CU) werd het een tam verkie zingsdebat in Krabbendijke. Zelfs een tussentijds instem mend applausje vanuit de ach terban in de zaal bleef uit. Joeri Wisse Krabbendijke Wij helpen u een keuze te maken. Vul de kieswijzer in op pzc.nl/kieswijzer - Izak Vogelaar, VVD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 86